smutek
22.4.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Poznámka k vyjádření účasti obětem ústy politiků

Sdílejte článek:

YARO HANTEN-INU

Dnes mnozí politici vyjadřují svou účast pozůstalým po obětech masakrů na Srí Lance … Někteří racionálně, vyjádřením soustrasti a účasti v jejich neštěstí, jiní použijí frázi “modlím se za oběti a jejich rodiny”, nebo podobně.

A právě od politiků bych v podobných situacích očekával víc, než modlitbu. Pokud politik v případě teroru nabízí modlitbu, pak to chápu spíš jako výraz bezmoci, než účasti.

Politika, tedy stát, má lidem nabízet bezpečí, ochranu a řešení. Politici si musejí uvědomit, že převážná většina útoků jak proti lidem, nebo i proti náboženským symbolům jinověrců má ve valné většině základ v náboženství.

Jsem přesvědčen, že jakákoliv náboženská víra, pokud ji lidé k životu potřebují, má být pouze vnitřní součástí člověka. Tam, kde se stává státní politikou, kde určuje společenská pravidla, zákony, tam nutně přijde útlak a vynucování pravidel. A totalitní náboženské myšlení si pak lidé nesou i mimo svou zemi. A pokud má daná víra, ať je to jakákoliv, tento potenciál, pak doktrína náboženského fanatismu zasáhne i menšiny žijící mimo svou vlast.

A zde je jeden z prvořadých úkolů politiky, umět ty situace řešit, umět tragédiím předcházet a nebýt slepý k dění ve vlastní zemi jen proto, že jde o náboženství. Kritický postoj k náboženství je společensky do jisté míry tabuizován, víra požívá zvláštní zákonné ochrany a ta je obecně špatně chápána jako nedotknutelnost, nekritizovatelnost. Je to obdobné jako v případě zákonů na ochranu osobních údajů. Stále vznikají nové, přitom by, dle mého, stačilo moudře používat ty stávající.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 183 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.