OH COVID
29.7.2021
Kategorie: Společnost

Pozitivní Perušič je negativní?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonOlympijské hry doprovázené každodenním testováním sportovců mají pro Česko zajímavý vedlejší průběh. I přes pozitivní test na covid může plážový volejbalista Perušič hrát!

Olympijské hry v Tokiu jsou zasaženy covidem a zprávy o pozitivních výsledcích testů zasáhly i českou výpravu. Údajně se „vyšetřuje“, jak k tomu došlo a hovoří se o „nedisciplinovanosti“ při letu. Z bojů o medaile tak byly vyřazeny díky pozitivnímu testu české plážové volejbalistky a český plážový volejbalista Ondřej Perušič.

Více než týden se neviděli. Předminulé pondělí byl Ondřej Perušič pozitivně testován na covid-19. Odvezli ho z olympijské vesnice, s parťákem Davidem Schweinerem neměl od té doby žádný kontakt. Až ve středu večer se znovu sešli na tréninku. Perušič totiž i přes stále pozitivní test může ve čtvrtek od 9 hodin SEČ nastoupit ke druhému zápasu olympijského turnaje.

Tato změna je podle Perušiče důsledkem toho, že se „pravidla mění každý den“. Údajně se jedná o to, že i přes pozitivní výsledek testu na covid není Perušič infekční?! Toto „šalamounské“ řešení organizátorů ale nic nemění na tom, že první zápas jejich turnaje prohrál český pár kontumačně a nyní musí v dalších dvou zápasech nejlépe v obou zvítězit, aby postoupil do dalších bojů.

Postoj japonských organizátorů ve mně vzbuzuje oprávněné pochybnosti o smyslu celého testovacího cirkusu na OH. Jak to, že se podobně nepostupuje v případě českých plážových volejbalistek? Jak lze vůbec zdůvodnit to, že jeden sportovec s pozitivním testem nesmí startovat a druhý může? Obecně to vnáší do testovací mašinerie jenom další pochybnost. Pokud je totiž pravda, že Perušič i přes pozitivní výsledek není infekční, kontrolují se takto všechny pozitivní výsledky? Z mého pohledu se zdá, že pozitivita výsledku testu je údaj bezcenný, a týkalo by se to vlastně všech testů, ať už se používají kdekoliv na světě. Kontroluje se například i u nás, zda pozitivně testovaný je infekční nebo bezinfekční? Velmi o tom pochybuji. Současně tak lze z případu Perušič odvodit i to, že stavět omezující opatření jenom na základě výsledků testů, je přinejmenším „odvážné“, spíše nesmyslné.

Ve Velké Británii se k „překvapení“ všech údajných odborníků stalo to, že po úplném rozvolnění začal počet pozitivních výsledků testů v populaci radikálně klesat. Odborníci přitom očekávali nárůst pozitivních výsledků až ke sto tisícům za den, místo toho počty pozitivní výsledků už klesly pod 30000 za den. I z tohoto důvodu je nutné ocenit to, že britská vláda nepodlehla tlaku a rozvolnila všechna opatření tak, jak slíbila. Zato v Česku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vyhrožuje dalším lockdownem, pokud se nepodaří proočkovat 60% populace. Zatím máme toto číslo kolem 50%. Vůbec se nebere v úvahu počet skutečně nemocných v nemocnicích a vše je založeno na testování. Pokud je ale i pozitivně testovaný „negativní“ a může hrát na olympiádě, kolik takových případů v testovacích výsledcích je a my se tváříme, že je to „číslo všech čísel“. Na to pan ministr neodpovídá.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 840 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)