temple-mount-jerusalem-israel
10.7.2020
Kategorie: Politika

Povedená trojka vyhrožuje Izraeli

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieRusko, Turecko a Írán uvedly nedávno ve společném prohlášení, že izraelské vojenské útoky v Sýrii destabilizují a narušují suverenitu a územní celistvost této země a zvyšují napětí v regionu.

Tyto tři země také odmítly uznání Golanských výšin za izraelské. Věru, Rusko si vybralo opravdu povedené kamarády, Turecko, které útočí na řecké pohraničníky při pokusech propašovat do Evropy migranty a Írán, ve kterém vládne militantní islámský režim a jenž opakovaně vyhrožuje Židovskému státu zničením.

Sýrie v minulosti opakovaně ostřelovala z Golanských výšin izraelské území do doby, než je v šestidenní válce roce 1967 obsadil Izrael. Od té doby je klid, Židé tuto oblast zvelebují a zúrodňují dřívější pouštní krajinu. Tato místa jsem před několika lety navštívil, byl jsem nadšen tím, jak pod izraelskou správou vzkvétají. Sýrie rovněž opakovaně podněcovala a stále podněcuje teroristické útoky proti Izraeli a vyzbrojuje palestinské bojůvky. Na rozdíl od Jordánska a Egypta neprojevila zájem o mír s Izraelem a neuznává jeho existenci. Je to v první řadě Sýrie, která destabilizuje a narušuje suverenitu Izraele. Ten se pouze brání a likviduje teroristy, kteří pro něj představují vážné nebezpečí.

Ruská federace se nyní ukázala jako pokrytecká země, když na jednu stranu její představitelé tvrdí, že je s Izraelem spojuje boj proti terorismu, ale na druhé straně Rusko v OSN a přidružených institucích podpořilo každou protiizraelskou rezoluci, včetně té, která upírá Izraeli právo na Jeruzalém, Rusko také neuznává nerozdělený Jeruzalém jako hlavní město Židovského státu atd. Činy prostě nenásledují slova. Připomínám, že USA uznaly jednotný Jeruzalém za metropoli Izraele a rovněž Golanské výšiny jako jeho součást.

Rusko je nástupnickou zemí po SSSR, který po II. světové válce anektoval německé město Královec (nyní Kaliningrad), který Rusku nikdy nepatřil, s okolím. Nikdo se nad tím nepozastavuje a bere se to jako fakt. Proto bych očekával, že Kreml bude mít pochopení pro Izrael, který rovněž získal Golanské výšiny ve válce, kterou nevyprovokoval. V každém případě toto území patří reálně Židovskému státu a na tom se v budoucnu nic nezmění. Izrael je schopen porazit každého nepřítele, ostatně okolní arabské státy to už opakovaně poznaly samy na sobě.

Rusko však tímto k Izraeli nepřátelským krokem a součinností s vyhlášenými antisemity dokázalo, že to s náklonností k Židům nemyslí vážně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 511,00 Kč
Vybráno 44.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 756 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,48 out of 5)
Loading...
politicon.cz
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.