29.10.2013
Kategorie: Společnost

Povolební kocovina

Sdílejte článek:

OD: TEMPLATE 29|10|2013

Svůj poslední článek jsem zakončil větou, že volby dopadnou blbě. Někdy se mýlím, ale tady jsem se trefil, byť to nebylo složité. Volby dopadly blbě.

 

 

A to především proto, že – fangličkářství stranou – při takovém rozložení sil ve Sněmovně nikdo nedá dohromady vládu, která by to byla schopná vydržet čtyři roky. Sám bych raději přežil silnou vládu ČSSD, o které ještě bude řeč, než slepence s antisystémovými, protestními hnutími bez programu a tradičně vydírajícími lidovci. Agentovi Burešovi jeho mise vyšla. Bude ministrem financí, nebo nedej bože premiérem, a pojistí si, že na jeho dotační byznys mu minimálně čtyři roky nikdo nesáhne.

 

Král nepoživatelných koblih a kuřecího separátu je jediným vítězem voleb, a poražených je mnoho. Nejvíc asi ČSSD: být jejich voličem, vážně si teď připadám jako největší idiot. Momentálně to vypadá, že strana, která mohla z extrémně nepopulární vlády takzvané pravice klidně vytěžit jednobarevnou vládu s ústavní většinou, se místo toho den po volbách rozpadne.

 

Celé toto dění bylo samozřejmě v plánu hradního opilce. Nízký výsledek socanů mu (a jeho věrnému odezírači ze rtů Haškovi) jen ušetřil práci ve smyslu, co se Sobotkou, kterého po volbách hodlal odstřelit, i kdyby ho kroužkovala celá jižní Morava a získal pro stranu padesát procent. Mstivý ožrala mu stále nemůže zapomenout, že ho v roce 2003 nevolil, tak teď jen dovršil jeho politickou popravu. ČSSD se zřejmě rozštěpí na dvě strany: Haškovce, rozuměj Zemanovce, a Sobotkovo křídlo.

 

Radost z totálního propadáku suity ruských mafiánů SPOZ (jedno z nemnoha pozitiv těchto voleb) tak celkem rychle vyprchala: Zeman už své “apoštoly” k ničemu nepotřebuje. Má nové Zemanovce, Haškovu ČSSD. A Hašek, bude-li sestavovat nějakou vládu on a ne třeba Babiš (možnost čím dál tím pravděpodobnější), si jistě nedovolí ignorovat pokyny z Hradu. Může se tak stát, že i v příští vládě zasednou současní ministři. Takový Pecina jistě do nové ČSSD, očištěné od sobotkovců, rád znovu vstoupí.

 

 

Levice jde do kopru: to je z těchto voleb zřejmé. Po třech letech vlády rádobypravice mohla slavit triumfální vítězství, a místo toho se její čelní představitelé teď navzájem požírají. Bůhvíjaký úspěch nezaznamenali ani komunisté, kteří měli tentokrát výhodu protestního hlasu. Otázkou ale je, jestli je to dobře. Do kopru jde totiž i pravice. Levicový frustrát pohrdl zavedenými stranami, a hodil to agentu Burešovi s Okamurou. Pravicový volič, pokud v ČR nějaký je, nešel k volbám ani tentokrát. ODS je při totální vyprázdněnosti na svém maximu, a bohužel se zdá, že na příštím kongresu zvítězí levicové křídlo, reprezentované Svobodou a Pospíšilem, z ODS se stane nová Unie svobody a skončí úplně stejně. Od Svobodných jsem čekal víc, a obávám se, že ta dvě a půl procenta je tak nějak nejvíc, co se při současném vedení i směřování strany dá vytřískat.

 

Spokojené mohou být snad jen strany středové, čili neukotvené: vcelku na svém je marketingový produkt založený na knížecí popularitě TOP 09, a lidovci, kteří mají po staletí jen jeden jediný program: vecpat se do jakékoliv vlády a tu vydírat.

 

Tyto volby přinesly ještě jeden důležitý poznatek: předvolební průzkumy jsou úplně k ničemu. Ani jeden z nich se téměř v ničem netrefil. Všechny ty agentury, které se tím živí, mohou všechna svá šetření klidně vzít, smotat do ruličky a nacpat si je do anusu. To se týká všech dalších voleb, které kdy přijdou.

 

Co se teď bude dít? Nic. Bude nám dál vládnout suita hradního kořaly, sestaví se nějaká křehoučká koalice, která půjde z krize do krize a ve Sněmovně bude pobíhat stovka zmatených bezmozků z protestních hnutí, kteří se nechali napsat na kandidátky někde v hospodě. Budou se dál zvyšovat daně a za rok, maximálně za dva, jdeme k dalším předčasným volbám, ve kterých si lid zvolí dalšího nového mesiáše.

 

Vítejte v České republice.

 

 

ZDROJ: nekorektne.com

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 150,00 Kč
Vybráno 37.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 30 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.