odsunnemcu
9.7.2019
Kategorie: Historie

Pozvání na konání příštího setkání Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Lidicích, Ploštině nebo osadě Ležáky

Sdílejte článek:

D. DVOŘÁK

Pro zastánce utrpení našich bývalých krajanů, kteří se svým chováním aktivně připojili k myšlence nadřazenosti své rasy, musí být frustrující, že ZATÍM nelze svalit částečně realizovaný plán na vyhlazení Slovanů, jako podřadné rasy, na Putina, resp. Rusko.

Když jsem poprvé četl v mainstreamu něco o tom, že by další setkání sudetských Němců mohlo být u nás, myslel jsme si, že jde o Putinovu (jak jinak) provokaci. Ovšem ukazuje se, že tato myšlenka nebyla provokací psána ruským pařátem s cílem rozvrátit vztahy uvnitř láskyplné EU, ale stále je strategickým záměrem podporovaným mj. současným ministrem ZV za ČSSD Petříčkem. Ministr Petříček jde dokonce tak daleko, že tak nějak skromně podsouvá cestu, kterak toho prestižního hostování dosáhnout.

Cituji : Na závěr bych rád zdůraznil, že předpokladem jakéhokoliv rozhodování o místu konání sněmu je existence pozvání ze strany konkrétního města. Bez takového pozvání považuji další debatu na toto téma za bezpředmětnou. Celý článek zde.

Vzhledem k tomu, že po německém (nikoliv nacistickém) blouznění o nadřazenosti árijské rasy zůstaly vyhlazené celé obce a osady a tyto tedy nemohou učinit pozvání k budoucímu setkání, navrhuji, aby spolky nebo organizace starající se nezapomenutí těchto zvěrstev napsali v zastoupení pozvání adresované ministerstvu ZV a Sudetoněmeckému landsmanšaftu s návrhem konat další setkání na těchto místech. Vyšlo by to na několik let, tedy několik setkání. Že se nejedná o místa v Sudetech je dnes irelevantní, neboť podle ministra Petříčka jde přeci o dobré vztahy mezi sousedními národy.

Osobně se domnívám, že za utrpení a vraždění ve jménu nadřazenosti árijské rasy, které sami sudetští Němci svým postojem minimálně pomáhali zahajovat, by se před námi stále měli plazit a až pokojně odejde na věčnost poslední pamětník válečných hrůz pokleknout a otázat se, zda ještě mohou něco pro smytí viny a hanby svých předků udělat.

Jakékoliv nároky a stížnosti z jejich strany jsou drzá provokace nemající nic společného s usmířením a dobrými sousedskými vztahy. Postoj MZV a ostatních nechápu, neboť jejich činností jen dojde k otevření starých ran, připomenutí utrpení a vraždění programově zahájeného a realizovaného Němci. Usmiřovat se mají Němci s námi a ne naopak.

A pro všechny příznivce ohýbání historie bych měl několik faktů :

  1. Sudetští Němci chtěli být součástí Německa, tehdy „Velkoněmecké Říše“. Wir wollen heim ins Reich! Chceme domů do říše! – je jejich věta, ne naše. Je proto nanejvýš logické, že po prohrané válce jsme jim de-facto jen vyhověli. Dnes jsou tedy tam, kde chtěli být. Je zajisté polítováníhodné, že při jejich odsunu docházelo k nepravostem na základě chápání kolektivní viny. Nutno ovšem dodat, že tohle byl důsledek jejich činnosti, následek jejich chování k nám Čechům, nikoliv z ničeho nic objevivší se svévole. Navíc se domnívám, že podmínky odsunu se nedaly srovnat s německým „komfortním“ odsunem lidí do vyhlazovacích táborů – bez vody a jídla, s vykládkou mrtvých v cílové stanici před plynovými komorami.
  2. Svým každodenním jednáním se většina sudetských Němců aktivně aktivně hlásila k myšlence o nadřazenosti árijské rasy a potřebě nového životního prostoru. Svou činností se sami dobrovolně a aktivně účastnili rozdmýchávání největšího lidského utrpení a vraždění v moderních dějinách. Pokud si vzpomínám, tak Slované neplánovali porobení příp, vyhlazení árijské rasy ani nesnili o potřebě nového životního prostoru na západ od našich hranic. Bohužel, v opačném případě tohle nešlo říci o Němcích. Jednorázový odsun byl tedy i v zájmu bezpečnosti českého národa a státu. Můžeme jen spekulovat, jak by k odsunu a k vyčištění nového prostoru přistoupili Němci, kdyby válku vyhráli.
  3. Z elementární logiky věci – usmiřovat se a doufat v odpuštění má viník a nikoliv jeho oběť.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 289 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.