virus3
13.10.2020
Kategorie: Společnost

“Pozitivní” na přítomnost koronaviru, rozhodně neznamená nemocný

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ

bloger_581… a dokonce to ani neznamená, že takový člověk koronavirus dále nutně roznáší; ptám se tedy, proč nám vláda, ani ministr zdravotnictví, neříkají vždy celou pravdu? A proč nám zamlčují všichni to podstatné, to skutečně důležité?

 

Někdo s námi tady evidentně hraje špinavou hru, minimálně nehraje zcela férově – a není pak vůbec nesnadné, dopátrat se toho, kdo. Proč, na to také nebude zase tak těžké přijít. Lidé žijící ve strachu, v pocitu neustálého ohrožení, jsou totiž velmi snadno manipulovatelní – jak dobře vidíme; a o to zřejmě někomu jde především. Stále platí, že neumírá více lidí než jindy, než v jiných letech před tím. Nechci zde snad rozvíjet nějaké nepodložené konspirační teorie, vždy jsem byl spíše jejich odpůrcem, ale otázek, tedy nezodpovězených otázek, které navíc nově vyvstávají právě za současné nové situace, je stále více, asi tak jako nově nakažených … zdá se.

Proč vůbec v podobné situaci, není jednání vlády, stejně jako krizových týmů, zcela otevřené – resp. přístupné médiím, za účasti novinářů, veřejnoprávní televize? Prostě pod veřejnou kontrolou? K čemu a jaké tajnosti, je-li tedy situace skutečně natolik vážná a kritická? A myslí-li to vláda s námi skutečně dobře a jedná-li se skutečně o stav NOUZE? Nemluvím o veřejné diskuzi, aby bylo jasno – ale pouze o veřejné kontrole, respektive o její možnosti. Tiskové konference vlády po jednání, stejně jako krizových štábů, prostě k důvěře nestačí. To se totiž zdá být důležité, aby lidé skutečně viděli a věděli, kdo a jak jedná, kdo co prosazuje a kdo a jak rozhoduje. Na základě čeho. K čemu ty tajnosti? Abychom neviděli tu naprostou bezradnost, případně neschopnost mnohých? To by bylo lze pochopit, ale takový lidé, tam prostě nemají co dělat!

Samozřejmě, že mne toto vše nenapadá samotného, ani pro nic za nic – ale když o tom přemýšlím, asi jako každý občan, musím si klást tyto otázky. Impulsem k tomuto článku jsou samozřejmě názory a postoje jiných lidí, především odborníků, lékařů o kterých pak logicky také přemýšlím, a které asi jako i mnoho dalších lidí sleduji. Jedním z takových lidí je například i Igor Bukovský, který klade zajímavé otázky, protože se snaží pochopit, co se to skutečně děje, o čem vypovídá ta nebývalá hysterie (i při směšných číslech na Slovensku, v počátcích a v porovnání s ostatními) a jaká je pravda a realita. A zde se tedy můžete podívat právě na video, které mne přimělo napsat i tento článek; tedy až po té, jaké kroky dělá a nebo jen zvažuje naše bezradná vláda, resp. nový ministr zdravotnictví Prymula.

Zákaz zpěvu, v tomhle evidentním zmatku, dalo by se říct informačním “bordelu”, vlastně jen dokládá naprostou bezradnost, kdy vláda neví, co by měla skutečně dělat … a tak se jako tonoucí chytá stébla, jak se říká. Tím stéblem je jakási studie, jak se při zpěvu daleko více šíří kapénky (tedy jak lidé prskají). Zajímalo by mne, kolik se na podobné přiblblé výzkumy běžně známých faktů, odvoditelných normálním uvažováním, a nejen v těchto souvislostech a v tomto případě, vyhazuje ve světě milionů euro či dolarů. Vláda evidentně nemá žádný jasný a ani rozumný plán (od počátku, a toto je jen další doklad), a její činnost se pak omezuje na vymýšlení zákazů, které by snad mohli mít nějaký vliv na šíření nákazy, kterému ale zabránit stejně nelze. Lze ho snad zpomalit, tak jako se to možná povedlo na jaře – a tohle co se děje dnes, je toho nejspíš důsledkem. Dejme slovo někomu, kdo je z mého pohledu (politicky) asi trochu jinde, ale shodneme se jistě na tom, že je potřeba věc nebagatelizovat, ale na druhé straně ani nepodléhat panice, nestrašit a podobně!

Potvrzuje se tak to, před čím mnozí varovali. Dám rád na odborníky, ale nejen na jednoho; a z názorů různých lidí, podíváte-li se tedy s odstupem a nadhledem (který specialistům, zaměřeným na jednu konkrétní problematiku, někdy chybí – nemluvě o jisté odtažitosti, či odtrženosti od běžného života, a tím i od problémů běžných lidí); z globálního, tedy vše zahrnujícího pohledu, teprve uvidíte, jaká je realita. Takže to co jsme mohli mít v podstatě už za sebou, přichází logicky právě nyní. Tak jak o tom mluví pan Jaroslav Flégr, těmi přísnými opatřeními na jaře, jsme si pravděpodobně vypěstovali agresivnější formu viru, a protože nedošlo k promoření méně agresivním typem tenkrát, nyní k němu dojde stejně, jen s fatálnějšími důsledky pro celou naší společnost. Je tedy na místě ptát se, kdo za to tedy může? A tak je příznačným paradoxem, že právě za to (zvládnutí jarní situace) chce prezident Zeman, současného ministra zdravotnictví Prymulu, dokonce vyznamenávat – je k tomu všemu snad potřeba ještě cokoliv jiného dodávat? Tedy ne svět, jak slýchávám, to jen někteří lidé se zbláznili.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 000 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 2,69 out of 5)
Loading...
politicon.cz
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.