744fe4f2888ab8758c785480706e2dd3--black-child-black-man
30.6.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Předvolební USA: Žijí tu běloši a Černoši

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonAmerická média – ta pokroková – už při psaní o černoších používají velké písmeno (Black), zatímco běloši jsou stále s malým písmenem (white). Slovník ještě uvádí pro černocha Negro s velkým N, ale to už je „Out“.

Nedávná smrt černocha při zatýkání rozbouřila hladinu mediálního lynče bílých Američanů. Nejde mi o pitvání se v oné tragické události – výstižně ji popsal bloger Vladimír Kroupa zde. Jde mi o něco jiného. V USA se opět podobně jako před čtyřmi lety rozjíždí masivní mediální kampaň proti současnému prezidentovi Donaldu Trumpovi. A v této kampani se hodí úplně všechno.

Trump miluje Twitter a sdílí na něm všelicos. Internetová policie je velmi bdělá a „nemaže“ se ani s prezidentem USA. Když Trump kritizuje tak zvané protesty proti rasovému útlaku černochů spojené s rabováním obchodů a zapalováním aut a vyzývá místní pořádkové služby k zásahu, je mu tento tweet smazán, protože „vyzývá k násilí“!!! Trump sdílí nějaké video, na němž zakřičí kdosi heslo „bílá síla“, jakmile aktivisté zaslechnou tento pokřik, spustí povyk a Trump nakonec sdílení videa raději sám stáhne.

Samostatnou kapitolou jsou výsledky průzkumů předvoleních nálad v USA. Prakticky všechny průzkumy věští až dvouciferný náskok téměř jistého kandidáta Demokratické strany Joe Bidena nad Trumpem. Důvody jsou podle médií stále stejné – Trumpova rasová politika a v posledních měsících se přidala k minusům Trumpa i ekonomika. Fakt je ten, že v důsledku virové krize v USA stoupla nezaměstnanost téměř k 15% práce schopného obyvatelstva. Vzhledem k tomu, že výpovědní lhůty běží v USA mnohem rychleji (jsou kratší než u nás či jinde v Evropě), nezaměstnanost v USA rostla dramaticky. Již v květnu ale tento údaj vykázal pokles na 13 % a „překvapil“ analytiky. Trump povzbuzuje k rychlému návratu do normálu i v situaci, kdy počty nakažených v USA rostou o desítky tisíc nových případů denně. Jeho cílem je co nejrychleji stlačit nezaměstnanost pod dvoucifernou hodnotu a vykázat tento pokles jako svou zásluhu. Biden naopak Trumpa tvrdě kritizuje za „nezvládnutí“ nákazy a levicová média obviňují stávajícího prezidenta z odpovědnosti za vysoký počet lidí zemřelých s virem COVID-19.

Ne tak dávno si v souvislosti se smrtí zatýkaného černocha postěžoval Biden tak, že v USA žije „10-15 % nedobrých lidí“ – rozuměj rasistů. Některá média pak připomněla podobný výrok bývalé kandidátky Demokratické strany Hillary Clintonové z volební kampaně 2016. Tehdy průzkumy věštily náskok Clintonové nad Trumpem až o 20 procentních bodů a Clintonová tehdy prohlásila, že voliči Trumpa jsou rasisté a označila tehdy všechny jeho potencionální voliče za lidi podporující nenávist ve společnosti. Jak volby dopadly víme a vzpomínám si na „ohromené“ komentátory v ČT, kteří zpracováni propagandou tehdejšího reportéra ČT v USA Martina Řezníčka nemohli zvolení Trumpa „rozdýchat“.

Současná situace v USA je tak velmi obdobná situaci před volbami v roce 2016. Média tvrdě tlačí na pilu a prosazují Bidena. Každý průzkum je pro Trumpa horší a horší a na jeho vítězství by nevsadil v USA podle médií vůbec nikdo. Zda stávající prezident Trump obhájí svůj mandát se ukáže ve volbách. Nicméně, tak jasnou porážku, jakou mu věští pokroková média, nečekám. Atmosféra „bourání soch“, vytváření černých listin již dávno zemřelých herců a filmů, ve kterých hráli, je podobná atmosféře v poválečných USA, kdy byl každý herec komunista. Dnes platí, co známý herec to rasista. A místo stávající hymny USA by měla být přijata jako hymna píseň zcela jiná – Imagine od Johna Lenona. To je krásná píseň s krásným utopickým textem. Stačí jen stručné konstatování faktu – tak zvaná „bezzásahová zóna“ v Seattlu dopadla po několika týdnech tak, že v ní byl zastřelen jeden člověk a dva postřeleni. Pachatelé nejsou známi. Lidé odešli – už asi nebylo co si „zadarmo“ koupit. Biden se ale nechce o tomto „hnutí mysli“ příliš vyjadřovat. Musí totiž myslet na pověstného „středového voliče“.

Je zajímavé, že zatímco mezi voliči stávajícího prezidenta výrazně převažují lidé, kteří hlasují právě pro něho jako hlavní důvod své volby, voliči Bidena tvrdí, že hlavním důvodem k jejich volbě je strach z vítězství Trumpa. Vidí tedy Bidena jako „menší zlo“. V této situaci pak pochopitelně „pokroková média“ kreslí Trumpa jako nesvéprávného blba, aby utvrzovala o jeho nevolitelnosti. Má to ale jeden háček. Tito voliči totiž mohou dojít z názoru, že jak Trump, tak i Biden stojí za starou bačkoru a k volbám vůbec nepůjdou.

Pokud se americká ekonomika a zejména nezaměstnanost dostane do přijatelnějších čísel, může to současnou hlavu státu posílit. USA tak čeká nejen horké léto ale i neméně horký podzim.

Kdo by měl vyhrát podzimní presidentské volby v USA?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 767 times, 7 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.