41aa51351ca12f5b7681cd86356ff9d2
27.12.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Pracovní oděvy zajistí bezpečí ve vašem zaměstnání

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Většina zaměstnání si žádá speciální pracovní oděvy. Ty vám poskytnou komfort při práci, a navíc vám zajistí i potřebnou dávku bezpečí. V současné době přitom na trhu najdete nepřeberné množství různých modelů, z nichž si můžete vybírat.

Na co si dát pozor

Při výběru pracovního oděvu je třeba myslet na správnou velikost. Tento kousek ve vašem šatníku by vám totiž měl po všech stránkách dokonale sedět. Přece jenom – v práci strávíme valnou část našeho života, a proto se vyplatí investovat do opravdového pohodlí.

Pracovní oděv můžete zakoupit buď online prostřednictvím internetových obchodů, nebo vyrazit do kamenné pobočky. V případě nákupu přes internet se přitom vždy řiďte přiloženou velikostní tabulkou. Poproste někoho z rodiny, aby vám pomohl vaše míry přeměřit. Jedině tak budete mít jistotu, že vám vše bude sedět tak, jak má. Více informací o nákupu oblečení online si můžete přečíst ZDE.

Pokud se rozhodnete pro osobní nákup ve vybrané prodejně, máte možnost si oděv vyzkoušet. Zkuste se v něm posadit, ohnout, natáhnout ruce před sebe i vzhůru. Pokud se v oděvu můžete volně pohybovat a nikde vás nic neškrtí, jedná se o správnou velikost.

Pracovní oděvy pro různé typy profesí

Každý pracovní oděv najde své uplatnění u rozdílného typu zaměstnání. Souhrnně se však dá říct, že pracovní oděvy svému nositeli poskytují ochranu před nepříznivými povětrnostními vlivy a dalšími vnějšími faktory, které by mu mohly ublížit nebo ztížit práci.

Nestárnoucí klasika? Montérky

Za zcela základní kousek, který by neměl chybět v šatníku každého kutila, lze považovat montérky. Ty najdou uplatnění u velkého počtu profesí. V současné době je přitom seženete v mnoha provedeních, z nichž si vybere opravdu každý. Zvolit si tak můžete například montérky v podobě celkové kombinézy, nebo zvolit jednodušší variantu pouze v podobě kalhot. Kalhoty přitom následně můžete doplnit pracovním tričkem, mikinou a bundou.

Velmi často se můžete setkat s pracovními kalhotami s laclem. Ten přitom symbolizuje velmi užitečnou vlastnost montérek, jelikož vám díky tomu oblečení pěkně drží na svém místě. A při samotném výběru nezapomeňte zohlednit i množství a rozmístění jednotlivých kapes, které vám usnadní práci.

Jednorázové pracovní oděvy

Tato kategorie pracovních oděvů najde své uplatnění u všech zaměstnání, kde je třeba udržovat sterilní prostředí. Pokud totiž pracujete v oblasti, kde musí být zachována naprostá čistota, jedná se o jedinou možnou variantu. Konkrétně se může jednat například o nemocnice nebo laboratoře.

Oděvy se speciálními vlastnostmi

Do poslední kategorie pracovních oděvů lze zařadit ty, které vynikají nějakou speciální vlastností. Typicky se jedná například o oblečení pro hasiče, kteří potřebují při své práci disponovat určitou protipožární ochranou.

Dále se jedná i o všechny oděvy pro zaměstnání, která přichází do styku s chemikáliemi a dalšími látkami nebezpečnými pro lidské zdraví. A mezi oděvy se speciální vlastností lze zařadit i kousky doplněné o reflexní prvky. Jak se můžete dočíst v TOMTO článku, reflexní prvky by měly symbolizovat samozřejmost pro všechny, kteří se na komunikacích pohybují za šera nebo mlhy.

Nezapomeňte na doplňky

A sehnáním pracovního oděvu to nekončí. Je totiž třeba jej doplnit ještě o další ochranné pracovní pomůcky. Mezi ty můžeme zařadit především pracovní obuv. Té existuje nepřeberné množství druhů. Některé se hodí pro práci ve vlhkém prostředí, jiné najdou uplatnění v chladném, nebo naopak teplém prostředí.

Některé profese si dále žádají i doplňky v podobě ochranné pokrývky hlavy. A v případě, že pracujete v prašném prostředí nebo se setkáváte s chemickými látkami, oceníte v neposlední řadě i pracovní ochranné brýle.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.