nemeckoislam
11.11.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Pravda o německém národu?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Němci jsou proti muslimům, mají negativní vztah i k Romům a částečně i k Židům. Alespoň tak jsou prezentovány výsledky sociologického průzkumu Lipské univerzity.

Každý sociologický průzkum má v sobě různá „čertova kopýtka“. Vždy záleží na tom, jaké otázky a jak formulované průzkum klade. Průzkum Lipské univerzity, o kterém píší novinky.czse zdá být reprezentativní i z toho důvodu, že poskytuje výsledky, které příliš nesouzní s oficiálními korektními názory německé politické reprezentace. Vysvětluje implicitně i to, proč je na vzestupu Alternativa pro Německo.

Nejde jen o to, že určitá část německé populace by si přála návrat „pevné ruky“ alias „führera“, a to asi 10 %. Z průzkumu dále cituji doslova:

  • Rozšířený antisemitismus

Průzkum také potvrzuje rozšířenost antisemitismu. Každý desátý Němec souhlasí s tím, že „na Židech je něco zvláštního, a do naší společnosti tak moc nepatří“. Latentně s tímto výrokem souhlasilo 20 procent dotázaných. Více lidí než každý desátý (10,1 procenta) zase vyjádřilo přesvědčení, že Židé mají ještě dnes příliš velký vliv. „Výsledky ukazují, že myšlenkové vzorce antisemitismu jsou stále na nebezpečně vysoké úrovni,“ řekl Oliver Deckerem z Lipské univerzity.

  • Nesnáší muslimy

„Studie také potvrdila, že stoupá negativní vztah zvláště vůči muslimům,“ uvedl profesor Elmar Brähler z Lipské univerzity. V případě Romů je na stejné úrovni. Zatímco v roce 2010 uvedlo zhruba 33 procent respondentů, že se cítí být cizinci ve své vlastní zemi kvůli mnoha muslimům, letos jich už je 55,8 procenta. Přes 44 procent Němců má za to, že by se muslimům mělo zakázat přistěhovalectví do spolkové republiky. S tvrzením, že Romové tíhnou ke kriminalitě, souhlasí 60,4 procenta lidí (před dvěma lety to bylo 58,5 procenta). Pro to, aby jim bylo zakázáno pobývat v centru měst, je 49,2 procenta Němců (v roce 2016 to bylo 49,6 procenta).

Průzkum se uskutečnil letos během května a června a zúčastnilo se ho více než 2400 lidí.

Pokud se podíváme na výsledky CVVM v otázce soužití romské menšiny s ostatními obyvateli Česka, výsledek ukazuje následující graf – převzat z webu CVVM

Tři čtvrtiny české populace hodnotí soužití s Romy jako spíše špatné nebo velmi špatné. To je více méně v souladu s názory na romskou menšinu v Německu.

Speciální šetření o muslimech jsem na webu CVVM nenalezl, CVVM však obecně dlouhodobě sleduje vztah české populace k cizincům. Česká populace v nadpolovičním rozsahu považuje cizince jako příčinu nárůstu kriminality či jako zdravotní riziko. Opět nic, v čem by se německá populace od české nějak zásadně odlišovala.

Proto bych zprávu Lipské univerzity nijak zvláště nerozporoval. Zdá se naopak, že německou společnost popisuje realisticky. Že se závěry průzkumu odlišují od oficiálních názorů německé vlády, není chybou německé populace. Z hlediska vztahu k muslimům vzrostl v Německu negativní vztah k muslimům z 33% na 55% mezi roky 2010 a 2018. Zcela jistě je to důsledkem politiky „otevřených dveří“, kterou německá vláda na čele s Angelou Merkelovou prováděla koncem roku 2015. Tento údaj současně svědčí o tom, že potenciál Alternativy pro Německo, která se staví ostře proti muslimské imigraci, je mnohem větší než současných asi 15 až 20%. I z toho důvodu se snažila zejména CSU měnit svou politiku před volbami v Bavorsku, ale voliči jí to neuvěřili.

Z výše uvedeného plyne jediný možný závěr – politici by měli velmi pozorně naslouchat mínění svých voličů, jinak jim voliči utečou, pokud již neutekli.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 187 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.