PRIDEPRAG2020
6.8.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Prague Pride jako nový První máj

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplLidem se jasně říká: Váš životní styl sem už nepatří. Vaše kultura sem už nepatří. Nastaly nové časy. Teď vládnou subjekty jako Vodafone, IBM, Člověk v tísni a další. Vy, obyčejní lidé, nemáte právo na vlastní svět. Nemáte právo na své soukromí. Bude se vám líbit tohle. Nebo cokoliv jiného, co vám ukážeme,“ okomentoval sociolog Petr Hampl festival Prague Pride. „Skutečným cílem je ukázat lidem, že Praha je město, které patří kosmopolitní elitě, bez výjimek a kompromisů. Cílem je ponížit lidi, demonstrovat nadřazenost. Je to vlastně jenom jiný aspekt toho, že řemeslník se svým 20 let starým autem nebude brzy smět vjet do města. Nebo že lidé s normální prací si v tom městě nemohou dovolit bydlení,“ upozornil.

 
V Praze právě probíhá festival Prague Pride. Jaký smysl tato akce má v České republice, kde se opravdu nedá říci, že by tato komunita byla nějak utiskována, se PL.cz zeptaly sociologa Petra Hampla. „Kdyby to bylo tak, že si devianti udělají nějakou svoji oslavu a pobaví se, nikdo by to neřešil. Ale tohle je jiný typ akce, a ukazuje to něco úplně jiného. Je to spíš triumfální pochod dobytým městem, kde domorodci nesmějí ani ceknout. Jinak budou čelit represím,“ konstatoval.
 
„Lidem se jasně říká: Váš životní styl sem už nepatří. Vaše kultura sem už nepatří. Nastaly nové časy. Teď vládnou subjekty jako Vodafone, IBM, Člověk v tísni a další. Vy, obyčejní lidé, nemáte právo na vlastní svět. Nemáte právo na své soukromí. Bude se vám líbit tohle. Nebo cokoliv jiného, co vám ukážeme,“ vysvětlil.

Ono tam nakonec ani těch skutečných homosexuálů podle jeho názoru není až tolik. „Vím i o případu, kdy normální heterosexuální mládenec tančil v růžové košilce a s květinovým věnečkem v naději, že mu to přinese nějaké kariérové výhody. Ty sexuální výstřednosti jsou jenom prostředek. Skutečným cílem je ukázat lidem, že Praha je město, které patří kosmopolitní elitě, bez výjimek a kompromisů. Cílem je ponížit lidi, demonstrovat nadřazenost. Je to vlastně jenom jiný aspekt toho, že řemeslník se svým 20 let starým autem nebude brzy smět vjet do města. Nebo že lidé s normální prací si v tom městě nemohou dovolit bydlení,“ upozornil.

Prague Pride je nový první máj

Tím se dostáváme k dalšímu významu té akce. „Prague Pride je nový První máj. Pokud pracujete pro nadnárodní korporaci, musíte se tam ukázat. Musíte mít fotografii na sociální síti. A je důležité, aby si jí všimlo oddělení lidských zdrojů. Pár dnů předtím musíte v kanceláři nosit duhovou stužku. Jinak vás sice nikdo nezavře do vězení, ale nemůžete počítat s povýšením. Jako za normalizace,“ objasnil Petr Hampl.

Co však tato akce přinese občanům této země? „Bude je to stát nějaké peníze, ztrátu svobody, ponížení a strach. Občas znechucení a zvednuté žaludky. Pár lidí na tom vydělá. A pro spoustu dalších je to součást závodu, jak být dokonale politicky korektní. Přibývá situací, kdy být normální je kariérovým handicapem. Myslím, že i to je důvodem současné vlny zájmu o tzv. polyamorii, tedy tolerovanou nevěru. Můžete se zařadit mezi sexuální menšiny, a přitom nemusíte obcovat se zvířaty, zabředat do homosexuálního chování, nechat se kastrovat a já nevím co. To je přece skvělé! Ale nečekejme, že to dlouho vydrží. To prostředí je ostře konkurenční, a pokud vaše úchylka není dost absurdní, máte problém,“ uvedl.

Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením se velice podivil, že se k podpoře Prague Pride hlásí Česká pošta, která se zdaleka ne tak vstřícně chová právě k lidem se zdravotním postižením, kteří mají mnohde problém se na poštu vůbec dostat. „Proto mě pobouřilo vyhlášení České pošty, že je hrdým strategickým partnerem letošní Prague Pride. Tato skupina lidí je dnes preferována, přitom nemá ani jeden z problémů, co mají lidé se zdravotním postižením, jako je mobilita, shánění zaměstnání, se vzděláváním, s bezbariérově upravenými byty, s dopravou, a k tomu se ještě přidávají různé nemoci, které každý handicap s sebou nese. Lidí se zdravotním postižením je asi 10 procent v každé populaci a handicapy přinášejí celoživotní problémy, které musejí tito lidé řešit, a přitom v médiích a diskusích se řeší problémy LGBTQ, které jsou nicotné proti problémům, které mají po celý život lidé se zdravotním postižením,“ uvedl v rozhovoru pro PL.cz Václav Krása. Jinými slovy lidé se zdravotním postižením mají mnohem více problémů, než gayové a lesby, přesto se jim nedostává takové pozornosti. Čím to je?

„Nikdy nejde o domněle či skutečně znevýhodněnou skupinu, ale o aktivisty, kteří na tom parazitují. Z toho pohledu nejsou postižení úplně vhodní. Je jich omezený počet, a pokud si upraví život, přestanou potřebovat další asistenci. Navíc pomáhat jim, to obsahuje i skutečnou práci. Často dokonce fyzickou práci. I tak se kolem nich motají nějaké neziskovky, které se je snaží udržet ve stavu bezbrannosti, což pan Krása taky kritizuje, ale vytváří to jen velmi omezené příležitosti. Sexuální menšiny, to je, panečku, něco jiného! Je jich neomezený počet. Můžete si vymýšlet další a další. A vždycky budou mít pocit ublíženosti. To uživí neomezený počet lidí,“ vysvětlil Hampl.

Prague Pride podporuje pražská radnice. Vyvěšuje duhové vlajky a na doprovodné akce přispěje 650 tisíc korun. O čem to svědčí? „Že současné vedení pražské radnice se cítí být součástí nadnárodních kruhů a že za své poslání pokládá převýchovu místního obyvatelstva, dohled nad ním, a případně jeho nahrazení vhodnějším etnikem. Teď jsou například na pořadu dne Afghánci,“ konstatoval sociolog. „Tím netvrdím, že to mají přímo takhle promyšlené. Ale stačí, aby přišel telefon či e-mail z jakékoliv korporace či jakékoliv nadnárodní neziskovky, a už stojí v pozoru. Nevěřme, že je na téhle partě cokoliv svobodomyslného. Připomínám, že když mělo sdružení bílých heterosexuálních mužů uzavřenou akci v salonku jedné hospody, tak tam z magistrátu telefonovali, aby hospodskému ‚doporučili‘ zrušení pronájmu,“ prozradil.

„Není to ale jen záležitost magistrátu. Takoví jsou i jejich voliči. Mnozí z nich žijí v České republice jenom proto, že je nevzali nikam do ciziny. Nenávidí tuhle zemi. A Prague Pride berou jako další příležitost, jak své spoluobčany ponížit. Že je nadnárodní panstvo nakonec taky odkopne, to si zatím nepřipouštějí,“ domníval se sociolog.

Správně adaptovaný zaměstnanec jde na akci s nadšením

Kdo na takovouhle akci chodí? Není to v určitých kruzích taková módní záležitost, aby ukázali, že jsou in a správně progresivní? „Módní a povinná, to úzce souvisí. Dnešní zájemce o členství v kosmopolitní elitě to nemá nastavené tak, že by se mu některé věci hnusily, a on je přesto dělal. Požaduje se po něm nejen politicky-korektní chování, ale taky politicky-korektní myšlení a politicky-korektní cítění. Správně adaptovaný zaměstnanec korporace jde na takovou akci s nadšením. Ne jako na předlistopadový První máj, kde člověku zůstala svoboda myslet si svoje,“ upozornil.

Je tam dokonce odpoledne zaměřené na děti s cílem zpochybnit jim normální pohlavní vývoj, nastoupí na ně speciální skupiny a začnou jim vnucovat hormonální „terapii“ či dokonce kastraci…

Na zahájení akce 2. srpna na pražském Střeleckém ostrově stály lístky 150 korun, ale děti do 12 let měly vstup zdarma… „Nejen to. Je tam dokonce odpoledne zaměřené na děti s cílem zpochybnit jim normální pohlavní vývoj, aby pro ně bylo obtížnější vyrůst v normálního kluka nebo normální holku. Většina dětí to samozřejmě přežije, ale na určité procento slabších a labilních to bude mít srovnatelný dopad jako sexuální zneužívání včetně těch celoživotních traumat. A to ještě není všechno – nastoupí na ně speciální skupiny a začnou jim vnucovat hormonální „terapii“ či dokonce kastraci. Ještě před pár lety by se za něco takového chodilo do vězení. Je to ještě mnohem horší než umožnit dětem neomezený přístup k pornografii,“ konstatoval Petr Hampl.

„Řekl bych ale, že za tím nebude ze strany Hřibovy party zlý úmysl. Nějaká vychytralá zájmová skupina si to prosadila, protože v tom vidí další byznys. A nikdo nepřemýšlí o důsledcích. To je základní problém všech takových aktivit. Tak jako komerční firma musí mít každý rok nové produkty, oni musejí každý rok najít novou diskriminovanou skupinu a prosazovat ještě šílenější věci. Není žádný bod, kde by se to mohlo zastavit,“ vysvětlil.

V Maďarsku se snaží děti od těchto záležitostí držet stranou. Je to správný přístup? „Jednoznačně! Chránit děti, dokud jsou malé. A pak dát možnost, aby si samy vybraly, jak chtějí žít a co chtějí dělat. Maďarsko není žádná puritánská země. Lidé tam žijí naprosto svobodně, a to i v sexuálních věcech. Ale nejsou tak hloupí, aby nechali likvidovat psychiku vlastních dětí,“ je si vědom.

Dá se s tím něco dělat? „Obávám se, že nepomůže nic menšího než úplná změna celkového ekonomického modelu. Dokud budou pózování v představenstvech či reklamní činnosti vynášet víc než poctivá práce, a dokud bude výhodnější pracovat pro cizince než pro spoluobčany, bude se vytvářet společenská vrstva, která se neumí chovat jinak než tak, jak dnes předvádí pražský magistrát. A taková změna je ještě hodně daleko,“  dodal na závěr sociolog Petr Hampl.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 085 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)