topods
26.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

Povolebno: Krátce k TOP09 a ODS

Sdílejte článek:

REC

Jestliže jste se z toho nezbláznili a stále sledujete aktuální politické dění, nemohly vám uniknout dvě zásadní věci.

Zaprvé: Miroslav Kalousek, toho času ještě předseda TOP09 a matador české politické scény oznámil, že složí svojí předsednickou funkci a dá jí k dispozici. Ano, pro opravdu hodně velký počet obyčejných lidí je tento dinosaur české politiky nestravitelný, leč jedno se mu upřít nedá. Je to opravdový politik, schopný postavit se silnějšímu a vskutku všehoschopnému mogulovi ze Slovenska.

Já TOPku volil pouze z jediného důvodu a tím je Kalousek. Jestliže to po něm vezme Pospíšil, skončí TOPka v propadlišti dějin a mimo parlamentní lavice. Pospíšil není žádný lídr, je to pouze vychcánek, který se nasere kamkoliv, kde vycítí funkce a prachy.

Tož, nemá to TOP09 jednoduché. Kalousek totiž udělal jednu zásadní chybu, že si nenechal vedle sebe vyrůst nějakého rozumného, pro pravicového voliče přijatelného nástupce. Jednou z variant, jak přežít, je opětovné spojení s hnutím STAN a klidně i KDU-ČSL (nedrolit tak hlasy a hlavně mandáty) a do čela dosadit lídra typu p. Farského. Obávám se však, že sledujeme labutí píseň této kdysi nadějné pravicové strany.

Zadruhé: Dále se musím vyjádřit k situaci v naší “nejsilnější” pravicové straně ODS. Straně, která tu cca 25 let představovala hlavní politický proud a byla zvyklá vládnout, nyní považuje získání 11% hlasů za “veleúspěch”.

Vede jí jistý Petr Fiala. Lídr s charizmatem mokrého hadru, leč jistě slušný člověk. Jako druhá nejsilnější strana, která může mít spolu s hnutím ANO 103 hlasů by se měla chovat sakra asertivněji, diktovat Babišovi podmínky a dostat ho trochu do defenzivy. A hlavně, měla by mít ambici vládnout a spravovat tuto zemi.

Jasně se vyhranit a vyčlenit vůči Babišovcům, od toho už tu máme TOP09, STAN či Piráty. Pochybuji, že někdo volil ODS s tím, aby byla další 4 roky v opozici. Tahle země potřebuje nápravu po těch socialistických nesmyslech, které zaplavili tuto zemi za uplynulé čtyři roky. Je třeba se chopit příležitosti, vyjednat si silné podmínky hodné “nejsilnější pravicové strany” a začít prosazovat svůj program. Touha po korytech některých členů bude též naplněna. Když budete v opozici a vaše největší ambice je mít předsedu sněmovny, nechápu, proč bych o vás jako pravicový volič měl příště uvažovat. Howgh.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 69 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 2,54 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.