ONTARIOPOLICIE

Povšimněte si rozdílů

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilDvacetiletý Kanaďan najel včera v městě London (provincie Ontário) svým pick-upem do skupiny muslimů, čekajících u přechodu, a čtyři zabil. Úmyslně vybočil ze silnice, srazil pět osob a velkou rychlostí ujel. Po krátkém pátrání jej policie zadržela.

Jedná se o jistého Nathaniela Veltmana. Náčelník místních kriminalistů, Paul Waight, sdělil novinářům, že mladého muže obvinil z vraždy prvního stupně, protože jeho čin byl zjevně plánovaný. Že se ale stále více přiklání k ještě přísnějšímu obvinění, a to z terorismu. Místní i světová média pak  už zcela otevřeně píší o odpudivém zločinu z nenávisti.

Veliká pozornost je v nich také věnována obětem násilného činu. Noviny přinášejí řadu příkladů, jak skvělá, oblíbená a pro Kanadu obohacující byla ona muslimská velkorodina, která do Ontária před 14 lety přimigrovala z Pákistanu. S uznáním také hovoří o sbírce, vyhlášené na pomoc pozůstalým, která přinesla 99 000 $ už za první hodinu po vyhlášení. A úplně všechna média, bez vyjímky, citují jasné a tvrdé prohlášení kanadského premiéra, Justina Trudeau, že po tomto cíleném útoku z nenávisti nasadí „všechny nástroje, které máme k boji proti islamofobii”.

Aby bylo jasno: vraždu, tedy úmyslné, plánované zabití jiného člověka je třeba odsoudit vždy a všude. Ale i při rozhodném odsouzení pachatele a při vší úctě k obětem jeho činu si nelze nepovšimnout jistých rozdílů. Rozdílů ve způsobu informování veřejnosti o takovém zločinu. Protože srovnatelných, velice podobných „útoků vozidlem” na skupiny náhodně vybraných, nevinných osob, proběhlo v posledních letech několik. Například v Evropě.

Jaké rozdíly, oproti předchozím případům, vás u tohoto, kanadského útoku vozidlem, na první pohled upoutají?

  • hned vzápětí po činu známe identitu pachatele, jeho národnost i věk
  • nikdo nespekuluje o duševní poruše, všichni drží linii o jasné nenávisti a promyšleném činu
  • nikdo nesnáší pozitivní informace o pachateli, třeba že zdravil sousedy, nebo pomohl s nákupem
  • naopak je sneseno spousta pozitiv o obětech (na rozdíl od útoků v Evropě, kde byly příběhy, osudy a pozitiva obětí prakticky zamlčeny).
  • politické špičky země se zavazují, že postoje, které k činu vedly (islámofobie) budou přísně trestány

Podívejme se, pro srovnání, na podobné útoky v Evropě a na informování o nich. Zapátrat můžeme namátkou třeba v roce 2014, kdy jistý muslim vjel nákladním autem do lidí na vánočním trhu v Nantes na západě Francie. Nebo o dva roky později, v roce 2016, kdy Mohamed Lahouaiej Bouhlel najel náklaďákem do lidí, oslavujících státní svátek v Nice (86 mrtvých) a Anis Amri „obohatil” ukradeným kamionem vánoční trhy v Berlíně… Určitě si vzpomínáte. A když ne, nahlédněte do dobových materiálů.

Tak zásadní rozdíly ve způsobu informování o srovnatelných útocích, stejně jako diametrálně odlišné vystupování politiků k nim, nám přinášejí velice důležitou informaci. A to, na jaké, nebo čí straně stojí a co podporují globalisté. Skrze své sluhy – velké mediální domy a „významné světové politiky”.  

Na té naší to rozhodně není.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 949 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (62 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)