nidal_r_graffiti
23.9.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Přemalování Nidala R.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

 MARIAN KECHLIBAR

„Libanonské velkorodiny“ (Großfamilien) je v Německu nikoliv rodinný, ale kriminální pojem. Jde o mafie organizované podle rodové a kmenové příslušnosti. Podle Berliner Zeitungje jich dvacet a mají město rozdělené do sektorů. V žebříčku organizované kriminality velmi rychle zaujaly dominantní postavení, aniž by k tomu potřebovaly nějakou pomoc v podobě kvót.

 

Jejich vznik souvisí s občanskou válkou v Libanonu. Tehdy Německo poměrně štědře přijímalo uprchlíky ze země, ctnostný záměr však skončil zle: mezi osobami přijatými z Blízkého východu bylo i dost zločinců, kteří pak svoje sítě zrekonstituovali v Německu. Část z nich ani libanonskými státními příslušníky nebyla, takže pojmenování libanonské je trochu zavádějící.

(Aneb jak si nevzít ponaučení z nedávné historie… Více čtení na dané téma: anglicky na Deutsche Welleanglicky na Financial Timesněmecky pořad z televize ARDněmecký článek o snahách státu zabavovat majetek klanů).


Šestatřicetiletý Nidal R. byl prominentním členem jednoho takového gangu. Palestinec bez státní příslušnosti měl opravdu velký a dlouhý seznam hříchů, počínající krádežemi už v deseti letech věku. Čtrnáct let svého života strávil ve vězení. V neděli 9.září se ovšem jeho cesta zkřížila s jakýmsi popravčím komandem, vyslaným nejspíš od konkurence. Po tomto setkání už se trestní rejstřík Nidala R. nikdy nerozroste. Neznámí pachatelé do něj vpálili osm kulek a recidivista svým zraněním v nemocnici podlehl.

Na pohřeb gangstera dorazilo zhruba dva tisíce (!) truchlících, takže pojem velkorodina očividně nepřehání. Reportážní video Bildu, abyste měli představu o pravé berlínské atmosféře, která u nás zatím není k vidění.

Zatímco policie rozjížděla pátrání po pachatelích vraždy, neznámí kreativci vyrobili přes noc zádušní portrét Nidala R. Jeho ušlechtilé rysy v nadživotní velikosti začaly shlížet na veřejnost z jedné zdi v Berlíně-Neuköllnu.

Oslavný portrét mnohonásobného zločince na zdi, to už není Berlín, ale Bejrút, a nedokázal jej strávit ani berlínský magistrát, jehož zeleno-červeno-červená koalice je jinak vůči cizím kulturním zvyklostem velmi přátelská. V pátek ráno byli na místo vysláni malíři v doprovodu policie a tvář Nidala R. zmizela pod vrstvou bílé barvy. V budoucnu by zde měly být kresby dětí z nějaké neuköllnské školy.

Zajímalo by mě, zda tímhle celá Geschichte končí. Místní mají přeci jen času a sprejových barev dost, a vhodných ploch v Neuköllnu také není málo. Tipoval bych, že se nám Nidal R. občas ještě někde vynoří, i když třeba v menších rozměrech.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč

Celkem za měsíc: 4 611,11 Kč
Vybráno 13.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.