22.1.2015
Kategorie: Společnost

Pravidla, předpisy, zákony, vyhlášky, kontroly…a bude hůř

Sdílejte článek:

PETR HAHN 22|01|2015

Už se vůbec nestačím ani divit, co všechno podléhá a ještě bude podléhat všemožným věčně zpřísňovaným předpisům, ale pomalu se přestávám divit lidem, kteří odcházejí do ústraní žít v komunitách, nebo na samotě, nekomunikujícím s úřady.

 
Neustále přibývá úřadů a jejich nadřízených úřadů, které rozhodují o tom, co a jak člověk může, co nemůže a co naopak musí. Já chápu, že žijeme ve společnosti, kde by bez pravidel a zákonů zavládla anarchie, prudce by stoupla kriminalita a zavládl by zákon kyje a tesáku. Jenže co je moc, co je příliš.
 .
Z lidí se stávají skutečně ovce se zvonem na krku, které se za chvíli bez povelu ani nepohnou a budou způsobně vyčkávat na přesně formulovaný povel od ovčáka (systému), nebo jeho psů (úředníků, funkcionářů, kontrolorů…) a pak půjde podle befélu žrát, spát, vyměšovat, rozmnožovat se, a nebo čekat, co pro něho bude vymyšleno za jinou užitečnou činnost.
 .
0bb
Pojmy, jako třeba svoboda, volnost, fantazie, kreativita, improvizace budou zcela zapomenuty a ani se o nich nebude mluvit v hodinách dějepisu, aby někoho nesváděly z cesty vhodně nalinkované těmi, kteří vědí jak na to. Myslím si, že skutečně není daleko doba, kdy bude nastřelen každému do těla čip, který o něm bude 24 hodin denně podávat informace do centrály. Zdůvodněno to bude národní bezpečností a i bezpečností každého jednotlivce.
 
Budou nad námi bdít statisíce a miliony dozorců u monitorů, kterých si budeme platit čím dál, tím více. Jedna centrála bude v Praze, jí nadřízená v Bruselu, jí nadřízená ve Washingtonu a jí nadřízení někde na orbitě pro případ, že budeme muset vládnout také meziplanetární společnosti. To všechno bude stejně podléhat dlouhým prstům politiků, lobbistů, poradců, kmotrů, marketingu, reklamy a další svoloče, která už neví, jak ještě spoutat a ovlivnit těch pár blbečků, kteří skutečně vytváří hodnoty a všechno to v potu tváře živí.
 
 .
A to se nadřou, protože budou živit ještě všechny nemakačenky a asociály, všechny trestance a všechny, kteří se blaho oněch živených starají. Školy se budou zabývat výhradně výukou rétoriky a burzovního makléřství, protože nejvíc už teď vydělávají ti, co buď mlátí pantem, či obchodují s informacemi. Zemský ráj to na pohled. Blbý je, že se toho nejspíš dožiju…doufám, že seženu pod rukou nějakou rušičku signálu z toho čipu.
 .
ZDROJ: Petr Hahn
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...