vakcina-na-covid-19-
14.5.2021
Kategorie: Společnost

Poznámky k očkování proti covid-19

Sdílejte článek:

MILOSLAV PONKRÁC

1. Nudný úvod – nanometrový svět

Epidemie koronaviru ukázala ve své nahotě, že bez určitých poznatků a znalostí selský rozum nic nevymyslí.

Chování virů, a vůbec celkově světa nanoroměrů (nanometr = milióntina milimetru) – jsou totálně odlišné od čehokoli s čím má běžný člověk zkušenost. Selský rozum – nemaje se o co reálně opřít – vygeneroval obrovskou myriádů černobílých názorů a domněnek. Na škále od naprostého popření epidemie až po její postavení na roveň konce světa. Lidé vygenerovali obrovské množství konspirací a domněnek.

1) Chování virů se řídí elektrickými silami a elektrickými poli generovaným nerovnoměrnostmi rozložení elektronů v atomech a molekulách. Pořád mějte na mysli, že se pohybujeme v nanorozměrech. V těchto velikostech jsou atomy rozhodně velké překážející koule a boule na každém rohu. Žádné rovné plochy nebo tvary. Viry jsou v zásadě do posledního atomu vyprecizované tvary obrovských molekul.

2) Běžný člověk nemá běžnou zkušenost v tom, že se pohybuje v nanorozměrovém elektrickém poli. Kde ve funkci antén jsou přesné prostorové struktury proteinů. Klíčové chování virů je chování dlouhých řetězců genetické informace a proteinů.

Bohužel představu virového světa nemají většinou ani odborníci. Běžný kardiolog, zubař, dermatolog, primář nemocnice, a drtivá většína odborníků – nemají tušení o skutečné podstatě virů a nanorozměrového světa.

Epitaf vědyPředem musím říci, že selhali zejména odborníci a politici. Oni měli prezentovat seriózní a nezkreslené informace laikům, což se nestalo. Dokonce i naše ministerstvo zdravotnictví nebo Státní ústav pro kontrolu léčiv – občas šířili (a nejspíše částečně stále šíří) bludy a dezinformace. Je to smutný stav, kdy můžete vzít lékařská skripta a vědecké studie – a vyvracet jimi bludy lékařů, politiků, ministerstva zdravotnictví, … Velice smutný stav.

***

2. Virus není baktérie

Lidé si pletou baktérie s viry. Obě jsou to neviditelné mrchy, a tak asi proto. Virus je proti baktérii pidižvík. Virus se chová docela jinak než selsky pochopitelná baktérie. Často se baktérie a virus chovají zcela opačně.

Virus je zákeřnější protivník než baktérie.

Virus buď vyhubíte úplně v populaci, a nebo ne.

Tak jako se dařilo vymýtit dětskou obrnu (Poliovirus) nebo pravé neštovice (Variola). K tomu byly ale speciální vhodné podmínky. Původci se přenášejí pouze mezi lidmi. Když se podaří zastavit šíření mezi lidmi, vymýtí se i tyto nemoci.

Naši demokraté a eurounijci do šíření mnoha nemocí hodí vidle. Mnoho málo známých nemocí – přinesou zpět skrze milióny imigrantů. Ty, proti kterým nikdo nesmí říci křivé slovo, nesmějí pracovat, nesmějí dodržovat pravidla. Evropa je musí pouze živit a cokoli jiného je nenávist, za kterou se obžalovává u soudů.

3. RNA viry

Co je ještě méně pod rozlišovací schopností je, že jsou různé druhy virů. Liší se způsobem přenosu i akcí v buňce. Např. RNA viry (jako je např. koronavirus).

Nějaká kolektivní imunita u RNA virů funguje jen velice krátkodobě. Rychle se objevují nové a nové mutace. Tím viry obvykle pošlou očkování či imunitu rychle do háje.

Některé druhy RNA virů, např. retroviry, si dokonce umějí s imunitním systémem hrát. Jako je možnost různého vypínání lidské imunity (HIV) či skrývání před imunitním systémem. Retroviry se dokonale včlení do buňky, skryté před imunitním systémem. Proto je infekce retrovirem vždy celoživotní a do konce života. Už se jí nikdy nezbavíte. Taková infekce často svého nositele zabije přímo, nebo mu způsobuje četné rakoviny a zabije ho skze rakovinu. A nebo se nic nestane, a virus i nositel si žíjí tak nějak nevěda o sobě vzájemně. (https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2012/cislo-12/retrovirus.html)

***

4. O mutacích virů – versus očkování a protilátky

Jednou z věcí, se kterou lidé nepočítají, jsou rychlé proměny viru. Koronavirus, což je RNA virus, vytváří rychle nové mutace.

Specifická imunita, tedy protilátky – ať už získané proděláním nemoci nebo očkováním – nejsou u RNA virů dlouho účinné. Velice rychle se setkáte s jinou mutací viru, na kterou protilátky nepůsobí nebo méně. Psal jsem to před rokem, a teď mi lidé udiveně píší, že na „novou mutaci X“ (za X dosaďte indickou, brazilskou, …) vakcína působí málo účinně, případně vůbec.

Můžete si tedy být jisti, že ani protilátky ani vakcína vás před další infekcí koronavirem nutně neochrání.

1) Ve většině případů, pokud jsou protilátky či vakcína alespoň částečně účinné proti koronaviru, vám zmírní průběh nemoci.

2) Občas vakcína nebo protilátky – a není to tak zřídkavé – přitíží mnohem více při infekci než kdybyste nebyli očkováni. Např. syndrom „ADE (Antibody Dependent Enhancement)“ = Zesílení způsobené protilátkami.

ADE je běžný, dlouhodobě známý, potvrzený a zkoumaný vědecký pojem z různých virových infekcí. Stává se občas, že namísto ochrany vás vakcína naopak učiní citlivějším a zranitelnějším vůči infekci.

***

5. O laboratorních pokusech na lidstvu – aneb kde je Hipokratova přísaha?

Předem zdůrazňuji, že nejsem proti očkování. Kdyby mě tam někdo chtěl nacpat.

Co se ale přehlédnout nedá je, že se západní svět často očkuje novými technologiemi vakcín, které nejsou dostatečně klinicky a / nebo masově testované. Nikdo neví, co to udělá.

Západní vakcíny dostaly v Evropě i České republice na začátku „podmíněnou registraci“. Přímo řečí: Podvodnou registraci, kdy  vakcíny byly schváleny bez předepsaných plných klinických zkoušek a podkladů. Jinak řečeno: Západní vakcíny mohla rovnou schválit první pražská uklízečka na záchodkách hlavního nádraží, a nemusel se s tím dělat takový tyjátr. Bylo by to úplně stejné. (https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/questions-and-answers-covid-19-vaccination-eu_cs#01)

O co pokrytečtěji zní, že Sputnik V splnil jako testy jako první bez podvádění byla Sputnik V. Na kterou se nadává jako na „neschválenou vakcínu“. Je schválená mnoha státy, ale ne Evropskou unií, tedy agenturou EMA (Evropská léková agentura). EU pro Rusko není stát, tudíž s nimi nespolupracuje.

Vsuvka: Nevím, jak je to přesně s registracemi dnes. Znám jen starší situaci v minulosti. Vzhledem k tomu, že lékové agentury rozhodovaly silně politicky, a rozhodují jen čím dále političtěji – vidím jako ztrátu času ptát se BISu, Respektu, Seznamu – abych zjistil současný stav „schválení“ vakcín.

a) Pravda se ukáže, když si přečtete, co musíte podepsat za lejstro, když se necháte očkovat proti covid-19. Abyste na sebe vzali, že jakékoli škody jsou váš problém. Nic takového nemusíte podepisovat při očkování třeba proti tetanu.

b) Dále zjistíte, že farmaceutické firmy donutily podepsat vlády států, že neruší za vakcíny ani poškození zdraví! Jakékoli škody nebude odškodňovat výrobce!

c) Řada států začala „schválené (!!!) vakcíny“ stahovat – protože se množí úmrtí a těžká poškození zdraví, které už nešlo zatlouct. Zejména u vakcín Astra Zeneca (podmíněně schválena EU 29. ledna 2021). Problémy mají i další západní vakcíny. Tím je o kvalitě českého a evropského oficiálního schválení řečeno to nejpodstatnější. (https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-astrazeneca.A210511_162300_zahranicni_jhr)

Přeměna západního světa v laboratorní krysy – může a nemusí dopadnout dobře.

Doufejme, že průšvih nebude.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 871 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)