nidal_r_graffiti
23.9.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Přemalování Nidala R.

Sdílejte článek:

 MARIAN KECHLIBAR

„Libanonské velkorodiny“ (Großfamilien) je v Německu nikoliv rodinný, ale kriminální pojem. Jde o mafie organizované podle rodové a kmenové příslušnosti. Podle Berliner Zeitungje jich dvacet a mají město rozdělené do sektorů. V žebříčku organizované kriminality velmi rychle zaujaly dominantní postavení, aniž by k tomu potřebovaly nějakou pomoc v podobě kvót.

 

Jejich vznik souvisí s občanskou válkou v Libanonu. Tehdy Německo poměrně štědře přijímalo uprchlíky ze země, ctnostný záměr však skončil zle: mezi osobami přijatými z Blízkého východu bylo i dost zločinců, kteří pak svoje sítě zrekonstituovali v Německu. Část z nich ani libanonskými státními příslušníky nebyla, takže pojmenování libanonské je trochu zavádějící.

(Aneb jak si nevzít ponaučení z nedávné historie… Více čtení na dané téma: anglicky na Deutsche Welleanglicky na Financial Timesněmecky pořad z televize ARDněmecký článek o snahách státu zabavovat majetek klanů).


Šestatřicetiletý Nidal R. byl prominentním členem jednoho takového gangu. Palestinec bez státní příslušnosti měl opravdu velký a dlouhý seznam hříchů, počínající krádežemi už v deseti letech věku. Čtrnáct let svého života strávil ve vězení. V neděli 9.září se ovšem jeho cesta zkřížila s jakýmsi popravčím komandem, vyslaným nejspíš od konkurence. Po tomto setkání už se trestní rejstřík Nidala R. nikdy nerozroste. Neznámí pachatelé do něj vpálili osm kulek a recidivista svým zraněním v nemocnici podlehl.

Na pohřeb gangstera dorazilo zhruba dva tisíce (!) truchlících, takže pojem velkorodina očividně nepřehání. Reportážní video Bildu, abyste měli představu o pravé berlínské atmosféře, která u nás zatím není k vidění.

Zatímco policie rozjížděla pátrání po pachatelích vraždy, neznámí kreativci vyrobili přes noc zádušní portrét Nidala R. Jeho ušlechtilé rysy v nadživotní velikosti začaly shlížet na veřejnost z jedné zdi v Berlíně-Neuköllnu.

Oslavný portrét mnohonásobného zločince na zdi, to už není Berlín, ale Bejrút, a nedokázal jej strávit ani berlínský magistrát, jehož zeleno-červeno-červená koalice je jinak vůči cizím kulturním zvyklostem velmi přátelská. V pátek ráno byli na místo vysláni malíři v doprovodu policie a tvář Nidala R. zmizela pod vrstvou bílé barvy. V budoucnu by zde měly být kresby dětí z nějaké neuköllnské školy.

Zajímalo by mě, zda tímhle celá Geschichte končí. Místní mají přeci jen času a sprejových barev dost, a vhodných ploch v Neuköllnu také není málo. Tipoval bych, že se nám Nidal R. občas ještě někde vynoří, i když třeba v menších rozměrech.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.