3.10.2014
Kategorie: Ekonomika

Přeci jen chcete v Česku podnikat? Založte si raději s.r.o. s virtuální kanceláří

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PAR) 03|10|2014

Každý kdo to jednou v Česku zkusil, ví že to vůbec není jednoduché. Tedy to podnikání. Byrokratická zátěž, daňové břemeno, zákoník práce, nekalá dotační konkurence a mnoho dalších „nepříjemností“ provází samostatně výdělečně činné osoby či firmy po celou dobu jejich existence. Má dnes vůbec ještě v tomto eurosystému kapitalisticko-socialistického kočkopsa význam zakládat živnost nebo vlastní firmu?

 

 

Ze všemožných výzkumů mezi studující středoškolskou i vysokoškolskou mládeží  vyplývá, že postavit se na vlastní nohy, riskovat veškerý svůj majetek a stále být v podstatě jednou nohou v káznici za údajné porušování stále se měnících zákonů, nepovažuje za svůj životní program skoro žádný budoucí „plátce hypoték a našich důchodů“. Snem drtivé většiny mladých lidí je proto získat teplé místo placené státem.

 

To je důsledkem současné praktikované politiky sociálního populismu. K odvážnému kroku založení vlastní firmy se tak odhodlávají povětšinou lidé, kteří přišli o zaměstnání, či opravdoví svobodomyslní nadšenci, kterým jsou nespoutané ruce a nezávislost nad ony pověstné jistoty, pozitiva a dovolenou v „Jugoslávii“. Co jim poradit?

 

Založení s.r.o.

 

Nejlepším řešením, které velmi dobře eliminuje výše popsaná rizika a úskalí vlastního podnikání je založení s.r.o. Je to dobré hlavně z důvodu budoucího vývoje a omezení rizikovosti podnikatelského záměru, kterým společník tolik neohrožuje dopady na vlastní rodinu či jeho osobní život. Při využití služeb virtuální kanceláře má pak podnikatel i reálnou šanci na poměrně klidné proplouvání nejistými vodami byznysu.

 

 

Sídlo firmy

 

Velmi dobrou akvizicí do začátku je i pořízení si sídla firmy na pražské adrese. Jednak z důvodu celkově menší úřednické šikany ze strany státu, ale i lepšího dojmu před potenciálními obchodními partnery. Všechny tyto popsané skutečnosti vycházejí z praktických zkušeností a není radno je podceňovat. Založení společnosti se službami kanceláře i sídla vám dnes odborníci obstarají v řádu několika málo dnů i se všemi nezbytnými náležitostmi předepsanými zákonem.

 

Budoucnost podnikání v ČR

 

Je smutným faktem, že občané naší vlasti musí řešit při rozhodování se o vlastní budoucnosti výše popsaná dilemata. Snahou opravdu fungujícího státu by snad mělo být, aby jeho vlastní občané měli chuť samostatně pracovat, vytvářet hodnoty a neupínali se k pomocné ruce eráru, který sám žádné hodnoty nevytváří. Kdo domýšlí budoucí následky tohoto stavu? Kdo za nějaký čas bude vysvětlovat lidem, že zdroje došly, neboť produktivní část populace byla zlikvidována a není co přerozdělovat, z čeho dotovat, koho regulovat? 

 

Proč stát naopak nevytváří prostředí podnikatelům přátelské? Proč si je nehýčká jako své reálné donátory? Proč vytváří jen zmatek, nejistotu a neprávní prostředí, kde živnostník ani firma neví co zrovna platí, kdo jej za co může potrestat, který špatně vyspalý úředník mu odpoledne zavře provozovnu? Proč nutí podnikavé lidi, aby hledali různé berličky, všelijaké kličky v zákonech či různé optimalizační daňové prostředky, aby vůbec mohli jejich firmy přežít? 

 

Proto je rozhodně je to v dnešní době hospodářské nejistoty a zákonodárné nestability nutné postavit firmu na pevných základech, neboť dobrý začátek je velmi důležitý. Využití popsaných předností – založení s.r.o. s virtuální kanceláří a pokud možno v Praze, v nelehkém boji na poli, bohužel stále více regulovaného a sešněrovávaného trhu, se bude pak na každému z těch odvážných, kteří se do toho pustí, jistě vyplácet. V dnešní době jich opravdu není mnoho, a proto všem patří velký respekt. Co byste poradili začínajícím podnikatelům vy?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.