konevplachta
2.9.2019
Kategorie: Společnost

Pražské Koněvování starosty Koláře

Sdílejte článek:

LU LINA

Při každém nastolování nového režimu nastávají sochám a památníkům režimu starého těžké časy. U nás tedy určitě. Maršál Radecký, Panna Maria a především Masaryk s Leninem a Stalinem by mohli vyprávět. Ovšem svrhávat třicet let po „revoluci“ sochu, která celkem čtyřicet let nikomu nevadila, v pohodě přežila polistopadové čistky i divoká devadesátá a symbolizuje osvobození země, to si žádá skutečně mimořádné, vpravdě sovětsky revoluční zanícení. Ale možná k tomu prostě stačí i jen jeden uvědomělý iniciativní blb s funkcí.

Historie nás totiž učí, že revoluční kvas místo kulturnosti, rozumu a tolerance pokaždé vynáší na povrch barbarství, hloupost a nenávist. A poslední dobou také úkoly od řídících důstojníků, což ale nejspíše nebude tento konkrétní případ. Tady sázím na tu uvědomělost a zanícení pro věc mající zřejmě původ v rodinné výchově. V kombinaci se servilní snahou o zviditelnění a uznání od těch, co nám teď vládnou místo těch, co nám vládli, když tam toho Koněva stavěli.

Na Moskvu!

Praha je totiž takový osamělý ostrůvek liberálně prozápadní městské vzdělanosti v moři proruské provinční zabedněnosti a jako jediná tak drží prst na tepu doby. A proto nikdy nepolevuje ve své snaze přetavit nás – žalostně nepokrokové slovanské nacionalisty – v internacionálně uvědomělé neomarxisty anglosaského typu. Po klimatické nouzi, prvním máji pedofilů, pokusu o milionářskou daň a vyvolání diplomatické roztržky s Čínou nyní Praha 6 po západním vzoru pro změnu vyhlásila válku Rusku. Zatím jen kulturní.

Důvodem je opět maršál Koněv, který se panu starostovi prostě nelíbí, což jsem komentoval již loni. Podle jeho názoru si sovětský maršál sochu rozhodně nezaslouží, protože nesplňuje morální kritéria TOP09 na významného osvoboditele Evropy od nacismu, protože jako penzista navštívil v květnu 1968 na výročí osvobození Prahu a protože to nebyl Američan.

Celé to před lety vzniklo tak, že pan starosta pověsil s pomocí spřátelených médií na do té doby poklidně stojícího a pouze holuby znečišťovaného maršála veliký terč, čehož si byl nepochybně vědom. A jeho pappenheimští ho podle předpokladu nezklamali, protože se do něj s velkým nadšením začali strefovat. Většinou růžovou  barvou. A problém, prezentovaný jako „občané mé Bubenče komunistu Koněva nechtějí“ , byl na světě.

Koněvování

Pomník byl za neutuchajícího mediálního povyku o „krvavém maršálovi“ několikrát umyt a posléze opět na „žádost občanů“ přidána tabule s textem „vysvětlujícím“ , že prase jako Koněv si pomník rozhodně nezaslouží. Což nepomohlo a Koněv byl v srpnu opět polit, tentokrát rudou barvou a opatřen poněkud impresivnějším vysvětlujícím nápisem. Za zmínku stojí, že přitom nikdy nikdo nebyl polapen a pan starosta opakovaně prohlásil, že je to sice vandalismus, ale omluvitelný. Praha 6 po posledním znečištění prohlašuje, že „náklady, které jsou spojené s čistěním sochy a její údržbou, od roku 2015 převyšují milion korun a už opravdu nechceme nést další…“ A proto už maršála nikdo čistit nebude a zůstane rudý.

Zajímavé. Fakturky by nebyly? Pětkrát čištění od barvy a montáž jedné bronzové desky přes milionek? Ten fantom Karlova mostu by si počítal za to obrovské grafiti tuším devět tisíc….

Na to několik dobrovolníků sochu očistí. Zdarma.

Následuje finální mediální ofenziva: „Už nás to nebaví. Nevidím důvod, proč bych měl Rusům stále dokola leštit generálské holinky. Když nám dojde trpělivost, dáme ho do sběru. Velice slušně jsme Rusku už několikrát navrhli, aby si toho svého vrahounského řezníka odvezli, ale oni jsou pokaždé jen arogantní a sprostí.“

Za zmínku stojí i další poměrně velice zajímavé myšlenkové pochody Koláře juniora: „Kamera poškození nezabrání, pouze pomůže odhalit pachatele…“ A nebo rovněž originální úvaha, že ti, kdo sochu očistili jsou známí ruští trollové, kteří tím pouze veřejně odhalili své již patřičným orgánům dobře známé dezinformační proruské a proputinovské ledví….A na fejsbučku si zase zafilozofoval: „Rudý je rusky krásný…“

Většina jsem já

Taky se mi moc líbí fakt, že starosta Kolář buď věří vlastní propagandě, což je poslední stádium a nebo jen prostě manipuluje: „…většina lidí v Praze 6 pomník nechce…převažuje veřejné mínění, že pomník tam nemá být…“. Jak na to asi přišel? Proběhlo snad referendum nebo si nechal udělat průzkum? A mohli bychom ho vidět? Referendum by mimochodem bylo jediným rozumným řešením, tedy kromě příliš jednoduchého ponechání pomníku na pokoji.

A jedeme dál. Po očištění ruskými trolly následuje protiakce radnice, která „na ochranu před vandaly“ vztyčuje kolem pomníku lešení a zakrývá ho plachtou. Proruští trollové plachtu opakovaně odstraňují. Radnice zvažuje k plachtě instalaci minového pole a zátarasů z ostnatého drátu pod proudem.

Roztomilé také je, že zatímco „vandaly“ polévající Koněva barvou se nepodařilo lapnout nikdy, ruští trollové byli dopadeni všichni…

Kromě toho jsem ochoten se vsadit, že drtivá většina „vandalů“ i ostatních voličů TOP09 neměla do té doby než jim starosta Prahy 6 v médiích napověděl ani páru, čí socha to v té Bubenči vlastně stojí a kdo byl nějaký Koněv.

V roce 2017, kdy už to sice bylo politikum, ale ještě bez absurdních tanců, zazněla od pana Koláře v souvislosti s Koněvem tato informace: „Praha 6 má antigraffiti program, v jehož rámci má sjednána firma povinnost na ohlášení odstranit podobné projevy vandalství do 24 hodin.“

Takže, v čem je, do pytle, teda vlastně problém?

Není Koněv jako Vaněk

Závěrem zmíním několik zajímavostí o jiném uměleckém objektu, který se nachází na Praze 6 a jenž je rovněž oblíbeným cílem vandalů. Jde o známou červenou „uměleckou“ Lavičku Ferdinanda Vaňka, tvořenou ocelovým „prknem“ přivařeným na pivní sud a kterou radnice v čele s panem Kolářem pořídila za 850 tisíc. V současnosti slouží především pražským skejťákům. Byla díky tomu již také několikrát poškozena, opravy rovněž vyšly na majlant, ovšem v tomto případě je přístup radnice diametrálně odlišný a vyplývají z něj zajímavá fakta.

„Lavička Ferdinanda Vaňka je umělecké dílo ve veřejném prostoru, jeho poničení je v lepším případě vandalstvím a v horším případě zlým úmyslem“ , řekl v roce 2018 místostarosta Prahy 6 Lacina. Radnice pokaždé podává trestní oznámení, což je mimochodem velké hobby pana starosty, v případě Koněva se mi žádnou informaci potvrzující tentýž postup nepodařilo nalézt.

Ve stejné souvislosti se objevilo před rokem v Blesku toto konstatování: „Všechny sochy a další podobná díla umístěná ve veřejném prostoru jsou samozřejmě pojištěna. I tato oprava byla hrazena z pojistky,“ vysvětluje mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.“ A dodal: „Pojištěné je i jiné kontroverzní dílo. Pomník maršála Koněva v Bubenči.“

Takže se zeptám ještě jednou: Kde je teda, kurva, vlastně problém?


P.S. „Krvavý“ komunistický maršál způsobuje středopravému starostovi Prahy 6 pupínky a pojmenování placu, na kterém stojí, totiž „náměstí Interbrigády“ pocházející z období vrcholného stalinismu a nesoucí název mezinárodních levicových dobrovolnických brigád bojujících ve španělské občanské válce na straně v krvi se koupajících komunistů, mu nevadí?

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 728,00 Kč
Vybráno 24.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 198 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
politicon.cz
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.