27.11.2014
Kategorie: Ekonomika, Společnost

Pracující chudoba z vás udělá otroka a vládě to nevadí

Sdílejte článek:

JAN M. HOLÍK 27|11|2014

Nezaměstnanost není hlavním problémem dnešní doby, ale stále více lidí se dotýká “pracující chudoba”. Práci sice mají, ale životní úroveň a postavení nemají o nic lepší než otroci. Nic nenasvědčuje tomu, že by se to v dohledné době mělo změnit.

 

 

Mít práci je pro každého člověka důležité nejen z psychologického hlediska vlastní užitečnosti, ale především kvůli tomu, aby zajistil důstojný a slušný život sám sobě, případně svým blízkým, kteří nejsou ještě nebo už schopni samostatně vydělávat. Bohužel se v dnešní společnosti začíná velmi často objevovat nebezpečný problém, který by měl být prioritou číslo jedna každé vlády. Navzdory tomu se o něm příliš nemluví, bagatelizuje se a doslova drží pod pokličkou. Tímto problémem je “pracující chudoba”.

 

Mnoho lidí sice má práci, ale žije v prostředí, kde je odměna za jejich práci a náklady na zajištění základních životních potřeb nastavená v takovém poměru, kdy si nejsou schopni z výdělku zajistit slušný a důstojný život ani sami pro sebe, tím méně pak pro děti. Rozhodně teď nemám na mysli státy v Africe nebo nějaké rozvojové země. Pracující chudoba postihuje významně všechny státy EU a v ČR je vidět doslova na každém rohu. Pracující chudí jsou ve velice těžké situaci, protože se z nich nastavením podmínek, které tu stát dopustil, stávají novodobí otroci. Práce, kterou mají, respektive plat, který za ni dostávají jim nevystačí na slušný život, ale zároveň nemají ani čas, právě díky takto špatně placené práci, na zvyšování své kvalifikace.

 

CHUDOBA

 

Situace už začíná být vážná, jelikož pracující chudoba začíná postihovat i střední třídu, která se tím de facto smazává a stává se chudou. Naopak velmi bohatí lidé z tohoto stavu těží a ještě více bohatnou, protože jednoduše mohou žádat o hodně více práce za velmi málo peněz. Vládě tento stav také vyhovuje, protože je mnohem lepší, když zotročený lid po dlouhé práci přemýšlí raději nad tím, aby se měl za co vůbec najíst než nad tím, jak je možné, že máme takovou vládu a jak by se to dalo změnit.

 

Už staří imperátoři věděli, že když otrok pracuje mnoho hodin denně v potu tváře bez pořádného jídla, tak je mnohem menší nebezpečí, že by chtěl ohrozit jejich vládu než jeho dobře živený kolega, kterému zbývají fyzické i duševní síly, aby se vůbec tímto problémem zabýval. Na jedné straně tedy máme vládu, které tento stav vyhovuje. Na stejné straně stojí i nově vzniknuvší oligarchie miliardových “velkopodnikatelů”, kterým rovněž vyhovuje otroctví za pár šupů… Naopak na druhé straně pak stojí množství chudáků, kterým jejich příjem nestačí k zabezpečení běžných potřeb.

 

 

Čí je to chyba? Samozřejmě lidí, řídících tuto republiku a ti by se za to také měli zodpovídat! Neobstojí žádné výmluvy o tom, že je to “věc každého člověka”, protože ti, kdo řídí republiku musí vytvářet takové podmínky, aby lidé mohli mít slušný život. Jestliže někdo poctivě žil, chodil do školy, našel si zaměstnání a platil daně, má nezadatelné právo na slušný život. A jestliže to naše vládnoucí elity nedokáží zajistit, ať táhnou pryč! Není slabostí zjistit, že na něco nestačím a odstoupit. Ovšem je zločinem nezvládat spravovat zemi, nechat trpět lidi, brát za to obrovské peníze a tvářit se, že to není můj problém.
 
ZDROJ: Jan M. Holík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 138 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...