garderoba-zac-800x650
8.11.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Předsíň zařizujte funkčně

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...
Sdílejte článek:

Když vejdete do svého domu nebo bytu, jako první se vám představí předsíň. Zdánlivě opomíjená místnost o nás mnohé napovídá. Je to vizitka našeho bydlení, místo, které je nezbytné pro náš život a skrz které projdeme denně nesčetněkrát. Vstupní místnost musí být zařízena funkčně, aby nám usnadňovala bydlení. Dovolit si můžeme i výzdobu, ale nezapomeňte, že méně je někdy více.

Praktičnost a nenásilnost

Když zařizujete svoje bydlení, nesmíte zapomenout i na vstupní místnost. Nábytek do předsíně vybírejte s rozvahou. Měl by být účelový a využít potenciál prostoru. Možná máte volnou ruku, protože vlastníte velkou halu, ale pokud máte úzkou nudli v paneláku, na výběr moc nemáte. Jestliže nemáte představu, jak by měla vaše předsíň vypadat, je vhodné se podívat do katalogů či eshopů s nábytkem, které vám ukážou možné varianty. Kombinovat můžete šatní skříň, botníky, věšáky s policí i bez, háčky na klíče a zrcadla. Předsíň by měla být světlá, protože často sem nevede žádné okno. Nábytek by neměl překážet a praktičnost převažuje nad estetikou. Zamyslete se, jestli se chcete posadit při obouvání, jestli bude uprostřed stát kočárek, popřípadě preferujete odkládací stolek.

Modulové sestavy

Až se budete poohlížet po konkrétním nábytku, vsaďte spíše na posuvné dveře. Nezaberou místo a ve skříních se dobře vyhledává. To samé platí i u botníků, jsou vysoké i nízké a existují výklopné či policové. Samotné křesílko jde nahradit sedacím botníkem s policemi. Jestliže máte málo prostoru, přidejte k nástěnným věšákům ještě polici na čepice a klobouky. Samostatný věšák vypadá dobře, ale zabírá až moc místa. Obecně se hodí do předsíně menší polička, kam budete odkládat drobnosti, poštu, nákup i kabelku než se přezujete. Důležitou součástí je zrcadlo. Nalepit ho lze na dveře od skříně nebo holou zeď. Zvětší prostor a vy můžete před odchodem zkontrolovat svůj vzhled.

(PR)

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 000,00 Kč
Vybráno 22.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.