neomarxismus
14.9.2019
Kategorie: Společnost

Právo na odpor

Sdílejte článek:

RADEK ŠEBESTA

Už cca 20 let se v Česku progresivistická levice pokouší převzít kontrolu nad společností a vnutit jí svou variantu dobra. Nejde o žádné místní specifikum, stejný proces probíhá v celém euroatlantickém prostoru.

Země, které za studené války patřily k Západu, zažívají ataky progresivistů od konce šedesátých let. My, co jsme kdysi žili za železnou oponou, jsme si levicový progresivismus do svých zemí importovali v průběhu devadesátých let v naivní víře, že „liberální“ demokracie je lepší než demokracie.

Nejdříve nám byly předkládány progresivistické ideály v light podobě. Hesla o občanské společnosti, ochraně klimatu a právech menšin se nám zdála lákavá — už proto, že nám byla nabízena v otevřené diskusi, vedle těch o neviditelné ruce trhu a ekonomickém liberalismu.

Pocit, že něco není v pořádku, se u mne osobně dostavil při vládním angažmá Zelených (2007 — 2009). Tehdy se už viditelně začínali progresivisté vlamovat do soukromého prostoru každého z nás.

Začalo to pokusy Džamily Stehlíkové prosadit do legislativy to, jak smíme a nesmíme vychovávat vlastní děti…

To, co je nám progresivisty předkládáno dnes, známe z produkce Monty Python — tenkrát to ovšem byla sranda, dnes se to myslí opravdu vážně.

Co tu máme dnes?

Do fungování státu se vměšují nevládní organizace, o kterých vlastně nevíme, kde se tu vzaly. To ovšem nebrání tomu, aby byly placeny z veřejných rozpočtů — tedy z našich daní.

Neustále sílí tlak zavádět zelenou politiku — což není nic jiného, než zakazovat, přikazovat a danit.

Ve veřejném prostu exhibují aktivisté, kteří údajně bojují za práva sexuálních menšin. Hlásají při tom genderovou ideologii, která je v rozporu s biologií a zdravým rozumem.

Veřejný prostor je stále více svazován politickou korektností — tedy cenzurou.

Společnost, která byla na počátku progresivistickým ideálům vstřícná, procitla a začíná se bouřit.

Když se podívám zpět, je patrné, že progresivismus přichází ve vlnách. Vždy útočí v nějakém směru. Získá další pozice, chvíli se nic neděje a pak z jiného směru přijde další vlna. Naposledy se nám pokoušeli vlamovat do hlav s padesáti odstíny genderu, předtím s uprchlíky… Prostě, jak praví lidová moudrost a teta Kateřina: „Častá krůpěj i kámen proráží.“

Obojí už bylo soudnými lidmi prohlédnuto, pochod ke šťastným zítřkům trochu ztratil na tempu. To progresivistům ale nevadí. Mají svou zkušenost a vědí, že je čas změnit téma. Došlo tedy znovu na ochranu klimatu.

Věc není o tom, že bychom byli svědky nějakého nového poznání v klimatologii — jde jen o vzbuzení vlny emocí. Probíhá mobilizace studentů. Jsou mladí, bez zkušeností a zatím vlastně bez vzdělání. A především: na rodiče se vždy nejlíp cílí přes děti. Rozjíždí se vlna vyhlašování klimatické nouze a uhlíkové neutrality od úrovně obcí až po celou Evropskou unii.

Zase se připravují ukousnout kousek z prostoru naší svobody. Možná je čas připomenout si článek 23 Ústavní listiny práv a svobod:

„Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“

Při paralýze státní moci, kterou postup progresivistů vyvolává, se možná přibližuje čas na jeho uplatnění.

Autor: Radek Šebesta, NP

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 289 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.