Mélanie
26.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Pravda není nikdy nenávistná. Seznamte se, Mélanie Lemée

Sdílejte článek:

LU LINA

Protože byla bílá a ne černá. Protože kriminálník byl černý a ne bílý. Protože při tom „brutálním policejní zásahu“ umřela ona a ne chudák kriminálník. A protože by podle názoru redakcí evropských a tedy i českých pokrokových médií šíření takové informace pouze přispělo k šíření nenávisti. Napíšete, že ve Francii migrantský  kriminálník zabil bílou policistku a neonacisté z SPD začnou v Čechách lynčovat Ukrajince.

Nebo to natvrdlá část populace, ta, co se nevzdělává a neposlouchá perskou televizi,  špatně interpretuje a začne třeba hloubat nad tím, jestli náhodou nezáleží i na bílých životech. A jestli náhodou není trochu na palici neustále dokola tvrdit, že když je nějaký lump černý, tak automaticky pozbývá statut lumpa a stává se obětí systémového rasismu, bílé nadřazenosti a policejní brutality. Nebo by je mohlo napadnout, jestli klekat před černochy v ulicích měst není poněkud předčasné.

Ze všech těchto důvodů francouzská média sice o události informovala, ale identitu i vzhled pachatele důsledně tajila. Když zagůglíte, tak vám vypadne spousta článků, kde se ve francouzštině dozvíte o pachateli všechno, celý jeho trestní rejstřík, ale to jak se jmenuje a jak vypadá ne. Musíte přeházet tuny hlušiny abyste zjistili z nějakého lokálního zdroje alespoň částečně jméno. Tolik média francouzská.

Média česká pro jistotu podle principu „nepíšeme, nestalo se“ nenapsala vůbec nic. Nepíšeme o tom, že zločinec Yassine E. plný fajnového matroše a s autem plným fajnového matroše přejel četnici Mélanii Lemée jak ježka, protože o tom The Guardian taky nic nepsal. Kromě toho nemáme na takové kraviny ani místo, protože musíme furt dokola psát o policejní brutalitě, policejním rasismu a o chudáku Georgi Floydovi. A kromě toho, ta bílá četnice určitě daleko častěji kontrolovala černé řidiče než bílé, což je rasismus, a na turnajích určitě porážela i černé judistky, což je jasné prosazování bílé nadvlády a mělo by se to zakázat.

A hlavně, celou francouzskou kvótu naplňuje českým médiím případ chudáka mladého, zkouřeného a černého kriminálníka jménem Traoré, co mu tři bílí francouzští policejní zabijáci, z nichž byli dva černí, před lety při zatýkání výhradně pro barvu kůže způsobili infarkt. Asi pomocí černé magie. Kromě toho, ani zpravodaj ČT ve Francii Jan Šmíd se ve svých zasvěcených reportážích o nějaké Mélanii Lemée nikde nezmiňuje, tak proč by měli ti ostatní?

Bílé oběti černých násilníků totiž nezapadají do současného mediálního diskurzu. A bílá policistka zabitá černým zločincem v době, kdy se píše pouze o černých nevinných zabitých bílými policisty, už vůbec ne. Všechna ta poctivá celosvětová mediální práce s vymýváním mozků by mohla jít do hajzlu.

Francouzský web Valeurs Actuelles, který by takový Bob Kartous nepochybně označil za dezinformační a který Jan Šmíd pravděpodobně nečte, k tomu píše:

 …Ani slovo o jeho jménu. Zatímco při nejmenším trestuhodném činu osoby klasifikované jako „krajní pravice“, a dokonce i osoby pouze francouzského původu, jsou její jméno, tvář a dokonce i osobní historie na první straně, o podezřelém z menšinového prostředí tisk a média mlčí, ani slovo! Ohlušující rozhlasové ticho. A z dobrého důvodu! Museli jste se podívat do málo známého La Voix du Gendarme, abyste zjistili, že je to jistý Yassine E.

Náhodná smrt černého muže po zatčení údajnými bílými četníky? Významná společenská událost. Zavraždění bílého četníka  autem mladíkem původem z Maghrebu? Zpráva, v níž by jméno pachatele nemělo být odhaleno „ aby to nevzbudilo nenávist“.

Pravda nikdy není nenávistná.

Pravda sama o sobě postačuje.     

Pravda není nikdy nenávistná. To se mi líbí. Mélanie Lemée obdržela posmrtně Řád čestné legie.

Mimochodem, na uctění její památky byl uspořádán ve Francii tradiční takzvaný „bílý pochod,“ kterého se účastnily stovky lidí.Bílý pochod, jistě chápete, že informovat v této době o něčem takovém by mohl jen blázen. Nebo pravicový extrémista.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 911,00 Kč
Vybráno 48.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 916 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
politicon.cz
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.