26991803_10156059819579704_9066373606442648552_n
20.1.2018
Kategorie: Společnost

Praha 6, pláž a lavička

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED HOOK

Praha 6 byla vždycky zvláštní. My v Nuslích s oblibou parafrázujeme výrok jednoho z našich sympatizantů (nějakého Wericha) a říkáme, že Praha 6 je prazvláštní obec, což lze doložit filosoficky, jelikož jsou okamžiky v životě lidským, kdy na Praze 6 se i hovado zblázní.

Možná si pamatujete, že loni v létě tam radní vedle Kulaťáku nechali za půl mega vytvořit pláž. Bez moře a bez písku. Oplotili kus asfaltu a bylo. Na víkend to vždycky rozebrali, protože na tom samém místě probíhaly farmářské trhy. Když jste pak v pondělí přišli na pláž, mohli jste při troše štěstí najít místo mušle jelito. Lidé byli zklamaní a vyjevení.

Radní Prahy 6 Bezděk tvrdí, že za vše může nešťastně zvolený pracovní název celé akce, tedy „Pláž“, který nedopatřením zůstal až do konečné fáze, kdy už bylo jisté, že se to celé zvrtlo v jednu velkou píčovinu.

Radní na šestce nyní usoudili, že lidé za půl roku zapomněli. Sesedli se, poradili, zahulili a nechali vyrobit lavičku za bratru solidních osm set padesát tisíc. Je to hliníkovej sud, na který je z jedný strany přišroubovaný prkno, a z druhý strany je v luftu.

Půl mega bylo zaplacený za sud a prkno. Zbylých tři sta padesát tisíc je za ukotvení, které se dělalo za provozu. Normálně by se Praha 6 vystěhovala a uzavřela, ale zřizovatel to dokázal zalejt do betonu, i když kolem chodili lidi.
Což je obdivuhodné.

Mluvčí radnice Prahy 6 Šrámek řekl, že je třeba si uvědomit, že lavička má přidanou hodnotu, kterou zřizovatel dodal zdarma. Jde si na ni sednout. Takže je to celé výhodná investice. Skoro jako nakoupit bitcoin.

Tvl.

A pak se někdo diví, že si plebs o těch nahoře nemyslí nic dobrýho. Mi to někdy přijde, že se udělá konkurz, vyberou se ta největší hovada a těm se z klobouku vylosujou funkce.

Mimochodem, z prkna a sudu jsme si dělali lavičku kdysi, když jsme o víkendu na břehu Vltavy zpívali Řeka hučí, skákali přes oheň a flusali do Svatojánských proudů, jelikož jsme byli za rebely. A nestálo nás to ani korunu.

Tady se někdo vylil, ne jeden sud zapomněl, dal tomu nálepku „Art“ a zinkasoval těžký love.

A takhle si tu matko žijem. V tomhle Pimprlákově.

Ještě něco.

Pan Moravec odmítl moderovat duel Zeman – Drahoš. Že by mu lidi nadávali. Když odmyslím, že ve světě by se moderátoři rvali o možnost moderovat něco takového, přijde mi samotný důvod odmítnutí úsměvný.

Chtěl bych pana Moravce ubezpečit, že co vím, je spousta lidí, co mu nadává už teď. Možná, kdyby někdy zašel mezi plebs, dozvěděl by se toho o sobě tolik, že by se na dlouho rozplakal. Možná nafurt.

Mi se u nás líbí. Protože proč? Protože u nás je to skvěle divný. A nejdivnější je to v Nuslích. Protože proč? Protože Nusle jsou originál. A jelikož Nusle udávaj tón, je originál i zbytek téhle zpovykané země.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, v kterým roce že jsem to seděl u těch Svatojánských proudů. Jsem jim řekl, ať nejsou drzí.

Dnes bude stejně jako včera. Musíme to do jara přežít.

To je zatím vše.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.