HRIBPRAHADOPRAVA
22.8.2021
Kategorie: Politika

Pražská radnice dusí Prahu

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝLetní rozkopanost Prahy je vcelku běžným jevem, který se za stávající koalice rozšířil i na většinu zbytku roku. Mohutné úpravy designu ulic hlavního města postrádají logiku a připomínají často stav, který známe z lékařství. To, když je při poranění zatažena například tepna. Krevním oběhem velkoměsta jsou komunikace po něm vedoucí a umožňující přemísťování se z jednoho kraje na druhý. Je vcelku logické, že ve velké aglomeraci se pohybuje větší množství lidí. Žít na venkově má svá specifika a zkoušet přenést klid z vesnice do ruchem pulsujícího města je prostě nesmysl. Každý má právo možnosti výběru. Chcete li žít v tichu a pohodě, odstěhujete se buď na kraj metropole, nebo úplně mimo ni. Ale zůstanete li, máte k tomu své důvody a určitě nebudete chtít pěstovat na Václaváku slepice. To však koaliční politici moc nechápou. A plno dalších věcí také ne.

Blíží se volby a Praha má tu výsadu, že se jí týkají ty komunální v době, kdy probíhají parlamentní. Je to dáno postavením hlavního města. Takže se předvolební kampaň týká i metropole. Přestože je radniční elita od reality života Pražanů značně vzdálená, před volbami má tendenci s nimi aspoň přes sociální sítě komunikovat, také potřebu obhajovat nesmyslné kroky týkající se především dopravy. Za tu částečně odpovídá Adam Scheinherr, nicméně koncepce úprav je práce širší koalice vládnoucí Praze. Nyní budeme citovat:

,, Adam Scheinherr se narodil v roce 1987. Vystudoval gymnázium ve Strakonicích. Dlouhodobě (?) žije v Praze se svou rodinou. Vystudoval strojní inženýrství a fyziku v Česku a ve Francii. V roce 2018 pracoval v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži na pozici projektový manažer divize Radioaktivní odpady a vyřazování. V této pozici se stal v roce 2018 vedoucím tréninku nigerijských specialistů zaměřeného na nakládání s vysoce obohaceným jaderným materiálem v rámci programu OSN za snížení jaderné hrozby“. Konec citace. Je to tedy odborníkem na slovo vzatým právě pro odbor dopravy, navíc stejně jako slavičinský rodák a primátor Hřib pochází z malého města a o velkoměstě a jeho problémech toho moc neví. Přesto se stal nepochopitelně strůjcem a obhájcem devastace městské dopravy. Je třeba dodat, že zastupuje sdružení Praha sobě, které patří spolu s Piráty a Zelenými k velkým pražským škůdcům. K dalším členům patří například bratří Čižinští.

Chcete li se o Scheinherrovi dozvědět více, klikněte si na jeho profil na Wikipedii a jste doma. Jsou tam vyjmenovány všechny jeho ,,úspěchy“ a je nutno konstatovat, ty uvozovky jsou zde oprávněně. Stojí za každým projektem přibrzďujícím dopravu v Praze, navíc má podíl i na zvyšování cen jízdenek v Praze a parkování ve městě. Místy dosahuje až pětinásobné zdražení parkovného, což je vysvětlováno vyšší finanční náročností při údržbě parkovacích ploch. Jako opravdu šly během jednoho volebního období ceny těchto prací tak rychle nahoru? Nebo se na radnici zase o něco více zbláznili? Za b je správně. Dělají z Pražanů dojnou kozu a je třeba si upřímně říct, že jsme konečně pochopili název strany. Praha sobě má pravděpodobně přinést zisky a prospěch pouze vlastním členům.

Naštěstí se koalici vládnoucí Magistrátu hlavního města Prahy společně s několika vedeními jednotlivých městských částí daří naštvat Pražany právě před volbami. Všude vidíme výkopy, zaznamenáváme neopravené výmoly, do očí bije uzavřená část nábřeží u Národního divadla a nesmyslné vyhazování peněz za nové ostrůvky, zúžené profily ulic, snižování počtu průjezdních pruhů, budování speciálních pro cyklisty a přidáme li progresivní zdražování parkování a MHD, pak si říkáme, co za idioty máme v čele hlavního města. Jejich koncepce je skutečně šílená. Místo investic do oprav kanalizace, kanálů, povrchů silnic, zlepšení životního prostředí formou řádné údržby stávající zeleně a parků se pustili do reorganizace dopravy, na jejímž konci mají Václavák opět protínat tramvaje a v místech, kde bylo možno parkovat či jezdit, budou stát židličky. Ovšem pozor, tam, kde jsou lidé na ně zvyklí a patří k turistickému koloritu, chce radnice předzahrádky pro změnu rušit. Vašnosto, to už postrádá i poslední špetky rozumu. Na jednu stranu tvrdí, že je třeba udělat město takové, aby v něm lidé chtěli žít, na druhou se dělá vše proto, aby postupně umíralo.

Chcete li tedy udělat něco pro Prahu a žijete li v ní, zamyslete se nad tím, komu dáte svůj hlas. Třeba koalice sedící na Praze 3 je naprosto nevolitelná, podobně to vypadá i jinde. Ovšem největší zlo je na centrále. Praha je skutečně zvláštním a výjimečným živým organismem a vést ji mohou opravdu jen zodpovědní lidé bez ambic udělat z ní vlastní království. Což se Hřib už pár let snaží a má k tomu oddané pomocníky. Boj o Prahu bude jistě tvrdý, vždyť její rozpočet je skutečně vysoký a význam velký. Nesoustřeďme se tedy jen na parlamentní volby a buďme v Praze zodpovědní. Je ji třeba dát po devastační politice posledních dvou starostů dohromady, dostavět okruh kolem ní a dát do pořádku i vnitřní komunikace. Cyklisté patří do přírody, kanály nesmí byt deset centimetrů pod povrchem, výmoly jsou technologicky opravitelné a dvouproudá silnice má vyšší propustnost než jednoproudá. To jsou aspoň základní poučky pro dalšího primátora. Doufejme, že Hřib už to nebude. A Scheinherr by se mohl vrátit k atomové fyzice. I když i to možná hrozí dalším hřibem nad Prahou. Tentokrát po atomovém výbuchu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 832 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)