trudeau-blackface
19.9.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Přebarvený kanadský premiér a plán pro transsexuály na školních WC ve Spojeném království

Sdílejte článek:

LUKÁŠ BURGET

Máloco ilustruje absurditu a ztrátu soudnosti naší doby tolik jako dva případy z poslední doby: První je případ kanadského premiéra a jeho údajného rasismu a druhý je případ WC pro transsexuály ve Spojeném království.

Případ první

Kanadský premiér Justin Trudeau je klasickým příkladem progresivistického a multikulturalistického liberála, který to dotáhnul až na nejvyšší pozici ve své zemi. Tento pán, dle mnohých charakteristik jakýsi Emanuel Macron Severní Ameriky , horuje pro přijímání migrantů a pro feminismus, bojuje proti sexismu a vůbec všem nebezpečným –ismům (do islamistické Saúdské Arábie však zbraně dodává ve velkém /1/).

Přesto i na tohoto „slušňáka“ a „vzoráče“ už před časem – patrně po vzoru kampaně Meetoo – prasklo, že před lety na jakémsi festivalu osahával jakousi reportérku /2/. Ale co už, takových nařčení bez důkazů se najde dostatek snad na každou známou osobnost. Pan Trudeau má však větší problém, dostihlo ho obvinění závažnější a především na důkazech postavené: Ano, pana Trudeaua obviňují z rasismu /3/.

Vše se semlelo před osmnácti lety, když na škole, kde pan Trudeau učíval, uspořádali karneval s arabskou tématikou. Rasista Trudeau se při té příležitosti stylizoval do role Aladina, na hlavu si dal turban a co je nejhorší, nalíčil si obličej a ruce černým make-upem. Chápete ten do očí bijící rasismus? Každý přece ví, že u Aladina na barvě kůže nezáleží, stejně jako nezáleží na tom, zda byl muž, žena, dítě, protestant, muslim nebo rytíř řádů Jediů z filmů Hvězdné války. Naše osvícená doba prostě říká, že kdokoli mohl být kýmkoli a je zakázáno vyobrazovat nějakou osobnost s nějakými atributy její podoby – buď skutečné u historických osobností, nebo z kontextu vyplývající u osobností smyšlených, poněvadž tak vznikají stereotypy a jak by řekl mistr Yoda:„Velký stereotyp cítím v tobě, mladý padavane, a stereotypy stínem rasismu bývají!“.

Pan premiér to vše přiznává a kaje se. Má k tomu i velmi pragmatický důvod: V říjnu jsou v Kanadě volby. Řeknu Vám, já osobně být třeba těžařem z Alberty, farmářkou z Manitoby nebo Eskymákem z Nunavutu, velmi bych zvažoval, zda po takovém rasistickém skandálu budu ještě pana premiéra volit.

Ale řečeno vážně a bez ironie: Rasistou samozřejmě není ten, kdo zvolí pro veselou příležitost žertovný převlek, rasistou je ten, kdo v tak směšných maličkostech rasismus hledá. Takových neurotiků se spasitelským komplexem stejně jako se sklony diktovat svoje perverzní vidění světa ostatním však přibývá, jak o tom svědčí

Případ druhý

Zatímco problém s právy přistěhovalců všech možných kultur a soužitím s ostatní společností je již ve Spojeném království vyřešen ke spokojenosti všech, namátkou o tom svědčí třeba impozantní počet útoků nožem a kyselinou nebo množství ženských obřízek, nastává tam zásadní problém nový: Kam s transsexuály?

Erár totiž ve Spojeném království plánuje, aby transsexuálové nebo genderově* nevyhraněné děti mohly chodit na toaletu či do šatny takového pohlaví, jaké jim zrovna vyhovuje /4/. Bohužel, objevuje se zpátečnická kritika tohoto pokrokového opatření. Jmenovitě kontrarevoluční živly upozorňují třeba na to, že děvčátka mohou mít menší problém převlékat se před někým, kdo je sice samozřejmě také děvčátko, leč místo pipinky má pindíka.

Avšak odhlédněme od škarohlídů zase zpět k navrhovanému opatření: Vskutku revoluční myšlenkou je zde to, že zatímco transsexuálové a genderově neurčití budou moci chodit na dívčí nebo chlapecké záchody dle vlastního rozmaru, tak ta obtížná většinová populace bude v případě, že jim přítomnost „transsexuála“ opačného pohlaví na jejich WC přijde nevhod, muset použít „soukromé hygienické zařízení“. Netuším, co to znamená, zda ho postaví škola, nebo zda se rodiče chlapečků a holčiček dle té zastaralé předrevoluční definice (pindík versus pipinka, víme?) budou muset složit na dvě soukromé kadibudky na školním dvoře. Možná prostě budou muset znovu začít kupovat svým ratolestem plínky…

Každopádně, realizaci tohoto plánu „Komise pro rovnost a lidská práva s působností pro Anglii a Wales“ bude nanejvýš zajímavé sledovat. Už jen proto, abychom věděli, jak se s těmito potížemi vypořádat v České republice, až na taková opatření přijde řada i u nás. A já Vás ujišťuji, že přijde, stejně jako jsme dosud převzali prakticky všechny rádoby pokrokové a lidská práva rozšiřující nesmysly, co jich jen na západ od našich hranic vymysleli a odhlasovali.

Anebo to u nás, alespoň pro jednou, nedovolíme?

*Malý úsměv na tváři mi vyvolala skutečnost, že slovo “genderově” mi funkce automatických oprav ve Wordu okamžitě nahradila slovem „genově“.

  1. https://cs.wikipedia.org/wiki/Justin_Trudeau
  2. https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/552042/divoke-mladi-vzorneho-premiera-trudeau-pry-osahaval-reporterku-na-festivalu.html
  3. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/trudeau-oblicej-karneval.A190919_054537_zahranicni_bur
  4. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/transgender-transsexualita-prava-zeny-mensiny-zachody-satny.A190916_120342_zahranicni_remy
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 710 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.