preference
9.9.2019
Kategorie: Politika

Preference na začátku podzimu

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Skončilo léto a začíná normální politický život. Členové vlády i obou sněmoven jsou zpátky z dovolené – a političtí komentátoři jakož agentury pro průzkum veřejného míněné jakbysmet.
Výsledky výzkumu preferencí, jak je pro začátek září uvádí Kantar CZ, nejsou ovšem moc povzbudivé.
Především: hnutí ANO se vrátilo na hodnoty před velkými demonstracemi, tedy na 30 procent; voliči ANO se zkrátka otřepali a změnit názor na čerpání a skandály i skandálky svého guru se rozhodně nechystají…

.
Přes mírný, ale opravdu jen mírný, pokles zůstávají na druhém místě piráti a ODS je, jak si to malovala, nepředběhla; ODS tedy pořád nedosahuje svého cíle být „hlavní opoziční silou“ – a kdoví, jestli toho někdy dosáhne; spíš řekl: „nemá na to“.

.

Kantar ovšem hlásí 3,5 procenta pro Trikolóru, novou stranu nedávného člena ODS a poslance Václava Klause mladšího; to je pro takto zbrusu nový subjekt opravdu hodně. Ostatně Václav Klaus mladší přes léto nezahálel a snažil se pilně setkávat se se svými příznivci a budovat struktury strany. Půl čtvrtého procenta, to je pořád číslo někde v sousedství statistické chyby, na definitivní závěry je ještě brzy, ale myslím, že už teď je zřejmé, že Trikolóra (i ten název je přece docela dobře zvolený) není projekt jen tak od stolu, ale že Klaus mladší skutečně našel v hlubinách české společnosti segment, který se cítil nedostatečně zastupovaný a který právě takovouto stranu postrádal: národoveckou, ba až šovinistickou jako hnutí Tomia Okamury, ale ne tak hrubou a prvoplánově podbízivou (vzpomeňme jen na mohutně vyhlašovaný slib pana Okamury, že po volbách zásadně zlevní pivo – nic takového by Klaus mladší myslím nesliboval); zápecnickou stranu malého českého člověka – tedy: malého českého člověka, ale ne hulváta a ne úplného blbce…

.
Středopravicové strany, které se pohybují na hranici volitelnosti, se, jak se zdá, stále pohybují na hranici volitelnosti – což je ovšem škoda.

.
Ale jedno číslo z výzkumu Kantaz CZ mě opravdu zaujalo: vůbec poprvé některá agentura uvádí méně než 5 procent pro Komunistickou stranu Čech a Moravy (ve Slezsku komunisté asi nejsou…) a tudíž možnost, že by KSČM vypadala z Poslanecké sněmovny; odpovídá to jejím stále klesajícím výsledkům v reálných volbách, ale obávám se, že ještě budeme muset chvilku počkat. Tak Median uvádí pro přelom srpna a září pro KSČM preference 6 procent.

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 771,54 Kč
Vybráno 47.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 321 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.