POLITIKA
10.5.2021
Kategorie: Politika

Předvolební boj je už v plném proudu

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝAč jsou parlamentní volby a s nimi spojené ty komunální pro Prahu až v říjnu, první májové dny byly testem toho, co voliče čeká v příštích měsících. Oslavy ukončení 2.světové války měly letos ještě zajímavější nádech a u prezentace některých křiváků naší politické scény bylo možné se smutně usmát při představě, že se jedná o politickou reprezentaci. Letos bylo navíc vše okořeněno kauzou Vrbětice a daly se vnímat pokřivené obličeje těch, kteří museli položit květinu k památníkům a zároveň se tvářit inteligentně a v duchu souhlasu s vyhoštěním ruských diplomatů.

Ignoranti z řad liberálních stran, například starosta Prahy 6 Kolář, museli chtě nechtě přiznat, že vítězi nad nacistickým Německem byli přeci jenom Rusové. Kolář se však neopomněl přemístit do Plzně, aby dětem ukázal, že Američané tu byli také. Navíc ,,připomněl“ skutečnost, že Rudá armáda dorazila do již svobodné Prahy den po jejím samoosvobození. Jaksi si neuvědomil, že Němci neměli strach z Pražanů, ale blížících se ruských tanků. Neutíkali před znovunarozeným českým lvem, ale před naštvaným ruským medvědem. A aby tomu nebylo dost, na svém facebookovém profilu se tento starosta vyjádřil o příznivcích Putina jako o sráčích. Likvidátor sochy sovětského maršála Koněva, který patřil k hlavním strůjcům porážky fašismu, prostě nemá úctu nejen k válečným hrdinům, ale ani k vlastním spoluobčanům, kteří mají jiný názor. Možná by pomohlo, kdyby na pár takových narazil někde ve stínu noční zhasnuté lampy. Jeho hrdinství by zmizelo vcelku rychle. Nevolitelný.

Brněnský aktivista Matěj Hollan dokonce napsal, že oslavné výročí osvobození Brna Ruskou armádou je pro něj to nejsmutnější, protože jsme se tím dostali pod nekončící vliv Ruska. On si ve své liberální levicové nabubřelosti vůbec neuvědomuje, čím lidé za války procházeli a evidentně by se přidal na stranu kohokoliv, kdo by stál proti Sovětům. Mimochodem, Brno osvobodila Rudá armáda, nikoliv Ruská. Což poukazuje na to, že Hollan nerozeznává rozdíl mezi Sovětským svazem a Ruskem, který je ovšem značný. Paradoxně je to Rusko, kdo opustil marxismus-leninismus a Západ se k němu naopak zvláštním obloukem vrací. Jen se mu říká liberalismus, neomarxismus a my navrhujeme název Schwabismus se Sorosovou tváří. Hollan je jedním z jeho představitelů u nás. Takový člověk nemá dostat žádnou politicko-společenskou funkci.

Pomatení smyslů se dotknulo i adeptů na vládní posty. Předsedkyně Top09 Pekarová Adamová se bije do své hrudi a hlásí úspěch v podobě zisku 21 % hlasů potencionálních účastníků voleb a předstihnutí ANO. Jaksi zapomněla, že i kdyby ten průzkum provedený pochybným Kantarem byl pravdivý, jsou na tyto hlasy tři strany, z nichž Top09 jich přinese absolutně nejméně. Dokonce je dost možná skutečnost jejího nepřekonání 5ti % potřebných k posezení v Parlamentu ČR, pokud by nebyla součástí koalice. To by paní předsedkyně, mimochodem národem většinově vnímaná jako hezká, ale jaksi úplně nemoudrá, seděla akorát tak před vchodem do budovy, v níž tato instituce sídlí. Petr Fiala z ODS však projevil svou lidskou stránku a jal se okatou dámu z Topky bránit s tím, že je jedinou předsedkyní strany parlamentní strany, což je lež. Upřímně, to není dobrá vizitka kdysi ambiciózní Topky, nemají li tam nikoho chytřejšího a museli vsadit na půvab. Ten se totiž záhy okouká a není li v nabídce už nic jiného, pak jde o nevolitelné. Fiala pouze ukázal, že mu je řiťolezectví vlastním a jen se občas musí zorientovat, kam má vlézt. Spolu s Pekarovou a potažmo i Jurečkou to bude asi pěkná díra. Třeba někoho z EU.

Piráti zvolili jinou taktiku. Potichu připravují vyšší zdaňování a další tahy blížící nás k vyvlastňování. Vypustili balónek, který má otestovat lidi, nicméně jejich pracovní skupina uvolňuje informace o větších represích, než přijdou, pokud se dostanou k moci. Aspoň v prvních měsících. Po vstupu do vlády by zpočátku nebyli tak tvrdí, což neznamená, že úkol není jasný. Naplnit plány Velkého resetu, zasáhnout do sféry soukromého vlastnictví a vzdát se svrchovanosti České republiky ve jménu týmové práce v potápějící se EU. Ke konci války se vyjadřovali méně, protože o něm moc neví. Místo toho jejich místopředsedkyně Richterová propaguje jízdu po Praze na kole, čímž pokračuje v městské politice devastátora metropole Hřiba. Právě Hřib je ukázkou toho, jak by jejich vláda mohla vypadat. Ještě perlička k té komunální politice. Na Praze 3, kde jsou v koalici především Topka a Piráti, bylo uděláno mnoho pro zpomalení dopravy. Místo oprav domů a dlouho slibovaných dokončení privatizací se tam řeší městský holubník, dále přírodní louka o velikosti 15×3 metry a podobné nesmysly. I to je varováním.

Také Babiš po návratu z Portugalska položil květiny u památníku 2.světové války. Ten, který ještě před pár hodinami žádal o vyhoštění ruských diplomatů ze zemí EU. Předseda neschopné vlády, jejíž správkyně financí Schillerová už také volá po navyšování daní, protože prošustrovala i obří schodek, a Maláčová zase rozhazuje za důchody, protože….volby. Že je vše mezitím mnohem dražší právě kvůli vládním opatřením, o tom už radši nikdo nemluví. Babiš poté, co zvláštním způsobem ,,zvládal“ covid, klesá v popularitě stále níže a přehmaty v jmenování ministrů zdravotnictví nelze přehlédnout. Navíc už je tu vše rozkradeno, covid se drží jen kvůli kšeftu, takže Babišovi nikdo nevěří. A Vrbětice byly skutečným výbuchem pro něj a Hamáčka. I bez ruských agentů.

Jediným, kdo poctu Rudé armádě myslel upřímně, je Miloš Zeman. Dokonce až tak, že u památníku povstal z vozíku. Tento starý muž, jehož obliba je též klesající, stále zachovává svou tvář a linii, kterou zastává dlouhodobě. Je to starý lišák, ale nikdo nemůže říct, že by byl bázlivý. Nemusíte ho mít rádi, souhlasit s ním, což lze chápat, ale stále projevuje více citu pro politiku a diplomacii než ostatní rychlokvašky. I když říká nepopulární věci. Kdo je aspoň trochu nad věcí a soudný, musí uznat, že je mnohem lepší než hysterický Drahoš. To by byl tragický omyl. Bude zajímavé sledovat další vývoj. Piráti jsou velmi zákeřní a pozor na jejich laciné triky. Chtivost Bartoše po premiérském křesle je varování. Koalice Spolu je průhledná, poveze se případně s Piráty a bude se podílet na devastaci demokracie a vlastenectví. ANO může jít dál jedině bez Babiše, ČSSD je za horizontem. Komunisté projdou, SPD nevyužívá potenciálu a Trikolóra je bez mediální prezentace na tom smutně, byť je to ona, kdo v koalici se Svobodnými a Soukromníky do vrcholné politiky patří. Holt ta média tlačí Bartoše, Rakušana a Pekarovou vzhůru. Ale ČT, Nova a Prima nejsou my. Máme na to je přetlačit. Jen je potřeba to chtít.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 302 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,19 out of 5)
Loading...
44 komentářů
  1. texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)