vesniceobchod
10.10.2017
Kategorie: Společnost

Předvolební pohled z Vidlákova

Sdílejte článek:

J. FRANĚK

Tož, Vážení přátelé, volby „za rohem“. Zdá se, že vše již bylo řečeno, tak co ještě dodávat? Napadá mě jediné, zkusit vypustit obecnou ideologii a pokusit se vše zjednodušit na věc zcela zásadní – ekonomiku. Pro změnu nikoli ovšem z pozice jakéhosi studovaného velkomanmagora nejlépe nadnárodního trustu, ale obyčejného prosťáčka z vesnice.

Tudíž, prosím, s rezervou…

Fakta:

Minimální mzda v Reichu jest cca 1400,- Euro, to máme cca 37 000,- Kč. Průměrná pak 2270,-E, tedy bezmála 60 000,-Kč (údaje 2016). No, a u nás, v kolonii: minimum 11 000,- Kč, medián prý až 22 000,-Kč.

Ať tedy koukám jak koukám, je to prostě s bídou třetina. Přičemž se mi přeze vší snahu nezdá, že by český dělník pracoval méně intenzivně či kvalitně než nedejbůh jakýsi Reichsturkisch. Sorry.

Cenová hladina? Stejná, ne-li horší. Stačí se poptat v příhraničí co všechno vč. potravin se vyplatí z Reichu dovézt, přičemž to i s náklady na benzín vyjde levněji…

Někde tedy máme problém.

Že ta načinčaná slečinka jménem EU, jak nám ji zde líčí různí ti Kalousci či Sobotkové, je ve skutečnosti brutální Vierte Reich + Ost-kolonien, to už vědí všichni, tedy s výjimkou zcela zpitomělých lahváčo-díváků různých „čt24“ apod. Nic nového.

Že takřka všechny místní firmy nad rozsah „Klempířství Novák“ vlastní subjekty z Reichu, stejně jako VŠECHNY banky krom Fio, je též známo.

A že i „Klempířství Novák“ musí nakonec materiál nakoupit buď přímo či zprostředkovaně z různých „hornbachů“ apod, též dochází.

Ale, co onen „malinký čecháček“, který dochází do pracičky dočista místní, nejlépe státní, tudíž s Reichem nic společného nemá?

Inu, kampak mu asi chodí výplata? Dají mu ji do ruky?

Ale kdepak, cílem Reichu je přece maximálně omezit hotovostní platební styk. Proč asi? Čípak je ta banka, kdo se musí z každé ušmudlané korunky aspoň trochu nažrat? Že´s jim dal, malinký čecháčku, jen pár korun, což tě nezabije? Hmm, pár korun – krát pár set tisíc…

No, nic ve zlém. Ať koukám, jak koukám, napadá jediné: zjednodušeně – vyprodukuješ 1000,-Kč. Dostaneš 300 (které navíc zdaníš..), 600 jde do Reichu. Z těchto 600 si Reichsgenossen 300 nechají na další Mercedesy, děvky a chlast, 300 se vrátí ve formě „dotací“.

Dobrá. Tři stovky jako daň Nadlidskému panstvu, to musí méněcenný východní kuli přece pochopit. Sláva že se aspoň ty další tři stovky vrátí! Použijeme je třeba na důchody, chudáci staříci, proč mají po celoživotní dřině vybírat popelnice?

NA DŮCHODY?!!! No sorry, jako! Rozdelit tri stováky počtom dochodcov vie káždy debil, na halier! To by tak hralo, chumaj, dotácie v riti a čo by ako zbolo pre mňa? Kobliha?!!

Takže ne. To by nešlo. Postavíme raději nezbytný podjezd pro žáby. Rozpočet pět mega, skutečné náklady pět set tisíc. Zbytek si bratrsky rozdělí slouha Reichu, který dotaci přidělil, a lokální vazal, nejlépe bratranec, majitel stavební firmy…

Ne ne, přátelé. Dotace zde nejsou pro žádné důchodce. Jsou zde proto, aby přímo či nepřímo zaplatily bandu přisluhovačů, kteří za to musí neustálým vřeštěním z obrazovek přesvědčit kuliho z kolonie aby nekrafal a řádně makal, neb Ráj jest na dosah. Vřeštění jest zhusta prokládáno reklamami, které mají kuliho přesvědčit, že to jediné, co mu dnes ke štěstí chybí, není plat gastarbeitera v Reichu samotném, ale jakýsi předražený šmejd, který už v mateřské zemi nelze udat ani charitě.

A že se někteří kuliové místo poctivého sledování vřeštění a reklam slézají v jakýchsi odporných nálevnách nejhoršího druhu, kde by snad mohli zlostně mumlat proti přisluhovačům, a nedejbože i samému Reichu? Vždyť – co kdyby..?

Jak prosté. Vždyť jak na podobné, na to už dávno přišli podobní miliardářští prachožrouti tam za ocánem.

Znechutíme! Zakážeme jim to jejich hulení, a zdražíme chlast! Však ony je ty hnusné knajpy přejdou, šmejdy, zůstanou dřepět doma a pěkně si tu vymývačku mozků pustí. A pro naprostou dokonalost ještě uzákoníme, že na tu vymývací mašinu musí každičký kuli ze svého žebráckého platu povinně přispívat…

Pro pána Boha. Připočtu-li, že ReichSSau Fuehrerin plánuje každému z Ost-kuli dodat domů pár osmahlých šmejdů s mačetami, aby měl svých starostí o holé přežití až nad hlavu a tím krafal ještě méně, vychází mi pohříchu jediné:

Kdokoli není příjemcem peněz z těchto úplatků (vč. „neziskových“ EU-poskoků apod..) a volí JAKÉHOKOLI přisluhovače EU-Reichu, trpí zřejmě duševní poruchou. Nebo ropuchou. Případně se doma potají převléká do „transgender“ přešité esesácké uniformy a před zrcadlem pilně cvičí pověstné gesto „jak vysoko vyskočí můj pejsek..“.

Nebo je prostě, s odpuštěním, úplný idiot.

Poznámka závěrem: jen zcela mimo téma – nepleťme si hrdost či národní uvědomění s národoveckou zabedněností. Po jistých hovorech s pár podobnými si neodpustím dodat, že neznalost cizích jazyků NENÍ chvályhodným projevem vlastenectví, leč pouhým důkazem vlastní nevzdělanosti a blbosti s následkem naprosté závislosti na „názorech“ lokálních uplacených poskoků. Tak.

franek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 66 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.