historiecr
10.11.2016
Kategorie: Historie

Pravda se někomu stále nehodí

Sdílejte článek:

EDUARD SEIBERT

Pravda u nás dostává na frak jistě z tradice – myslím si, že vítězí už opravdu jen na té prezidentské zástavě. Díky internetu si ale dnes každý může tu svoji nalézt, jen to někdy dá fušku.

Třeba nedávno bylo ještě přímo svaté datum v naší zemi, škoda jen, že pravdu o 7. listopadu media nezmínila. Ticho soudruzi, že. Ticho, tedy tabu – podobně bylo 28.10.16 tabu, že v r 1918 vzniklo Československo a že tedy slavíme vznik dnes už neexistujícího státu a hlavně proč neexistujícího – všimli jste si také mlčení o tom hlídacích psů “demokracie“, ale i politiků, jako já? Ticho o tom, proč že se na Slovensku  vznik státu neslaví.    

Stejně tak bylo tabu již za první republiky, co bylo při vzniku státu slíbeno a Pitsburskou dohodou potvrzeno, tedy autonomie Slovenska, také pozdější jednání o německých oblastech v Čechách. Tady byl původ dvojího rozdělení státu a nakonec jistě i Mnichova. Zasloužili se o to velkou měrou naši dva velcí muži – Masaryk a Beneš. Pravda o smrti M.R.Štefánika je taky zamlžena, podobně jako smrt Jana Masaryka, tajemství prohraných státních peněz v Ženevském kasinu i cesty Beneše v r.35 ke Stalinovi, dlouho byl utajován pakt Ribbentrop Molotov, Katyň (a dnes i důvod havarie letadla s čelnými představiteli Polska u Smolenska je zamlžen…) ale i třeba jak to bylo s osvobozením Prahy.  Netřeba přece lhát – ono stačí jen zamlčet pravdu.

Tato historie je nám žijícím většinou již vzdálená, bez autentických a osobních vzpomínek – třeba i pravda o největším zaplnění Václavského náměstí, přísaze věrnosti Říši v roce 1942 je ještě dnes pro mnohé velmi nepříjemná, jen pamětníků valem ubývá. Poválečná historie je ale ještě živá, pohled na ni je také velice rozdílný. Ze vzpomínek pamětníků lze hned poznat jeho tehdejší postavení ve společnosti a pohled na bratry Mašíny hned ukáže kdo je kde dodnes.

Nedávné osmdesátiny Havla posloužily k adoraci všech těch “hrdinů“, kteří si na jeho figurce postavili živnost a statečně zakrývají pravdu o listopadu 89. Za týden se budou zase znovu natřásat tihle vypravěči pohádek o chrabrých studentech, kteří s herci a Havlem holýma rukama porazili komunismus. A přitom mnozí z nich aplaudovali v Národním divadle při podpisu Anticharty, mnozí před listopadem chodili zpívat – na StB úřadovny, podobně jako otcové na úřadovny Geheime Staatspolizei…

Ticho je o roli prognostických ústavů, KGB založených ve všech státech východního bloku. Natřásat už se chodí i ti, kteří v době listopadu 89 ještě nebyli, či nosili plíny. Mnozí ale dnes pravdu už znají, jen jaksi před světem vyjevit ten obrpodvod se prostě nehodí, hlavně protagonistům a dnes i jejich potomkům, na podvodu zbohatlých a z něj žijícím. Ale pravdu nezakryje ani obr nápis na letišti Ruzyň navěky.

Mladí nemají povětšinou o naši minulost a pravdu o ní zájem, oni žijí “pro budoucnost“, nepotřebují umět a znát, oni potřebují jen papír, opravňující je vydělávat peníze. Přesvědčil jsem se o tom, co tu tvrdím, sám – není v okrese mnoho těch, kteří byli v roce 89 “u toho“, jako já. Nabídl jsem vloni našemu gymnasiu besedu – ticho, nezájem. Nakonec víme, kdo je zde ředitel, i když třeba nevíme, kam zmizely unikátní stavy z textilní školy.

Možná jste si všimli mého delšího odmlčení. Proto jsem i opustil po 20ti letech městské zastupitelstvo – nezájem většiny mne unavil, marné je mé volání o tom,   že systém voleb je vadný. Bez jeho změny se v čele státu mnoho nezmění, ale ani v obci. Pravda není IN.  Pravda o vodě, špitále a dalších městských nesmyslech už nikoho nevzruší, nezájem a apatie už zase zcela toto údolí Petrolejových lamp ovládli.. Nebo že by už zase strach?

Ale kdo nezná svoji minulost, musí si ji zopakovat.

ZDROJ: Eduard Seibert

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 82 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,06 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.