11.9.2014
Kategorie: Politika

Představení Junckerovy komise jako esence stupidity současné podoby EU

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 11|09|2014

Pokud bych nevěděl o co se jedná, měl bych za to, že se dívám na velmi vyčpělou epizodku “stand up comedy” v podání stárnoucího, byť zachovalého komika, kterému někdo nenapsal do veselého textu žádnou pointu. Tolik zbytečných slov, tolik otřepaných bezvýznamných sdělení a tolik nicneříkajících frází neobsahoval snad ani silně kritizovaný Pečený sněhulák na ČT1. Přesto se událost mediálně tváří jako něco významného, jako evropsky silného, jako něco závažného pro naši budoucnost.

 

 

Jistě, pro skupiny sosačů evropských peněz a sběratelů placených funkcí to mohlo být zajímavé představení, ale jaké je poselství pro nás ostatní? Dozvěděli jsme se alespoň stokrát, že všichni komisaři jsou vysoce kompetentní, pečlivě vybraní nejlepší jedinci svého národa, že jejich funkce jsou velice důležité, a že všichni budou spolu navzájem spolupracovat na výrobě té nejšťastnější budoucnosti Evropy a jejich obyvatel.

 

Mezi slovy – komisaři, kompetentní a spolupracovat – bylo tolik nastavované kaše, že se v tom po chvíli přestal orientovat i samotný nejvyšší řečník. Ze všeho nejvíce to tedy připomínalo rétorické cvičení o ničem, které je třeba dramaticky natáhnout na požadovaný čas. Tedy přesně jako dosavadní práce předcházejících komisí neokomunisty Barrosa. Předstírat činnost, okecávat nesmysly a hlídat si výplaty.

 

 

Mainstreamová média věnovala této frašce poměrně široký prostor. U nás se hlavně řešilo, zdali portfolio paní Jourové, která se stala hlavní evropskou ženou přes panímandy a jejich korektní přijímání jinými orgány, popřípadě si ještě může sem tam něco přikecnout při přejmenování závadně pojmenovaných europotravin, je nás „hodno“. Jinými slovy, zdali ten největší odpad, který mohlo Česko získat, v podstatě odřezky z několika bývalých portfolií, kde jsou nulové pravomoci, je natolik fatálním selháním české evropské diplomacie, že to musí být ovčanům nějak radostně vysvětlováno či raději pomalu vymlčeno.

 

Samotná Jourová prý ještě několik hodin před jmenováním, dokonce i po rozhovoru s J.C.Junckerem, očekávala svoje „oblíbené“ portfolio regionální. Prý nechápe co se najednou stalo. Opravdu? Myslím, že naivita této naší „excelentní“ političky nemůže být až taková. Klientelismem prorostlý byrokratický zkorumpovaný moloch EU se přeci jen chová stejně jako naši domácí poturčenci. A to by měla znát velmi dobře. Šuká vždycky silnější pes. Pes s nejvíce soudruhy, kamarády lobbisty a nejšikovnějšími zákulisními machinacemi. O nic jiného přeci v domácí i evropské politice dnes nejde.

 

468x60

 

Ona sama by mohla být vůbec ráda, že se svojí kvalifikací a „odborností“ při její “specifické” realizaci regionální politiky, která se nejlépe vyjímá v „Cause Řičář“, kdy kvůli mafiánsko-politickému spiknutí lidí jejího ražení dnes sedí v kriminále, dle všech indícií nevinný otec pěti dětí, slušný člověk, kterému tento případ zničil život, aniž by se paní eurokomisařka alespoň zastyděla za jeho osud ač byla ústřední postavou a hybatelkou příběhu. Přesto je jako „nejlepší z nás“ vysokou funkcionářkou EU. Pro mne nepochopitelné.

 

 A co další členové Junckerovy „evropské vlády“?  Zamyslel se nad tím Michal Půr na euro.e15.cz(1): „Jak proboha někdo může jmenovat Miguela Ariase Caňeta eurokomisařem pro klimatickou změnu (akci) a energetiky, když neuznává obnovitelné zdroje a drží podíl v těžařské firmě? Že by něco na způsob evropského Andreje Babiše? Marně se od dopoledne snažím dopátrat rozdílu mezi komisařem pro energetiku a energetickou unii, který navíc dostala Slovinka Alenka Bratušek. Poměrně zajímavé portfolio tak připadlo zemi, která stojí kvůli politikům před bankrotem a v energetice neznamená vůbec nic. Vrchol pak představuje jmenování bývalého francouzského ministra financí Pierra Moscoviciho komisařem pro hospodářství a finance. Člověka, který má svůj podíl na tom, že francouzské hospodářství je v troskách a veřejné finance v totálním rozkladu. Je to člověk, který bude nutit státy dodržovat deficit veřejných financí, ačkoliv tak sám nečinil.“

 

Co tedy dodat? Snad jen upravit titulek článku: Nejen představení, ale celá Junckerova evropská komise je esencí stupidity současné podoby EU. Bůh nás ochraňuj!

 

 

(1) Zdroj: euro.e15.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...