30.9.2015
Kategorie: Společnost

Povolání: Neschopný a líný

Sdílejte článek:

VÁCLAV HUSÁK 30|09|2015

Asi trochu naivně stále věřím tomu, že většina lidí se v průběhu svého života o něco snaží. Předpokládám, že jejich cílem je vytvořit si podmínky pro takzvaný „slušný život“. 

I když definici tohoto pojmu si určuje každý sám, předpokládám, že jde vesměs o snahu vytvořit si v životě takové podmínky, aby byl schopen směnit hodnotu svých schop­ností a znalostí za co nejvyšší cenu. Přesněji řečeno za individuálně pojatou nejvyšší hod­notu. Tou může být třeba významné místo v renomované firmě, nebo „docela obyčejný“, spokojený rodinný život za slušných ekonomických podmínek.

Ve většině případů je tedy přijatelná úroveň člověčího „směnného kurzu“ do značné míry závislá na osobně vynaložené snaze a úsilí. Neplatí to však vždy. Jsou mezi námi tací „borci“, kteří si ze své programově pěstované hlouposti, nevzdělání a neochoty pracovat udělali skvělý byznys. Doslova „Zemský ráj to napohled“. Nutno přiznat, že je to do značné míry i naše vina, neboť jim ho vytvořili námi zvolení poslanci.

liny

Tito jedinci mají každý den neděli. Nemusejí ráno vstávat, dojíždět do práce a díky mnoha dětem a spoustě nejrůznějších sociálních dávek a podpor mají často víc peněz, než někteří každodenně pracující a daně platící občané. Mám takový pocit, že autor populární písně „Tabáček“ ze skupiny Chinaski se musel inspirovat právě touto skupinou našich „spolu­občanů“.

    Polevim z vysokejch otáček
    Pohoda, klídek a tabáček
    Půl dne noviny číst a pak cigáro
    Pohoda, klídek a leháro.

Při svých občasných návštěvách samoobsluhy vídám jejich otylé děti nakupovat zmrz­liny a sladkosti, rodiče mezitím sedí venku na lavičkách a kouří drahé cigarety nakoupené za dávky sociální podpory. Někteří si pro ně dokonce jezdí vlastním autem. A tyto lidi již desítky let všichni daňoví poplatníci živí. Přiznejme si, že jsme velcí hlupáci, když si to stále necháváme líbit. Ale to ještě nic není proti duševní úrovni soudců Ústavního soudu ČR, kteří rozhodli, že veřejně prospěšné práce snižují lidskou důstojnost.

Měli bychom se zasadit o to, aby pro zájemce o povolání „Neschopný a líný“ již nebyla žádná volná místa. Prosaďme znovu do života heslo „Kdo nepracuje, ať nejí !!!“ Ať zbyde něco i pro ty spoluobčany, kteří se bez naši solidární pomoci skutečně neobejdou.

ZDROJ: Václav Husák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 59 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.