kušnarenko

Představitel pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko vyzývá muslimy v Česku, aby se ozbrojili

Sdílejte článek:

COM/J.BRANČÍK

Ve svém videu směřovanému členům muslimské obce a zvláště mužům, vyzývá Kušnarenko muslimy k pořízení zbraní. Zájemci o získání zbrojního průkazu a ozbrojení se mají obrátit přímo na něho.

I když Kušnarenko ještě nedávno v rozhovoru pro iDnes tvrdil, že je odpůrce násilí, je legitimní pokládat otázku nakolik je vyjádření pravdivé. Milovník bojových sportů Kušnarenko velmi často chodí oblečen v maskovacích kalhotách s šátkem, který obvykle používají ozbrojenci. Na fotkách je zachycen se vztyčeným prstem, který často bývá vykládán jako “výzva k džihádu” a “Aláh je jen jeden.”

Z některých reakcí je patrno, že nově zvolený předseda muslimské obce byl zvolen podivným způsobem a pracuje se na jeho sesazení. I s ohledem na toto nejnovější video je to pochopitelné. Zvláště muslimky velmi nelibě vnímají jeho netajenou nadřazenost vůči ženám.

Už dříve některá videa vedoucích představitelů vzbudila odpor a odsouzení veřejností. Nelze zapomenout na výhružné video pražského imáma Samera Shehadeha, nyní stíhaného za podporu terorismu. Právě Kušnarenko byl právníkem tohoto známého pražského islámského extremisty Shehadeha.

Mimo Shehadeha hostila pražská mešita v roce 2012 i známého britského islámského extremistu Haitham al-Haddada. Imám palestinského původu, je znám pro rasistické a antisemitské výzvy a prosazování zavedení práva šária ve Velké Británii a výzvami k džihádu na blízkém východě.

Leonid Kušnarenko se netají politickými ambicemi a rád by otevřel islámské školy v ČR, navzdory tomu, že současné zákony to neumožňují. Muslimská obec nesplňuje podmínky pro vyšší stupeň registrace a nemůže je splnit dříve než za deset let, pokud by dodržovali podmínky zákona o církvích. Které zatím spíše ignorují a doufají, že získají výjimku ze zákona, kterou obejdou povinnost zveřejňovat výroční zprávy.

Příchod Kušnarenka do vedení pražské muslimské obce budí vášně a je velkou otázkou zda pod jeho vedením se čeští muslimové nepřiblíží více k radikálním formám islámu.

K tematu komentář J. Brančíka: Jasně, ČR je bezpečná země, muslimové se až na předsedu muslimských obcí Alrawiho, který kázal o nenávisti k bezvěrcům v Brněnské mešitě, zatím drželi celkem stranou.

Fakticky vzato, nemám nic proti tomu, co ten chlápek říká. Když zde žije Syřan, lékař, směnárník a opatří si zbroják a zbraň – aby chránil svou ordinaci, kšeft, prosím.

Nicméně máme zde nově příchozí – takové, kteří okamžitě tasili nože a málem minulý rok rozkuchali hlavy pár našim v Brně. Máme zde holandské muslimské turisty, kteří zbančili číšníka na Staromáku za bílého dne. Vůbec netušíme, kolik takových muslimů zde nyní pobývá v rámci různých Erasmusů, nebo prostě jen na dlouhodobém pracovním pobytu. Máme zde haldy muslimů nakupujících za rakouské dávky. A taková výzva samozřejmě pobídne i tyto muže se ozbrojit – ať už legálně, či ilegáně. Máme zde, Araby, kteří na autogramiádě knihy Kláry Samkové naklusali do knihkupectví a fyzicky bránili některým příznivcům Kláry v pohybu – mám je dokonce na jedné velmi špatné fotografii vyfocené. A těmto dát do ruky zbraň – českými úřady – ne příliš povzbudivá myšlenka.

Po Novém Zélandu a holandské odvetě – už jisto jistě vznikla vendeta. Spirála násilí se BUDE celosvětově stupňovat. My, Evropané jsme si nechali podřezávat hrdla cca 15 let a musel přijít zlom.

Leonid Kušnarenko by si měli uvědomit základní čísla. Zatímco zbraně příslušníků jejich víry se budou čítat na jednotky tisíc, maximálně desítky tisíc, tak držitelů zbrojních průkazů v ČR je 800 tisíc a registrovaných zbraní je téměř milion. Tedy, pokud by se, CHRAŇ BŮH, do ČR přelila vendeta ze zahraničí, spor by pro slabší stranu sporu nedopadl příliš dobře.

Upřimný závěr nakonec – Leonid musí být pěknej vůl. Tuto myšlenku nějaké jejich “domobrany” může mezi svými souvěrci rozšířit na svých kobercových sedáncích a celý plán by se mu realizoval daleko snáze, než když to takto roztroubí do médií. Že to řekl tímto způsobem na mě působí spíše jako vyhrůžka hloupého muže. A na hlupáky je třeba dát si pozor!


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Vladimír Menšík 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Richard Kovaříček 250,- Kč

Celkem za měsíc: 20 505,00 Kč
Vybráno 58.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 914 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
181 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.