politika
10.12.2019
Kategorie: Politika

Preference někomu rostou, někomu nikoliv

Sdílejte článek:

J3K

Jak je v oblasti marketingu dávno známé, i negativní reklama umí prospět. A pokud se to podaří, je navíc většinou zadarmo. Je až s podivem, že tak otřískaní bojem o koryty, jakými jsou zkušení matadoři z ODS, Topky a dalších starších subjektů, nejsou schopni tuto realitu absorbovat a poučit se z ní. Kdyby v těch svých stranách neměli některé další spolustraníky, možná bychom ani nevěděli, co skutečně chtějí, protože se v podstatě dozvídáme pouze to, co jim vadí.

Tažení Demobloku a Pirátů proti Babišovi dlouhodobě krachuje. Dokonce ani monstraktivita jakéhosi Milionu chvilek sloužícího různým zájmům, z nichž ani jeden nevede k prospěchu České republiky, nesnížila politický rating hnutí ANO, které nadále spolehlivě a razantně vede v oblíbenosti u česko-moravského obyvatelstva. Zatím třicetiprocentní zisk hlasů potencionálních voličů nesrazila ani snaha Pirátů udávat v Bruselu. Důvodů může být více, ale tím podstatným je, že zatímco Milion chvilek v čele s hnědokošilníkem Minářem i přes agresivní vystupování a podporu části politické scény směřuje k dalšímu prolomení Benešových dekretů, Piráti prostě sehráli roli udavačů a bonzáků neschopných řešit problém Babiš tam, kde se upekl a kam patří.

Vraťme se nejdříve k Milionu chvilek pro demokracii. Přestože název hnutí vypadá tak opravdově, v zásadě sám sebe potírá. Pokud si někdo vysvětluje demokracii jako hlučnost, ignoraci voleb, u nichž se neprokázalo podvádění, to i přes dočasný výpadek serverů v den voleb, pak nepochopil význam tohoto pojmu. Dále se ukázalo, že podobným postižením trpí minimálně dalších 250 000 našich spoluobčan. Dá se však říct, že ne každý na Letné tam byl z konkrétního důvodu a zároveň plno lidí, kteří by tam byli rádi, zůstali doma. Ostatně jako při volbách. Smutné je, že většinu z nich spojuje nenávist k premiérovi Babišovi a prezidentovi Zemanovi, nikoliv konstruktivní řešení toho, jak dostat naší zemi na úroveň významu 1.republiky. Alternativu, kterou by si představovali místo nich, však nemají jednotnou. Demoblok a Piráti nejsou to samé. Představa Bartoše jako předsedy vlády, Kalouska v roli ministra financí, Michálka na vnitru, Hřiba na zahraničí a Rakušana na školství je přímo strašidelná, byť tato skladba není zdaleka jediná, která by mohla přijít. A prezident Drahoš či Hilšer? Tak to by už byla fraška dokonána až do konce. Každopádně Milion Chvilek má svůj úkol, kterým je snaha odstranit demokraticky zvolené představitele státu. A podporu má v naprosto nedemokraticky a zpupně se chovající opozici. O nedobře provedené práci svědčí pokles preferencí většinu stran podílejících se na této šarádě.

Dominantní postavení ANO nenabourává ani obnovení trestního stíhání premiéra v kauze Čapí hnízdo. Je vcelku jasné, že Babiš využil širokých mantinelů, které nastavili jeho kritici ještě před tím, než sám vstoupil do politiky. Podobně ,,podniká´´ řada dalších milionářů a miliardářů. Dobří právníci najmutí bohatými společnostmi takové kličkování v zákonech zvládají a politici je pro změnu připravují tak, aby v nich kličkovat šlo. Babiš pouze využil možnosti to udělat. Opět je třeba opakovat, že to, co sám dlouhodobě dělá, ze své pozice potírá, ovšem většinou nestejným metrem. Kdyby opravdu chtěl komplexně zvýšit výběr daní, musel by začít nejen u korporací, ale především u sebe a těch nevlivnějších podnikatelů. ANO má však natolik dobrý marketing, že jeho voliči prostě odmítají připustit Babišovo okrádání a slepě opakují, že zvyšuje platy, důchody a odolává tlaku na příjem migrantů. To vše jex pravda pouze částečná, ovšem Babiš je zvyklý kličkovat a má vlastnosti blízké chameleonovi. Ptáte li se, co jeho práce pro STB, je třeba si připomenout zběsile rychlou skartaci svazků STB Václavem Havlem, a tím i naprostou ztrátu možnosti zjistil, kdo s ní spolupracovat a jak, zároveň není možné dohledat, jak na tom byli ostatní. STB je už po třiceti letech falešná písnička, největší podíl na tom mají paradoxně elitní disidenti.

Největší předvolební neúspěch tak tedy zažívají Zelení, kteří jinde mohutně expandují a obsazují důležité posty. Naši spoluobčané většinou pochopili, že ekoaktivisté zvolili válečnou strategii, kterou je systém spálené země. Likvidují prostě vše včetně výdobytků posledního století. Lžou, manipulují, deformují svět. Hloupé je, že úplně stejní občané, kteří nevěří Zeleným, fandí jejich českému derivátu, tedy Pirátům. Lze tedy konstatovat, že ekologický způsob myšlení a liberalismus evropských zelených stran u nás přetavili Piráti ve vlastní ideologii a převzali voliče Zelených. Třetí v pozadí zůstává ODS. Slabý předseda, řekněme uplakaný, šílenec Novotný mastící si vlastní ego. Navíc neustálé omílání Antibabiše a podlézání Minářovi z Milionu chvilek sráží tuto stranu a dělá z ní pouze statistu, ale s dost procenty. Ještě hůře je na tom Top09 a STAN, kteří mají už jen Antibabiše, nenávist a totální potřebu být tvrdým jádrem EU včetně přijmutí eura. Tyto dva subjekty jednou splynou. Jejich zájmem je skutečné prolomení Benešových dekretů, který s nimi sdílí i KDU-ČSL podobně, jako kdysi církevní restituce. Důvod je nadmíru jasný. Do Parlamentu ČR míří ještě SPD, tedy jediná protiunijní strana propagující vystoupení z této prohnilé organizace. Přestože mediální mašinérie a všechny proevropské strany dští síru na SPD a Okamuru, pořád patří mezi ty, kteří mají v naší politice místo a dost voličů na to, aby si ho udrželi. Smůlou je malá aktivita v nabídce řešení ekonomických, sociálních a národohospodářských problémů. Tento nedostatek odborníků sráží SPD do polohy vlastenecké a antiunijní strany bez širšího záběru.

Poslední, kdo má momentálně dost potencionálních voličů umožňujících vstup do vysoké politiky, je Trikolóra. Dalo by se přidat Václava Klause, ale skutečností je, že to není strana jednoho muže a jeho kolegyně Zuzany Majerové Zahradníkové, ale že jde o pokus vytvořit skutečně širokou a komplexní platformu schopnou vstoupit do vlády. Obavy ostatních stran jsou zjevné, i proto dochází k dehonestaci předsedy a celé Trikolóry. Je až úsměvné, že kritici a oponenti dávají Trikolóru do spojení s označením komunistů, psychopatů , fašistů, xenofobů, rasistů či odpadlíků. Přitom si oba lídři po dlouhém váhání vzali to nejlepší z kdysi dominantní ODS, přidali odborníky na určité oblasti, selský rozum vedoucí k normálnímu uvažování a nadšení těch, pro které nynější politická scéna nenabízí vhodnou alternativu. Trikolóra prochází dětskými nemocemi, ale velmi rychle dokáže s nimi bojovat, o čemž svědčí stabilní vzestup jejích preferencí. Bude li pokračovat v nastoupené cestě a zároveň dokáže li ustát ataky z více stran, má šanci šlapat na paty všem těm, kteří jsou před ní. Lze doufat, že fandové SPD zůstanou věrní svým ideálům, a k Trikolóře se přikloní nespokojení voliči ODS, dále také ti, pro které je uřvaný liberalismus Topky a STAN již neúnosným. A samozřejmě lze připustit i možnost, že se ke Klausovi mladšímu přidá i určitý počet příznivců ANO, pro které je již únavné podporovat předsedu vlády žijícího pod palbou. Další výzkumy veřejného mínění opět napoví. Nevěřme ji na 100%, ale zároveň si nemysleme, že stejně takjen lžou. Jde jen o opatrný nástřel toho, jak na tom kdo je.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 148 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.