kušnarenko

Představitel pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko vyzývá muslimy v Česku, aby se ozbrojili

Sdílejte článek:

COM/J.BRANČÍK

Ve svém videu směřovanému členům muslimské obce a zvláště mužům, vyzývá Kušnarenko muslimy k pořízení zbraní. Zájemci o získání zbrojního průkazu a ozbrojení se mají obrátit přímo na něho.

I když Kušnarenko ještě nedávno v rozhovoru pro iDnes tvrdil, že je odpůrce násilí, je legitimní pokládat otázku nakolik je vyjádření pravdivé. Milovník bojových sportů Kušnarenko velmi často chodí oblečen v maskovacích kalhotách s šátkem, který obvykle používají ozbrojenci. Na fotkách je zachycen se vztyčeným prstem, který často bývá vykládán jako “výzva k džihádu” a “Aláh je jen jeden.”

Z některých reakcí je patrno, že nově zvolený předseda muslimské obce byl zvolen podivným způsobem a pracuje se na jeho sesazení. I s ohledem na toto nejnovější video je to pochopitelné. Zvláště muslimky velmi nelibě vnímají jeho netajenou nadřazenost vůči ženám.

Už dříve některá videa vedoucích představitelů vzbudila odpor a odsouzení veřejností. Nelze zapomenout na výhružné video pražského imáma Samera Shehadeha, nyní stíhaného za podporu terorismu. Právě Kušnarenko byl právníkem tohoto známého pražského islámského extremisty Shehadeha.

Mimo Shehadeha hostila pražská mešita v roce 2012 i známého britského islámského extremistu Haitham al-Haddada. Imám palestinského původu, je znám pro rasistické a antisemitské výzvy a prosazování zavedení práva šária ve Velké Británii a výzvami k džihádu na blízkém východě.

Leonid Kušnarenko se netají politickými ambicemi a rád by otevřel islámské školy v ČR, navzdory tomu, že současné zákony to neumožňují. Muslimská obec nesplňuje podmínky pro vyšší stupeň registrace a nemůže je splnit dříve než za deset let, pokud by dodržovali podmínky zákona o církvích. Které zatím spíše ignorují a doufají, že získají výjimku ze zákona, kterou obejdou povinnost zveřejňovat výroční zprávy.

Příchod Kušnarenka do vedení pražské muslimské obce budí vášně a je velkou otázkou zda pod jeho vedením se čeští muslimové nepřiblíží více k radikálním formám islámu.

K tematu komentář J. Brančíka: Jasně, ČR je bezpečná země, muslimové se až na předsedu muslimských obcí Alrawiho, který kázal o nenávisti k bezvěrcům v Brněnské mešitě, zatím drželi celkem stranou.

Fakticky vzato, nemám nic proti tomu, co ten chlápek říká. Když zde žije Syřan, lékař, směnárník a opatří si zbroják a zbraň – aby chránil svou ordinaci, kšeft, prosím.

Nicméně máme zde nově příchozí – takové, kteří okamžitě tasili nože a málem minulý rok rozkuchali hlavy pár našim v Brně. Máme zde holandské muslimské turisty, kteří zbančili číšníka na Staromáku za bílého dne. Vůbec netušíme, kolik takových muslimů zde nyní pobývá v rámci různých Erasmusů, nebo prostě jen na dlouhodobém pracovním pobytu. Máme zde haldy muslimů nakupujících za rakouské dávky. A taková výzva samozřejmě pobídne i tyto muže se ozbrojit – ať už legálně, či ilegáně. Máme zde, Araby, kteří na autogramiádě knihy Kláry Samkové naklusali do knihkupectví a fyzicky bránili některým příznivcům Kláry v pohybu – mám je dokonce na jedné velmi špatné fotografii vyfocené. A těmto dát do ruky zbraň – českými úřady – ne příliš povzbudivá myšlenka.

Po Novém Zélandu a holandské odvetě – už jisto jistě vznikla vendeta. Spirála násilí se BUDE celosvětově stupňovat. My, Evropané jsme si nechali podřezávat hrdla cca 15 let a musel přijít zlom.

Leonid Kušnarenko by si měli uvědomit základní čísla. Zatímco zbraně příslušníků jejich víry se budou čítat na jednotky tisíc, maximálně desítky tisíc, tak držitelů zbrojních průkazů v ČR je 800 tisíc a registrovaných zbraní je téměř milion. Tedy, pokud by se, CHRAŇ BŮH, do ČR přelila vendeta ze zahraničí, spor by pro slabší stranu sporu nedopadl příliš dobře.

Upřimný závěr nakonec – Leonid musí být pěknej vůl. Tuto myšlenku nějaké jejich “domobrany” může mezi svými souvěrci rozšířit na svých kobercových sedáncích a celý plán by se mu realizoval daleko snáze, než když to takto roztroubí do médií. Že to řekl tímto způsobem na mě působí spíše jako vyhrůžka hloupého muže. A na hlupáky je třeba dát si pozor!


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Olga Petrová 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 2000,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Paur 100,- Kč

Celkem za měsíc: 24 787,00 Kč
Vybráno 70.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 640 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
181 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.