corvette-4815234_1280
22.2.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Povinné ručení poskytne na cestách jistotu

Sdílejte článek:

Povinné ručení musí mít sjednané každý majitel vozidla. Jedná se o zákonnou povinnost, jejíž dodržování je kontrolováno. A v případě, že není splněna, hrozí sankce. Hlavně ale zajišťuje majiteli vozidla bezpečí v případě, kdy dojde ke kolizi.

K čemu slouží povinné ručení?

Povinné ručení, plným názvem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla po pozemních komunikacích, je produkt, který kryje případné škody způsobené při provozování daného vozidla. Nejčastěji se jedná o poškození cizího majetku nebo zdraví jiných osob. Povinné ručení tak chrání řidiče ve chvíli, kdy způsobí dopravní nehodu. Namísto z jeho vlastních prostředků jsou z povinného ručení uhrazeny škody na dopravním značení, svodidlech, budovách, jiných vozech i případná odškodnění újmy na zdraví.

Povinné ručení chrání před nepříznivými následky

Povinné ručení tedy rozhodně není nežádoucí. Naopak, poskytuje záruku, že případná nehoda nebude mít závažné finanční následky. Ty totiž mohou snadno dosáhnou i výše, která je pro mnohé přímo likvidační. Jakmile je uzavřené povinné ručení, není proč se bát; výlohy na léčení, opravy i ostatní úhrady související s nehodou se hradí právě z něj.

Jak sjednat povinné ručení?

Povinné ručení nabízí celá řada pojišťoven. Jejich jednotlivé pojistné produkty se ale od sebe mohou v mnoha ohledech lišit. Navíc je výše plateb, které je nutné pravidelně hradit zvolené pojišťovně, závislá na celé řadě individuálně daných faktorů. Roli hrají technické parametry konkrétního vozidla, zejména jeho výkon, rok výroby, hmotnost a objem motoru. Při výpočtu ale mají svou úlohu i údaje o osobě, jež povinné ručení sjednává. Mezi ně patří nejen věk a adresa trvalého pobytu, ale také počet let ježdění bez nehod i počet dosavadních pojistných událostí.

Na co si dát při vyberu povinného ručení pozor?

U povinného ručení není rozhodující jen jeho cena, ale také výše pojistného krytí. Ta udává, do jaké částky ručí pojišťovna za způsobené škody. Za zákona jsou tyto limity stanoveny na 35 milionů Kč za poškození zdraví a dalších 35 milionů Kč v případě škod na majetku. To však nemusí být ve všech případech dostačující, proto mnozí raději volí vyšší sazbu, která je zárukou jistoty.

Které povinné ručení je opravdu výhodné?

Ti, kdo nechtějí platit přemrštěné sumy, by měli povinné ručení opravdu dobře vybírat. Naštěstí již neni třeba obcházet, případně obvolávat jednotlivé pojišťovny. Na internetu je k dispozici kvalitní kalkulačka povinného ručení, ve které lze snadno porovnat ty nejlepší nabídky. Povinné ručení srovnání poskytuje možnost rychle a s minimální námahou najít optimální řešení. Jsou v něm zahrnuty nabídky povinného ručení tuzemských pojišťoven. Vše tak lze vyřešit z pohodlí domova. A navíc zcela zdarma.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 131 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.