panek
9.11.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Pravda, láska a spravedlnost podle Pánka

Sdílejte článek:

MARIE JOSEFÍNA FULKOVÁ

Ještě v devadesátých letech jsem naivně věřila, že neziskový, lidskoprávní Člověk v tísni je skutečně to, za co se vydává, a dělá to, co hlasitě veřejně deklaruje. Tedy bojuje za lidská práva jedinců pomáhá jim materiálně , fyzicky i duševně nejen u nás ( většinou hrubě diskriminovaným Romům) , ale po celém širém světě. A všechno to dělá v zájmu pravdy, lásky a spravedlnosti k bližním v nesnázích, bez ohledu na finanční odměnu. Jak humánní!


Brzy jsem však byla vyvedena ze svého, přiznávám, trapného, kolosálního omylu. Jednou jsem našla na jejich stránkách pracovní inzerát, v němž hledali člověka na akci Jeden svět na školách, v níž děti a studenty seznamovali s nelidskými praktikami komunismu. Vzhledem k tomu, že jsem jistou diskrimnaci zažila na vlastní kůži a mohla se tedy podělit s poznáníchtivými mladými posluchači o vlastní zkušenost, na inzerát jsem odpověděla. Byla jsem si téměř jistá, že vhodnějšího uchazeče nenajdou a moje CV je zaujme a přesvědčí. Dlouho jsem čekala na odpověď, až jsem jednoho dne v mailu objevila zprávu, kterou poslal pan Pánek své kolegyni a omylem také mně. Stálo v ní zhruba toto: „Co ta ženská vůbec chce? Něco jí napiš, ať dá pokoj!“ Nevídané, neslýchané, takový pravdoláskař jako pan Šimon, pro něhož je člověk a lidská práva něco téměř posvátného, za co neúnavně bojuje a kvůli čemu se vzdal i studia! Ale zkušenostmi se člověk učí.

I já se poučila a naprosto změnila názor na nejen Člověka v tísni, ale na většinu podobných, humánně a nezištně se tvářících, neziskových organizací, které káží vodu a pijí víno.

Čas pokročil, ale tyto bohulibé organizace nejenže úplně nezmizely (jak by také mohly, jsou podporovány ze státního rozpočtu a štědrými stejně „nezištnými“ zahraničními dárci), naopak jich valem přibývá. Důvod je prostý. Ti dobráci od srdce už dávno přišli na to, že je to nejsnadnější způsob, jak snadno, bez práce, přijít k penězům. Jsou prakticky nepostižitelní, nepodléhají žádné kontrole, pobírají od státu miliardové sumy a ještě ke všemu jsou mainstreamovými médii adorovány a vydávany za příkladné pro nás ostatní.

Pokud máte problém ráno v sedm hodin vstát, trmácet se MHD do zaměstnání a pak, probůh, pod vedením a dozorem nějakého šéfa pracovat, přestaňte trpět. Vstupte nebo si přímo založte nějakou neziskovku (třeba na výuku mentálně retardovaných v grafických technikách, nebo je učit, jak se dělá animovaný film….jistě to pochopí a ve svém životě zužitkují) a zaručeně vám stát vyjde finančně vstříc. Budete vítanými hosty veřejnoprávních médií, především České televize (ostatně Člověk v tísni je oficiálně organizací při ČT a kdo ví, jestli naše koncesionářské poplatky neputují i tam), stanete se slavnými, mediálně známými, až tak, že při příští prezidentské volbě budete moci kandidovat na tuto nejvyšší funkci.

PÁNEK FOR PRESIDENT!!!?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 314 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.