rakouskovolby
21.5.2019
Kategorie: Politika

Praní špinavého prádla

Sdílejte článek:

J3K

O špinavosti prostředí v politice asi pochybují jen a pouze idealisté. Ve skutečnosti je slovo politika velmi příbuzné jinému pojmu, například žumpě. Důkazů dostáváme denně mnoho, tím nejvýraznějším je vysílání České televize a sledovat Moravce při jeho one man show, zvláště má li v křesle někoho, s kým se zásadně názorově rozchází. Je přímo lahůdka složená z demagogie, ironie a nechuti dostat se k podstatě věci. Je však třeba si přiznat, že ČT je pouze prodlouženou rukou určité zájmové skupiny a části politického spektra. 

Rakouskem zmítá aféra, které se zúčastnil předseda koaliční vládní a protiimigrantsky laděné strany FPÖ vicekancléř Strache. Ten se sešel s imitátorkou členky bohaté ruské rodiny a dle videozáznamu z roku 2017 byl ochoten jednat o možné podpoře při odprodeji vlivného rakouského média Kronen Zeitung ruskému oligarchovi výměnou za pozdější propagaci vlastní strany. Celá kauza má několik zajímavých aspektů. Prvním je otázka, proč tento videozáznam nemorálního chování byl vytažen týden před volbami do Evropského parlamentu. Euroskeptická strana se stala terčem provokace a její předseda skočil na udičku. To není dobré, ale o systematičnosti této akce svědčí načasování, se kterým došlo k uveřejnění a rozpoutání vládní krize těsně před tím, než voliči vhodí své hlasovací lístky do volebních uren. Kdo stál skutečně za natočením videa, to je otázka, kterou je třeba si položit a zároveň se nad odpovědí zamyslet. Pokud to byla akce lidí podobných naší Kavárně, pak je vcelku jasné, o co šlo. Opatřit si materiál vhodný k použití ve chvíli, kdy by měla diskreditace nepřítele nejvyšší dopad. Před parlamentními vnitrostátními volbami ještě organizátoři schůzky netušili, že se FPÖ dostanou do vlády, tak si dva roky počkali a záznam použili až nyní. Tvrdit, že za vším stojí jeden komik, je naivní nesmysl.

Druhým podstatným znakem akce je situace, kdy se Rusko neangažuje, takže se musí aspoň vymyslet. Kdo přicházel v té době v úvahu mimo Rusů? Mohl by to být někdo z blízkosti amerického prezidenta, ale to nebylo tolik aktuální. Možná by se v roli zájemce o deník mohl objevit movitý Maďar, Číňan, což by možná ještě prošlo, ale Rus byl nejvhodnější variantou. Kde se totiž děje něco jiného, než je předepsáno eurounijními elitami, je třeba nastrčit euročerta, kterým je oficiálně Rusko. Neustálé strašení moskevskou aktivitou se stalo jedním ze základních kamenů vnitrounijní politiky. Přestože existují mezinárodní sankce namířené proti největší a z velké části Slovany obývané zemi, jsou pro mnohé státy EU nadále vynikajícími obchodními partnery. Ne každému se však měří stejným metrem, takže někdo obchoduje více, jiný méně, naše společnosti nesmějí často vůbec. V politické sféře však existuje vůči Rusku nenávist. Je-li Vladimír Putin relativně na mezinárodní scéně v klidu a věnuje se především vnitropolitické stabilizaci včetně narovnání ekonomiky, doplacení veškerých zahraničních dluhů Ruska a zvýšení obranyschopnosti a plné potravinové samostatnosti, je to v rozporu s představami světovládců, kteří by chtěli vidět Rusy na kolenou s možností zplundrovat ze zahraničí místní nerostné a přírodní zdroje.

Rusové jsou protikladem Evropské unie a zároveň jejím zrcadlem. Změny prostředí, v nichž žijí obyvatelé pod hlavičkou EU a těch, kteří pobývají v Rusku, jsou protisměrné. Jestliže Rusko se dalo na cestu z hluboké totality, elitářství a politické jednotnosti, Evropa míří opačným směrem. Dalo by se říct, že obě cesty jsou dlouhé, nicméně opak je v jednom případu pravdou. Rusko má ke kdysi vyspělému kapitalistickému Západu ještě hodně daleko a opravdu jde o běh na dlouhou trať. Nicméně cesta, na kterou se vydalo, se zdá být nejen správná, ale i tím Západem nenáviděná. Naopak EU se mílovými kroky blíží k naprosté totalitě a zašlapání i sebemenších náznaků demokracie hluboko do země. Hospodářství RVHP bylo v mnoha aspektech daleko přirozenější, než se tváří to nynější unijní. Diktát Moskvy byl kdysi skutečně nepříjemný a ponižující, nicméně jeho bruselská obdoba je podstatně více devastující, a to doposud netrvá tak dlouho, abychom odhadli konečné katastrofální důsledky, které nás neminou. Snaha změnit náš život je všudypřítomná a obsahuje už všechny sféry života. Rusko má k vnitřní demokracii pořád daleko, ale už dávno to není tvrdými zákony a postihy proslulý Sovětský svaz. Putin vrací Rusům hrdost, svébytnost a zároveň se vrátil do hry o světovou rovnováhu. A to je to, co Západu tolik vadí. Navíc už všem možná došlo, že Rusové nepůjdou naší cestou, neotevřou se plně cizím nadnárodním společnostem a nepředají jim za pakatel svůj státní majetek a bohatství. Jsou schopní nejen expandovat do rozvojových zemí, ale především se dokážou bránit. A nenechají si do ničeho mluvit. Na rozdíl třeba od Švýcarů, kteří vyměkli a poddali se zbraňovým eurounijním směrnicím, přestože nejsou členy EU.

Strache už stihnul být v Rakousku nahrazen dosavadním ministrem dopravy Hoferem. Nicméně Sebastian Kurz již vypověděl koaliční smlouvu a navrhnul předčasné volby, nejlépe na září. Jaký dopad bude mít aféra na volby do Evropského parlamentu, to se ukáže za týden. Scénka vytvořená na zakázku, a nyní uveřejněná, měla jednoznačně poškodit protiimigrační stranu a zároveň přiživit protiruskou atmosféru. Načasování je jasné a ukazuje na metody, kterými pracují prounijní evropští liberálové. Aby toho nebylo dost, Angličan a kandidát na zvolení do Evropského parlamentu, aktivista a bojovník proto islamizaci Velké Británie Tommy Robinson byl o víkendu pobodán při mítinku muslimským gangem. I to je ukázka toho, jak moc se nynější klika evropských vládců bojí ztráty vlastních zisků a moci. Blíží se evropské volby, napětí se stupňuje. Co se přihodí u nás? Co v Itálii, Maďarsku, Polsku a blízko dalších protiimigrantsky vystupujících představitelů opozice? Možná nás čeká horký týden.

Autor: J3.K


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 392 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.