15.9.2015
Kategorie: Společnost

Povinné imigrantské kvóty pro ČR jsou novým Mnichovem

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 15|09|2015

„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ Slova Benjamina Franklina jsou přesným popisem současné situace.

Současná úroveň a forma demokracie v Evropské unii nemá se svobodou rozhodování jednotlivce, ale ani členských států, nic společného. Ve skutečnosti se jedná o formu diktátu, ve které ti silnější a větší vlci hlasují skrze Lisabonskou smlouvu nově přijatá pravidla společně s neozbrojenými jehňaty o tom, co bude k večeři. Dokud je žrádla dostatek, resp. si žrádlo, opojené dotacemi a možností cestovat s občankou v ruce, neuvědomuje, že žrádlem je, vše se zdá být v pohodě. V klidu a víceméně potichu je vlky pomalu upravováno na různé způsoby, aniž by si toho mnohdy všimlo. Běda, když se žrádlo probere, uvědomí si, že je jehnětem a chce se svobodně ozbrojit, aby vyrovnalo onu demokratickou hlasovací sílu vlků.

Democracy-on-the-edge-landing-page-image.
Německo v Evropě vždy vlkem bylo a zůstalo jím i dnes. Čas od času se k němu přidali jiní. Někteří ze zdánlivé pozice vlků (například Francouzi či Itálové), jiní z pozice jehňat v domnění, že se společně s Němci stanou vlky (naše v mnoha směrech kolaborantské vlády dříve i dnes). Vlci to vidí jinak. Eurozóna? Platí maastrichtská kritéria, ovšem Němci si v podstatě vyjednali výjimku, když došlo na trest za jejich nedodržování. Občanská válka na Ukrajině? Sankce proti Rusku jsou zavedeny pro všechny, naše firmy mají problémy, ale Němci v klidu obchodují dál. Schengen je nedotknutelný, ovšem jen do doby, než se Němcům kvůli jejich vlastní chybné imigrační politice nevyplatí. To pak běží kontrola hranic na plné obrátky.

Kdo ve skutečnosti řídí Brusel je zjevné i z reakce předsedy Evropské komise Jean-Claude Juncker: „Německé rozhodnutí z dnešního dne podtrhuje naléhavou potřebu shodnout se na opatřeních, která navrhla Evropská komise za účelem zvládat uprchlickou krizi.“ A jsme zase na začátku. To naléhavé opatření, tedy zavedení povinných kvót i pro ty státy, které mají imigrační a azylovou politiku oproti Německu podstatně přísnější, jako je například Česká republika, totiž není ničím jiným, než demokratickým hlasováním vlků s jehnětem. Jehnětem neozbrojeným, kterému před pár týdny dokonce vyhrožovali, že mu uberou z výkrmných dávek skrze dotace před tím, než zase poslouží jako žrádlo.

Je čas si uvědomit, že geopolitické zájmy vlků nejsou a nikdy nebyly totožné se zájmy jehňat, že demokracie není synonymem pro svobodu, že neozbrojená jehňata, zdánlivě schovaná v bezpečí demokracie, vždy sloužila jako žrádlo pro vlky, a že dnes tomu není jinak. V neposlední řadě je nutné vzít jako fakt, že solidarita, má-li být opravdovou, je založena vždy a výhradně na dobrovolném rozhodnutí jednoho pomoct druhému. Jste-li k takové pomoci donuceni, ať už jakýkoli způsobem, nemá to se solidaritou nic společného. V takovém případě se jedná o diktát a s tím máme u nás v České republice, zejména když jde o Němce, dost neblahou zkušenost.

ZDROJ: František Matějka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 37 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...