BABISROUSKA
24.2.2021
Kategorie: Politika

Právní rozbor PANDEMICKÉHO ZÁKONA s veškerými dopady a důsledky pro naše občany …

Sdílejte článek:

ZUZANA MAJEROVÁ ZAHRADNÍKOVÁ

MAJEROVANa žádost mnoha lidí jsem nechala vypracovat detailní právní rozbor PANDEMICKÉHO ZÁKONA s veškerými dopady a důsledky pro naše občany. A je to opravdu děs!


PANDEMICKÝ ZÁKON V KOSTCE

1️⃣ výrazně zvyšuje sankce pro podnikatele i obyčejné lidi.
2️⃣ rozšiřuje okruh subjektů, které jsou oprávněny jim je udělovat.
3️⃣ snižuje výši odškodnění, kterou mohou postižení podnikatelé požadovat – oproti současnému krizovému zákonu
4️⃣ prodlužuje lhůty pro obdržení těchto kompenzací.
5️⃣ zásadně znesnadňuje možnost jejich uplatnění v rámci soudního řízení.

Takže ty slavné Babišovy ústupky, kterými se opozice v čele s Piráty, ODS, STAN a TOP 09 chvástají, znamenají zásadní zhoršení postavení podnikatelů, jakož i všech dalších občanů ČR. Pandemický zákon je tak pro běžného občana VÝRAZNĚ horší než nouzový stav. Pro podnikatele už je pak hotovou tragédií.

Andrej Babiš zahájil cílenou likvidaci malých a středních podnikatelů. Opozice, která hlasovala pro tento pandemický zákon, mu toto konečné řešení pomohla dotáhnout do vítězného finiše.

Pokud zákon schválí, Trikolóra se neprodleně pokusí podat ústavní žalobu a docílit zneplatnění tohoto šikanózního zákona.

ZÁKON ZDE: https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=1158

DETAILNÍ ANALÝZA ZÁKONA

Co přinese pandemický zákon pro lidi a podnikatele:

  • Přísnější pokuty – až 3.000.000 za první přestupek, až 4.000.000 za opakovaný přestupek.
  • Více šikany – nově bude moci ukládat tyto pokuty i strážník obecní či městské policie do maximální výše!
  • Zápis do rejstříku trestů – zbrusu nové ustanovení umožní zapsat některé z přestupků do rejstříku trestů. Až budete potřebovat čistý rejstřík, třeba při nástupu do nového zaměstnání, tak máte bohužel smůlu…
  • SNÍŽENÍ výše odškodnění pro podnikatele – opozice se chlubila, že se zlepší pozice podnikatelů, kteří budou nově moci žádat o náhradu škody. To jste ale mohli dle krizového zákona i doposud – naopak nyní nebudete moci žádat o kompenzaci ušlého zisku – tedy de facto vám kompenzace pokryje některé náklady, které jste už museli vynaložit a z vlastní kapsy zaplatit. Pro sebe na svůj život nedostanete nic.
  • DALŠÍ SNÍŽENÍ – od výše odškodnění navíc budete odečítat již poskytnuté dotace a návratnou finanční pomoc. Přeloženo do češtiny – z částky, kterou budete požadovat jako odškodnění za období po 1. 3. 2021 si budete muset odečíst vše, co už jste od státu dostali i před tímto datem! A k tomu i státem garantované půjčky, které musíte i přesto splatit!
  • Prodloužení čekacích lhůt – ministerstvo bude mít na vyřízení žádosti podnikatelů o odškodnění 6 měsíců!!! Slovy šest měsíců. Z čeho do té doby máte žít a platit náklady, to už se v zákoně nedozvíte!
  • Ztížený přístup k soudům – pokud ministerstvo nárok na odškodnění odmítne, nebudete se moci obrátit na příslušný krajský soud, nýbrž na Nejvyšší správní soud. Ten bude logicky během několika málo měsíců totálně zahlcen žalobami, což povede k výraznému prodloužení lhůt pro rozhodnutí. Když budete mít velké štěstí, tak se ke svým penězům dostanete odhadem v roce 2028.

Je to naprosto šílené a myslím, že už stačilo! Pojďte s námi BRÁNIT NORMÁLNÍ SVĚT!

 

  • Zuzana Majerová Zahradníková, FB
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 070 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
politicon.cz
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)