pidprahavlak
11.8.2020
Kategorie: Ekonomika

Praha: Další kolosální podvod na voličích

Sdílejte článek:

JAKUB JANDA

jakub-janda90279736_0Koronavirus přinesl do všech našich medií jednotné zaklínadlo: „Chybí peníze , musíme šetřit a abychom udrželi spotřebu, proinvestujeme se ze současné krize…“.

Kdyby šlo o skutečné investice a ne o pouze o bezhlavé utrácení veřejných prostředků, nejspíš by na tom nebylo nic špatného. A jelikož Praha , co by hlavní město hraje ve všech ukazatelích prim ani v této oblasti není výjimkou a svou hloupost dává na odiv všem a ještě očekává, že se nikdo nebude bránit.

Zatímco Pražanům chybí byty a vedení města stále dokola vysvětluje, že pro nedostatek prostředků musí omezit investice, Prahou prochází pochod na který hlavní město přispělo rekordní částkou 1 mil. Kč.

V novinách se dočteme, že Praha přišla o 94% zahraničních turistů a tak pro zbývajících 6% z nich uzavřela Smetanovo nábřeží. Proč by zastupitelé hlavního města měli myslet na své voliče, obyvatele Prahy, těm jen touto uzavírkou znepříjemnili život, ale hlavní je být světový a myslet na ty turisty, co k nám přestali jezdit.

Jenže to vše jsou drobnosti proti jednomu z největších podvodů současného vedení města na rezidenty, kteří si je zvolili a v tomto městě bydlí. S jídlem roste chuť a tak na magistrátu vnikl kolosální nápad. Co je to 1 milion korun na pochod pro pouhá 4% populace města proti stovkám milionů na něco, co nikdo nepotřebuje, ale hloupý Pražský volič to opět stráví. A protože přání je otcem myšlenky , začali si pražští zastupitelé hrát s barvičkami a už tu máme zakázku nejméně za 100 až 200 mil Kč . Ale jak ji prosadit , když se má z důvodu Covidu šetřit ? Tím, že svým voličům vysvětlíme, že budou mít moderní metro , autobusy a tramvaje a nic to nebude stát. Jak říká pan radní pro dopravu, udělá se to postupně v rámci pravidelných servisů a tudíž to bude zdarma. Jinými slovy, dáme autobus či tramvaj do servisu, protože zlobí motor a zadarmo dostaneme celolak nebo třeba nové sedačky. Tomu mohou věřit asi jen v Praze, takže díky své neutuchající touze po světovosti budou mít Pražané místo pár stovek nových bytů dvě krásné nové barvy na autobusech.

Praha v současné době provozuje 830 souprav tramvají, z nichž cca 250 bylo hlavnímu městu dodáno v rámci obměny vozového parku v únoru 2019. Nelze tedy předpokládat, že by v dohledné době došlo k tak masivní obměně, aby platila slova pana radního Scheinherra, že přebarvení nebude nic stát, protože nové vozy už budou v nových barvách objednány. Stejná situace je i u autobusů, kterých Praha provozuje 1170 a metro na tom není o moc lépe. Vagónů metra má Praha přibližně 730 a v roce 2018 uzavřela smlouvu s firmou Siemens na renovace souprav v ceně 7,5 mld Kč. V té době jistě nebylo do ceny zakázky zahrnuto přebarvení souprav.

Podle volně dostupných údajů na internetu stojí celolak jednoho autobusu např. u Dopravního podniku Most cca 30.000,- Kč a příprava pro tento celolak podobnou částku. Budu li brát v úvahu pouze vozy DP Hlavního města Prahy , jedná se o zakázku mezi 100-200 mil. Kč. Vzhledem k tomu, že do systému PID je zapojeno ještě několik externích dopravců, např. České dráhy a zastupitelé chtějí dosáhnout jednotného vzhledu PID v dohledné době, nikdo soudný nemůže věřit hloupostem z úst pražských radních, že to bude zadarmo.

Z mého pohledu jde o kolosální podvod na voličích, kteří za své nemalé prostředky místo fungujícího města dostanou nic. Protože jsem se v Praze narodil a Prahu mám rád, doufám, že se lidé v Praze proberou, zamyslí se nad tím, proč chodí do práce a proč platí daně? Jestli opravdu chtějí chřadnoucí inteligentní lavičky, výstřední průvody městem, místo silnic kavárny, hromady elektrokoloběžek povalujících se všude kolem, parky s neposekanou trávou a to vše v krásných nových barvách nebo jestli chtějí fungující město, ve kterém se hezky žije.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 225 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.