VALKANACIS POLSKO
4.9.2021
Kategorie: Historie

Překrucování dějin a jejich zamlčování postoupilo o další level

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝ1.září není pouze dnem nástupu dětí do škol, ale zároveň vzpomínkou na to, kdy nacistické Německo napadlo sousední Polsko a začalo tím 2.světovou válku. Zaregistroval někdo vůbec třeba jen zmínku o tomto aktu v našich médiích? A bude stejné ticho po pěšině i za pár dalších dnů, až bude výročí Mnichovské zrady, při níž nás spojenci prodali fašistovi Hitlerovi, tedy rakouskému rodákovi stojícímu v čele nacionálně smýšlející vládní kliky v Berlíně a vyměnili přátelství a důvěru mezi námi za vlastní pocit bezpečnosti? Nikoliv. Místo toho se pomalu a za chodu mění dějiny.

Jedním z tehdejších aktérů zrady byla Francie. Pokud si myslíte, že po cca 75 létech od konce světové války by se už něco podobného nemohlo stát, pak Vás vyvedeme z omylu. Po malé anketě, která však vzniknula naprosto neorganizovaně, už víme, že mladší Francouzi vůbec netuší, že nějaká Česká republika existuje. Na čtyři zmínky o ní byly odpovědí čtyři otázky. Je Česko klub v Toulon a v které čtvrti?, leží Česká republika v Evropě?, na kterém kontinentu ta země je?, u vás se válčí?. V posledním případě došlo k záměně Česka za Čečensko. Mimochodem i proto někteří z nás zásadně nepoužívají název Česko, ale preferujeme Českou republiku.

Z výše uvedeného vyplývá, že ani takové ikony, jakými jsou Pavel Nedvěd, Jaromír Jágr, Petr Čech, dokonce ani ragbyová legenda hrající před pár léty v Toulonu jako špičkové křídlo ragby Martin Jágr (ve Francii je ragby 2.nejpopulárnější sport a v některých regionech č.1) či pár dalších, kteří by sice mladým mohli napovědět, že Česká republika existuje a Evropa nezačíná hranicemi s Německem, které opravdu nesousedí s Ruskem, ale nestačí to. A dokonce ani to, že právě ve Francii jejich národním klenotům  Renaultu, Citroenu a Peugeotu zdatně sekunduje množství Škodovek. Pro řadu z nich Česká republika neexistuje a lidé z ní tedy pro nacionální nabubřelostí nasáklé Francouze nic neznamenají. Dnes a ani tenkrát. Takže kdyby náhodou došlo k Mnichovu podobné situaci, vůbec by nepřemýšleli o tom, za kolik nás opět prodat. Stačil by jim za to zase nějaký falešný pocit.

Bohužel, úctě k naší vlasti v zahraničí nepomáháme ani my. O menším maďarském národu se v Evropě poslední dobou mluví mnohem více, protože se brání převaze liberálních států v EU a bojuje za vlastní národní identitu. Poláci jsou pro změnu velkou zemí sevřenou mezi Německem a bývalým Sovětským svazem. Dosud Rusům neodpustili dlouhodobé křivdy, zároveň velmi opatrně přistupují k německému agresorovi, byť řada z nich v Německu vydělává peníze. Nicméně si uvědomují, že právě jejich instalatér byl nedávno označen za hrozbu pro německé hospodářství. Bylo to řečeno obrazně, ale Poláci jsou citliví na urážky a jsou hrdý národ. Dlouhodobě jsou spojováni pro své přátelství spíše se Spojenými státy, což však momentálně není také žádná výhra. Svou historii si však pamatují dobře.

V dobách socialismu se upravovaly dějiny v poválečné éře poprvé. Nejdříve to bylo zamlčování reality, kterou byla demarkační čára a osvobození Západních Čech až po Plzeň Pattonovými vojáky. Trvalo dlouho, než mohli Západočeši začít skutečně slavnostně připomínat postup americké armády až do tohoto města. Všeobecným vítězem byli víceméně vyhlašováni Rudoarmějci. To se změnilo v roce 1989 a o desetiletí později už by média a politici v rámci řiťolezectví směrem k USA a Německu nejradši tvrdili, že se Sověti zastavili někde u Trnavy. To samozřejmě nešlo, nicméně salámovou metodou se ukrajovala reálná historie nadále. Likvidací památníku maršála Koněva na Praze 6 vyvrcholila snaha v zamlčování zásluh Rudé armády. Navíc se už téměř zapomnělo na bombardování našeho území Američany v posledních dnech války, respektive se o tom nemluví, a jsou vyzdvihovány zásluhy Vlasovců o osvobození Prahy bez potřeby dohledat skutečné důvody k jejich angažování se na konci války u nás. V posledním desetiletí tak dochází ke skutečnému převracení historie, o čemž svědčí i následující obrázek pod textem, který hovoří za vše.

Na závěr si musíme říct toto. Pokud si sami nevážíme vlastní historie a dějin, snažíme se je změnit dle politického zadání a nadále podlézáme Bruselu a mocnostem, nezachováme si nikdy vlastní identitu. Určitá nacionalista má své opodstatnění a národní hrdost a vlastenectví patří ke každému významnému národu. Ve školách se snaží pomocí indoktrinace nechat zapomenout naše děti na to, že patří k samostatnému a historicky velmi důležité části světové populace. Nejsme jen Evropané. Jsme především Češi, Moravané a Slezané, patříme k národu žijícímu na největším území planety, protože jsme zároveň Slované. Jistě, díky invaznímu německému národu, který se snažil po dlouhá staletí naši zemi ovládnout, jsme dost nasáklí německou krví, ale protože byli Němci vždy z naší krásné vlasti vyhnáni, zůstali jsme těmi Slovany. Je nás v součtu více než namistrovaných Francouzů, Germánů či Anglosasů. Naše historie je bohatá a stůjme si za ní, byť nám často moc radosti nedělala. Máme ve znaku lva a orlice. To jsou hrdá zvířata. Buďme takovými i my.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 606 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)