KICKL
24.11.2021
Kategorie: Politika

Překlad projevu Herberta Kickla na demonstraci proti totálnímu lockdownu

Sdílejte článek:

CATHOLIC OBSERVER

Projev předsedy FPÖ Herberta Kickla na známé demonstraci proti totálnímu lockdownu ve Vídni. Je to opravdu projev především přirozené inteligence – velmi výstižný. Nakonec posoudíte sami.

My všichni máme jednu docela velkou společnou misi: Jde o odvrácení nebezpečí a ohrožení totalitou. Jde také o vytlačení neuvěřitelné troufalosti této tyrkysově-zelené vlády, která si myslí, že za nás musí rozhodovat a myslet. Vláda, která se osměluje omezovat naší svobodu a chce nás zavřít, a které nám očkováním chce nutit věci, které bychom si nikdy dobrovolně nenechali se sebou dělat. To je neuvěřitelné překročení hranic, s nímž máme tady co do činění.

Kdyby se mě byl před dvěma lety někdo zeptal, zda vše, co se nyní děje, považuji za možné, byl bych zcela zděšen odpověděl NE. Byl jsem si absolutně jist, že Rakousko je stabilní demokratický právní stát, kterého nic nevyvrátí a nic nerozkolísá. Dnes jsem těmi, co jednají ve vládě, rozčarován, zklamán a šokován a totéž platí pro mnoho zástupců mediálního prostředí, které jedná jako pochopové mocných, namísto toho, aby jejich rozhodnutí v zájmu občanů kriticky sledovali.

Co po skoro dva roky musíme nyní zažívat, je totální politické i morální selhání, systematické ztroskotání institucí, které se jinak při každé příležitosti holedbají tím, že v naší zemi vysoce váží lidskou důstojnost a právní stav státu. Pandemie jistým způsobem od vládnoucích propadla v totalitní državu. Oni ztratili jakýkoliv smysl a jakýkoliv cit pro rakouské obyvatelstvo. Žijí v nějakém světě strnulé neústupnosti a nutnosti, kde vše, co odbočuje, se odsuzuje. Prostředky regionální politiky strany lidovců a zelených proti obyvatelstvu od začátku krize se jmenují: Rozkol, hrozba, nátlak, strach a panika, štvaní, cenzura, manipulace, lež, porušené sliby, nepřiměřenost, chaos, olupování o svobodu a porušování práva. To vše nás udělalo podvedenými a ztracenými nejrůznějšího druhu a způsobu.

Mně je těchto vládnoucích skoro líto, neboť za jejich zdánlivou odhodlaností se po pravdě schovává čistý strach. Strach před tím, aby nemuseli přiznat chyby. Strach před vedením rovnoprávné diskuse. Strach z převzetí odpovědnosti za ztroskotání jejich strategie. Tento strach přichází v jejich souborech potlačovatelských opatření, v jejich nařízeních, jaká vychází najevo. Totéž pak působí, když ti, co nás utiskují, v těchto dnech tolik řeční o pospolitosti a společnosti. Tak tomu bylo včera také v projevu spolkového presidenta. Avšak pane spolkový prezidente – a platí to také na adresu vládnoucích – něčemu zcela důležitému jste vůbec neporozuměli. Naše společnost nespočívá ve stříhání všech lidí podle jednoho a téhož hřebene. Na chtění udělat všechny lidi jednotnými a nutit je, aby byli stejnými. To je karikatura společnosti, jak to známe z totalitních systémů. V demokracii spočívá společnost v tom, že ponechává jiným osobám stejné právo a nezošklivuje je a nesnižuje jejich důstojnost. Tato tolerance je nadřazené společné jmění, a nikoliv usměrňování lidí.

Stavět na rozumu, jak včera řekl spolkový prezident, znamená nikdy nepřipustit jednu jedinou cestu jako jedinou možnou a všechno jiné kategoricky vylučovat. Přinejmenším ne v demokracii, která si toto jméno zaslouží. Rozum víceméně znamená vymýšlet, plánovat a projednávat alternativy a verze. Stavět na rozum znamená ostatně především také odhadnout realisticky relaci v jeho dimensi ohrožení pro veškeré obyvatelstvo.

Chci této chybné interpretaci základních práv a práv na svobodu lidovci a zelenými oponovat jejich skutečným významem. Chci oponovat tomuto strachu důvěrou v budoucnost a optimismem. Chci čelit vzájemností pokusům o rozklad, kdy se politické poměry sil v naší zemi mění demokraticky, a to se změní, pokud toto chceme. Potom stojí v centru naší společnosti zcela jiné věci, jako sebeurčení a svoboda, právní stav ve státě a věrnost Ústavě, svobodné vyjadřování názoru a veřejná rozprava.

Ve Švédsku vidíme, jak se spolu spojují zdraví a svoboda. Všichni lidé s tím dobře žijí a jsou stejně hodnotnými členy švédské společnosti, lhostejno zda očkovaní nebo neočkovaní. Ve Švédsku se také na koronu testuje, pokud jsou symptomy. Je tam čtvrtá vlna, žádný lockdown, žádný rozkol společnosti působený vlastní vládou, žádné donucování jednotlivce, žádné šílenství kontrol a také žádné udavačství – to je cesta.

Lidé tedy by měli být včas ošetřeni doma medikamenty od lékařů, aby tím pokud možno zadrželi těžký průběh a pobyty v nemocnici. Před tímto krokem se nesmíme bát, nýbrž se od toho učit, jak to dělat lépe. Zvýšen by měl být také stav imunity Rakušanů, aby mohl mnoho lidí zbavit strachu a v zárodku potlačit jejich obavy. To j cesta z krize a nikoliv donucovní a násilí tak jako izolace.

Největší silou, jaká je na světě, není moc vládních úřadů, není moc, vydávání nařízení nebo bičování prostřednictvím zákonů, nýbrž charakter, dobré srdce, čilý intelekt, odvaha k pravdě a soudržnost nás všech. Odtud budeme psát dějiny my a nikoliv utlačovatel, kteří denně produkují nové rozpory a nikoliv ti, kteří se nyní s nimi zlomyslně těší, že otěže se utahují těsněji. Brzy také sami poznají, že v těchto otěžích nesvobody dávno jsou.

Nebudu tedy unaven pro náš boj za sebeurčení a budu také brzy opět zcela osobně konat po straně lidí – na to se už dnes těším. Jde mi dobře, cítím se zdráv a cítím se silným a motivovaným. Zahanběme ustrašence ve vládě naší důvěrou v budoucnost a optimismem. Ukažme jim naši soudržnost ve znamení radosti ze života a svobodnou vůlí a přátelským protestem. To musí být obrazy, které dnes vycházejí z Vídně do světa.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 614 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)