PRIDE
12.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Prague Pride: Deset “extremistů” proti třiceti tisícům

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonMáme za sebou další „Pochod hrdosti“. Také by se dal název přeložit jako pochod pýchy, domýšlivosti, nadutosti nebo smyslného chtíče. To vše najde člověk pod heslem „pride“ v anglicko-českém slovníku. A tak si vyberme.

Velmi mně pobavil komentář na lidovky.cz k pochodu gayů a leseb. Podle policie se stalo toto: Skupinka asi deseti lidí se snažila ten průvod zastavit, odclonili jsme je stranou a pokračuje se dál,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Lidovky.cz to vidí takto – podotýkám v tom samém článku. V Revoluční ulici se průvod potkal asi s desítkou extremistů, policie je oddělila stranou. Už to nejsou „osoby“, ale „extremisté“. Obrazová dokumentace zachytila Ivana Bartoše s manželkou a duhovým vějířem. Obrazová dokumentace obsahuje i několik fotografií odpůrců pochodu, kteří zřejmě podle transparentů pocházejí z křesťanské komunity. Extremisté z Revoluční ulice na obrázku nejsou. Škoda.

Nicméně, i přes toto informační embargo si dovolím k onomu pochodu pověstných několik vět. Účast politiků (Karla Šlechtová byla dokonce jmenována maršálkou pochodu a předseda Pirátů manifestoval se svou paní za duhová práva) ale ukazuje, že se rozhodně nejedná o žádnou apolitickou sešlost. Podle mluvčí pochodu jde o to, aby se poslanecká sněmovna urychleně vrátila k návrhu na uzákonění manželství gayů a leseb. K tomu měla vyzývat tak zvaná „bílá zóna“ pochodu, lidé, oblečení do bílé svatební barvy.

Jak informuje idnes.cz, v sousedním Polsku, kde se ke katolické víře hlásí podle posledního sčítání 85% Poláků, politický souboj o právech LGBT se dnes odehrává již v rovině stanoviska polského arcibiskupa Marka Jedraszewského. Rudý mor byl nahrazen duhovým, který stejně jako komunismus vytáhl do boje se srdci, dušemi a myšlením,“ řekl Jedraszewski a dodal, že komunistická a LGBT ideologie vychází ze stejného základu. Globální kampaň za práva sexuálních menšin je podle něj duhová nemoc. „Lidé, kteří patří do takzvaných sexuálních menšin, jsou naši bratři a sestry, za které Ježíš Kristus položil život. Ale respekt k těmto lidem nemůže vést k přijetí ideologie, která má za cíl revoluci ve společenských hodnotách a mezilidských vztazích,“ zastal se Jedraszewského předseda Polské biskupské konference, poznaňský arcibiskup Stanislaw Gadecký.

„Připojuji se k prohlášení předsedy polských biskupů, arcibiskupovi Gadeckého, který se vymezil vůči světonázorovému totalitarismu prezentovaného v poslední době agresivními vyjádřeními stoupenců ideologie LGBT,“ uvedl Duka na Twitteru.

Proti katolickému kléru v Polsku se vede i bitva v polských kinech. Jde o zneužívání dětí polskými duchovními, které se podle režiséra snímku polští arcibiskupové snaží zamést pod koberec. Dělící linkou je i v tomto případě politika. Vládní Právo a spravedlnost táhne za jeden provaz s polskou církví a opozice se zastává LGBT komunity. Česká katolická církev zdaleka nemá postavení té polské, nicméně primas český kardinál Duka vidí situaci velmi podobně jako jeho polští kolegové.

Mně osobně se zdá nejvíce zavádějící právě onen termín „Pochod hrdosti“. Když zůstanu u tohoto slušného překladu, či „pýchy“. Nechápu totiž, proč by kdokoliv z nás měl být hrdý na svou sexuální orientaci. Tu jsme si nevybrali, byla nám vrozena, je v našich „genech“. A už vůbec nepovažuji za vhodné pyšnit se odchylkou, která vlastně postiženému podstatně zkomplikuje život. Pokud snad touží po dětech, musí hledat „náhradní řešení“.

Samozřejmě, od vyškrtnutí homosexuality z chorob, již i v Česku uplynulo pár desítek let. Od listopadu 1989 vzalo i české právo na vědomí, že spolu mohou žít lidé stejného pohlaví formou registrovaného partnerství. Nyní se požadavky stupňují na právo uzavřít manželství a mít možnost adoptovat děti a vychovávat je. A zde vidím velký kámen úrazu. Je skutečně výchova dítěte v lesbickém páru nebo v páru gayů rovnocenná výchově v „normální rodině“. Může skutečně absence ženského nebo mužského prvku v rodině být fakticky vyvážena „láskou“ páru stejného pohlaví.

Tušíme vůbec, co se bude dít v hlavě dítěte, s nímž začne cloumat puberta, když bude mít „normální zájem“ o druhé pohlaví a stejnopohlavní zájem mu začne připadat odporný. Revoltují puberťáci v normálních rodinách, budou zcela jistě revoltovat i v těchto případech.

Četl jsem docela trefné přirovnání. Někdo dostal do vínku vlohu génia, někdo bohužel sklon k těžké nemoci, která ho zavedla k tělesnému nebo duševnímu postižení, někdo dostal do vínku zájem o stejné pohlaví. Naše společnost už nenutí nikoho s touto odchylkou k tomu, aby se „léčil“. Nicméně, každý by si měl být vědom toho, že mu tyto vlastnosti byly dány rodiči a možná trochu „shůry“. Není důvod se za to stydět, ale ani k tomu se tím pyšnit a vytahovat. Naštěstí, 90% homosexuálů se maškarády Prague Pride neúčastní, protože zřejmě chápou svůj osud zcela jinak než jako „velkou srandu“. Ona to sranda fakt není. Právě s nimi velmi sympatizuji.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 966 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
194 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)