VANOCEISLAM
13.12.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Předvánoční úvaha o Evropě aneb Evropané si Evropu nechali vzít

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Blíží se vánoční svátky a s tím u mnohých i rekapitulace právě odcházejícího roku. Co se však místo na osobní prohry, výhry, nedodělanou práci, podívat na Evropu jako takovou?

Je to dva roky, kdy Evropa byla vystavena masové migraci obyvatel nejen ze zemí ze zemí Středního východu, ale také z Afriky. Důvodem nebyly jen válečné konflikty, ale také představa snadného a bohatého života v Evropě. Tato započatá migrační vlna ještě neskončila, byť je utlumena. Čím, nebo kým byla vyvolána nechám v oblasti spekulací. Přesto není náhoda, že vypukla v podstatě v jeden okamžik v mnohých zemích, stejně jako není náhoda, že nejvíce na tom těžily proimigrační neziskové organizace, které se snažily přesvědčit evropské obyvatele, že se jedná o vzdělané a kulturně založené uprchlíky.

Nemá smysl rekapitulovat a znovu psát, co všechno tento masový přesun obyvatel do Evropy sebou přinesl nejen problémy, ale také zjištění, že většina těch inženýrů a doktorů má nejen pouze základní školu, ale si sebou nesou zvyky a hodnoty vlastní kultury, které nechtějí, či nedokáží opustit ani po příchodu do Evropy, založené na jiných tradicích a společenském uskupení. Marně, opravdu marně se evropská média, včetně našich pak snažila referovat o přečinech těchto uprchlíku jako o marginálních, omlouvat uprchlíky neznalostí naší kultury a naší společností. Bylo opravdu zbytečné psát, že každý z těchto uprchlíků, který něco spáchal byl policii znám jako malý kriminálník, případně, že měl psychické problémy. Ostatně to se pak přeneslo na i na imigranty dětí, žijící zde v druhé anebo třetí generaci. Omluva pro ně podle médií? Nežil podle islámu, bral drogy, střídal ženy, pil alkohol., měl psychické problémy, ale jinak to byl hodný chlapec, pozorný a ochotný pomoci. Píši tohle schválně, protože většinou se jednalo o lidi z islámského kulturního okruhu.

Malá odbočka. Po jedenáctém září 2001 a útoku islámských teroristů na WTC a Pentagon blízcí útočníků a jejich sousedi říkali to samé. Byli to hodní chlapci, zdravili, nebyli s nimi problémy. Přesto, tito „hodní“ chlapci již několik měsíců před tím, plánovali útok za účelem zabít co nejvíce lidí a to ve jménu islámu a proroka Mohameda. Následně se začaly objevovat hlasy, že to nebyli muslimové a když, tak špatní muslimové. Podobně, když ve Francii zabil muslim na kolonádě desítky lidí z kamionem, tak se vtloukalo lidem do hlavy, že to byl špatný muslim, že byl děvkař, pil a bral drogy a vůbec, byl to psychicky nevyrovnaný jedinec a navíc zabil i muslimy. Málokdo si uvědomuje, že když muslim zabije při útoku na nevěřící dalšího muslima, tak ten muslim se stává také mučedníkem. Islámská nauka je nejen jednoduchá, ale také velice praktická, tedy flexibilní.

Ve zdravé společnosti by se dalo očekávat, že reakce politiků na tyto události bude rozhodná a jasně se vyjádří ve smyslu, že tyto projevy, neslučující se s „evropskými“ hodnotami nebudou tolerovány. Místo toho jsme se setkali s pochody kdy v čele průvodu kráčel představitel palestinské samosprávy s evropskými politiky. „Jsme semknuti. Jsme rozčarováni. Jsme udiveni. Jsme překvapeni.“ Málokdy ovšem porozumění pro oběti, jen muslimové jsou v tom nevinně. Proč tato tolerance k islámu a netolerance k těm, kteří ukazují na negativa učení islámu a poukazují na učení islámu vzhledem k nerozlučnosti politiky a náboženství? Copak je islám nedotknutelný anebo je za tím strach z reakce evropských muslimů?

Je to asi osm let, kdy se na sociálních sítích objevil příspěvek dívky se Saudské Arábie, kde psala, že by si přála, aby si muslimové a křesťané vzájemně přáli ke svým svátkům a respektovali svoje svátky. Nevím kam tento příspěvek zmizel, nepodařilo se mi dohledat tento krásný vzkaz ze Saudské Arábie. Hlas, který ovšem zapadá v evropském hřmotu, že musíme respektovat náboženství a kulturu příchozích. A nejen respektovat, ale také se jim přizpůsobit, neboť jak jinak nazvat krkolomné reklamy Lidlu, kde jsou odstraňovány kříže ze sakrálních budov. Nebo pohlednice, kde místo Vánoc jsou Zimní svátky. Školy, kde se už nepodává k jídlu vepřové?

Ustupování ze svých tradic a zvyků, neznamená respekt k cizí kultuře, ale despekt k vlastní. Respektovat druhého mohu jen za podmínky, že on respektuje mě. Jinak to je nerovný vztah. Mám ovšem pocit, že Evropa tuto možnost vyloučila. Respektuje druhé a zapomíná na vlastní. Zapomíná, že křesťanské svátky a zvyky vytvářely Evropu a na křesťanských hodnotách, s řeckou filozofii a římskou důmyslností se Evropa stala tím čím je dnes.

Muslimové si vlastní kulturu vzít nenechají. Vycházejí ze svých náboženských a kulturních kořenů. Evropané se jich vzdávají, jen aby se ostatní cítili dobře. Možná by se měli tito agitátoři zkusit vžít do role křesťanů v islámských zemích a poznat, že neevropské kultury si svoje základy hájí více než tvrdě a při tomto ustupování Evropanům, aby se ostatní zde cítili jako doma, se muže snadno stát, že Evropané se za pár let mohou cítit ve vlastní zemi jako cizinci a nechtění občané.

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.