hospodavirus
24.11.2021
Kategorie: Ekonomika

Požaduji zrušení šikany prokazatelně zdravých osob v restauracích a službách!

Sdílejte článek:

IVO VALENTA

valentai_295Včera jsem v zastoupení advokátem Zdeňkem Koudelkou podal k NEJVYŠŠÍMU SPRÁVNÍMU SOUDU NÁVRH NA ZRUŠENÍ částí mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, který se týká zákazu využití služeb restaurací a hotelů neočkovanými, ale prokazatelně zdravými lidmi.


Opatření je naprostým nesmyslem, postrádajícím špetku zdravého rozumu. Stoprocentně zdraví lidé, kteří by se prokázali laboratorním antigenním či PCR testem, se nemohou v hotelech či restauracích a dalších podnicích najíst ani ubytovat, zatímco očkovaný klient, který je nemocný, ale např. bezpříznakový, může službu využít bez jakéhokoliv omezení. Tohle je v pořádku? Podle mne jednoznačně ne. Opatření je v přímém rozporu s deklarovaným bojem proti šíření nákazy.

Smysl nařízení ani v nejmenším nespočívá v omezení šíření pandemie, ale pouze a výhradně v nucení k „dobrovolnému“ očkování. Paradoxem je také fakt, že zatímco neočkovaný zákazník, byť s platným testem, do restaurace nesmí, například zaměstnanec hygieny, který bude provádět kontrolu, ale není očkován, dovnitř může. Stejně tak číšník být očkován nemusí, a přesto bude v práci s lidmi 8 hodin. Poté už ale jako zákazník do stejné restaurace vstoupit nemůže.

Ministerstvo zdravotnictví si ve svých opatřeních silně protiřečí. Pro umožnění přítomnosti v zaměstnání či ve škole veřejnosti stačí antigenní test, a to dokonce i ten, který je určen pro sebetestování. K využití služeb ale být využit nesmí.

Neočkované osoby jsou tím jednoznačně stavěny do pozice osob s nižšími právy a jsou trestány za své údajně epidemiologicky nežádoucí chování, což je naprosto nepřijatelné. Nikoho přece není možné nutit k „dobrovolnému“ očkování a dělat tak prakticky z dobrovolného povinné.

Vláda hovoří o tom, že pandemii šíří neočkovaní. Jenže neočkovaní na rozdíl od osob očkovaných procházejí testováním a karanténami, zatímco očkované osoby nemoc šíří bez jakéhokoliv omezení.

Věřím, že soud rozhodne ve prospěch zdravého rozumu. Výsledek aktuálního opatření totiž povede pouze k ještě většímu rozdělení společnosti a další likvidaci živnostníků, kterým už tak vláda nesmyslnými nařízeními výrazně zkomplikovala existenci…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 250 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)