panek
9.11.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Pravda, láska a spravedlnost podle Pánka

Loading...
Sdílejte článek:

MARIE JOSEFÍNA FULKOVÁ

Ještě v devadesátých letech jsem naivně věřila, že neziskový, lidskoprávní Člověk v tísni je skutečně to, za co se vydává, a dělá to, co hlasitě veřejně deklaruje. Tedy bojuje za lidská práva jedinců pomáhá jim materiálně , fyzicky i duševně nejen u nás ( většinou hrubě diskriminovaným Romům) , ale po celém širém světě. A všechno to dělá v zájmu pravdy, lásky a spravedlnosti k bližním v nesnázích, bez ohledu na finanční odměnu. Jak humánní!


Brzy jsem však byla vyvedena ze svého, přiznávám, trapného, kolosálního omylu. Jednou jsem našla na jejich stránkách pracovní inzerát, v němž hledali člověka na akci Jeden svět na školách, v níž děti a studenty seznamovali s nelidskými praktikami komunismu. Vzhledem k tomu, že jsem jistou diskrimnaci zažila na vlastní kůži a mohla se tedy podělit s poznáníchtivými mladými posluchači o vlastní zkušenost, na inzerát jsem odpověděla. Byla jsem si téměř jistá, že vhodnějšího uchazeče nenajdou a moje CV je zaujme a přesvědčí. Dlouho jsem čekala na odpověď, až jsem jednoho dne v mailu objevila zprávu, kterou poslal pan Pánek své kolegyni a omylem také mně. Stálo v ní zhruba toto: „Co ta ženská vůbec chce? Něco jí napiš, ať dá pokoj!“ Nevídané, neslýchané, takový pravdoláskař jako pan Šimon, pro něhož je člověk a lidská práva něco téměř posvátného, za co neúnavně bojuje a kvůli čemu se vzdal i studia! Ale zkušenostmi se člověk učí.

I já se poučila a naprosto změnila názor na nejen Člověka v tísni, ale na většinu podobných, humánně a nezištně se tvářících, neziskových organizací, které káží vodu a pijí víno.

Čas pokročil, ale tyto bohulibé organizace nejenže úplně nezmizely (jak by také mohly, jsou podporovány ze státního rozpočtu a štědrými stejně „nezištnými“ zahraničními dárci), naopak jich valem přibývá. Důvod je prostý. Ti dobráci od srdce už dávno přišli na to, že je to nejsnadnější způsob, jak snadno, bez práce, přijít k penězům. Jsou prakticky nepostižitelní, nepodléhají žádné kontrole, pobírají od státu miliardové sumy a ještě ke všemu jsou mainstreamovými médii adorovány a vydávany za příkladné pro nás ostatní.

Pokud máte problém ráno v sedm hodin vstát, trmácet se MHD do zaměstnání a pak, probůh, pod vedením a dozorem nějakého šéfa pracovat, přestaňte trpět. Vstupte nebo si přímo založte nějakou neziskovku (třeba na výuku mentálně retardovaných v grafických technikách, nebo je učit, jak se dělá animovaný film….jistě to pochopí a ve svém životě zužitkují) a zaručeně vám stát vyjde finančně vstříc. Budete vítanými hosty veřejnoprávních médií, především České televize (ostatně Člověk v tísni je oficiálně organizací při ČT a kdo ví, jestli naše koncesionářské poplatky neputují i tam), stanete se slavnými, mediálně známými, až tak, že při příští prezidentské volbě budete moci kandidovat na tuto nejvyšší funkci.

PÁNEK FOR PRESIDENT!!!?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 254 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.