fialavalekvlada
9.1.2022
Kategorie: Politika

Pracovní karanténa

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

lubos-zalom8847970_0TAKŽE, PODLE MINISTRA VÁLKA BUDOU NĚKTERÉ PROFESE CHODIT DO PRÁCE I S KOVIDEM; i po pozitivním otestování. Budou mít jakousi “pracovní karanténu”, k níž se v práci vytvoří podmínky. To je samozřejmě velmi zajímavá představa. Jak by to asi mělo fungovat? Takový člověk, který bude uznán pracovně nepostradatelným, bude snad mít dovolenu pouze cestu do práce a z práce, v nějakém ochranném obleku, aby s ním cestou nikdo nepřišel do styku. Cesta kamkoliv jinam bude nejspíš zakázána. Zda bude v práci sedět v zemanovské kukani nebo bude mít vyhrazenu samostatnou kancelář a například písemnosti mu budou podstrkávány pode dveřmi, to je také otázka. Nebo budou podmínky odškálovány podle specifik a důležitosti různých profesí?


Zajímavější je však, že tím dává ministr vlastně najevo, jako by kovid vlastně taková tragédie nebyla. Zatímco kvůli této nemoci byl na český národ uvalen dvojí lockdown, a i tato vláda pokračuje ve zločinných restrikcích, a mimoto jsou soustavně šikanovány celé skupiny obyvatel kvůli očkování, nyní bylo řečeno, že máte-li důležitou profesi (a tuto důležitost bude samozřejmě vyhodnocovat opět stát), může být tato důležitost vyšší, než potřeba ochránit zdraví vaše, lidí ve vašem okolí, a v neposlední řadě “zdraví veřejné” (Válek a spol. jsou kolektivisté a nepřátelé svobody, takže implicitně vždy operují s tímto pojmem, a nadřazují jej zdraví osobnímu.)

Přitom například s obyčejnou chřipkou, se obecně doporučuje do práce nechodit – a je to samozřejmě rozumné doporučení, které ostatně platí u všech nemocí. Lépe vše vyležet než přecházet. U kovidu to však podle ministra Válka neplatí – máte-li to štěstí, že pracujete ve vybrané profesi.

Nicméně lze to vlastně brát jako štěstí? Dejme tomu, že centrální plánovači veřejného zdraví usoudí, že pro chod státu jsou potřeba řidiči metra nebo popeláři. Dejme tomu, že by skutečně přišla vysoce nakažlivá varianta kovidu, tedy přesněji řečeno vysoce nakažlivá a zároveň způsobující onemocnění, a velká část řidičů metra a popelářů bude muset ulehnout a být v izolaci. Jenže to nebude platit. Budou si tedy tito pracovníci moci vybrat? Pracovat nebo ležet s kovidem doma? Nebo jim bude přikázáno pracovat a zajišťovat chod klíčových činností, aby jezdilo metro a aby města neskončila pod haldou odpadků?

Popelář či řidič metra s obyčejnou chřipkou na tom tedy bude v podstatě lépe – bude si moci vybrat. Klíčový pracovník s kovidem ale ne? Uvidíme, jak to myslivna Válek vymyslí…

Jedno je jisté: tímto nápadem ministr Válek, aniž by se ve svém křesle vůbec stihl ohřát, překonal v idiocii Vojtěcha i s Prymulou a Blatným dohromady.

Bravo, pane ministře!

  • Luboš Zálom, fb
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 052 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)