30.1.2014
Kategorie: Společnost

Použitím selského rozumu by to snad šlo vyřešit

Sdílejte článek:

KAREL PAVLÍČEK 30|01|2013

 

Jestliže jsme jako tvorové se sociálním chováním nadáni geneticky morálkou, musíme usilovat o obnovení světa, kde platí vrozené, přirozené zákony. Už se nedá napsat zvykové, protože posledních pár tisíc let je nám vnucován, dokonce s požehnáním právníků, soubor různých paskvilů, na které si nikdy nemůžeme zvyknout. Daleko úspěšnější byl Mojžíš, když nechal vytesat do skály, že se mimo jiné nesmí vraždit, krást a lhát. Dva tisíce let jsme se snažili naplnit tyto zásady, které naprosto odpovídají naší přirozenosti a potřebám. Získali jsme tím náskok před ostatním světem. Jenomže teď jsme zpět v době předkřesťanské, barbaři hlásají, že mají jiné desatero. Jmenuje se to Listina základních práv a svobod, kde hlavní přikázání zní:

 

 

Daně a poplatky se vypisují podle zákona.

 

Tím je popřena celá dosavadní kultura a zaděláno na katastrofu. Zákony si samozřejmě pořizují sami pro sebe s hlavním zaměřením, zařídit si život parazitů, případně také pro ostatní, kteří se jim vetřou do přízně a budou jim dělat potřebné poskoky.

 

Při vší bídě máme trochu štěstí. Jsou totiž očkovaní. Ve dvacátém století, jim podobní, velmi narazili, když také popřeli morálku, vraždili, kradli a lhali. Naprosto se to neosvědčilo, prohráli svoje války a museli se zříci zcestných ideologií. Potom se konal soud a někteří, co přežili, stáli před tribunálem, zodpovídali se a museli pykat. Samozřejmě nebylo to zcela důsledné, ale pro ty dnešní z toho přece jenom vyplynulo poučení: Ve jménu zajištění parazitské existence se přímo vražit nevyplácí. Ale také zjistili, že když se použije přiměřené násilí, přihlouplá propaganda, obelhávaní a rozdávání blýskavých cetek ve formě dotací, subvencí, příspěvků, vyznamenání, uznání, dávek a ozdobných her, dá se to pořídit i s použitím zbývajících pomůcek, tedy krádeže a lži.

 

Ostatně krádež byla od jakživa hlavní téma všech neschopných a hloupých. Vražda a lež jsou jenom pomůcky k dosažení cíle, usadit se těm co umí něco užitečného za krk a prohledávat jim kapsy. Když si aktuální parazitičtí vládcové netroufají vraždit, musíme děkovat všem těm, kteří se zasadili svými oběťmi za tento významný pokrok. Jenomže hlavní úkol stále zůstává nesplněn. Dál kradou a lžou. Díky tomu se schyluje k další katastrofě, příznaky lezou ze všech koutů. Především jim musíme odebrat koryta ze kterých se živí a přihazují služebnictvu, které obsluhuje mikrofony, silné reflektory v televizních studiích, kde podstrkuje přiměřeně nezávadné otázky a píšou neškodné články v novinách, co bylo na slavnostní večeři, kdo byl vyznamenán a kdo pálil na černo kořalku.   

 

 

Jestliže užíváme významnou výhodu a můžeme dýchat, mluvit, psát, pracovat, cestovat, danou miliony obětí těch před námi, musíme pokračovat v jejich odkazu a dokončit jejich dílo, postavit se zlodějům na odpor a nastolit zpět původní pořádky, kdy ten, co nás vedl na lov proti velkým zvířatům, posléze spravedlivě rozdělil kořist, podle toho, jak se kdo osvědčoval při podmiňujících činnostech. Je zřejmé, že nestačí prohlásit krádež za hřích, ze kterého je možné se vyzpovídat, u oltáře odříkat pokání. Je potřeba ustavit soud z těch, kteří jsou vybaveni příslušným intelektem a morálkou. Ten soud potom vynese přísné tresty a zakáže krádež jednou provždy. Problém máme jen v tom, sehnat právníky, kteří jsou schopní kvalifikovat krádež jako zločin, ne jen když kapsářka vytáhne někomu peněženku z kabátu, nebo když lupič vylomí dveře a vykrade byt. Násilí se totiž stalo státní politikou, hlavním motivem parazitů, kteří vládnou. Místo obce, kde všichni spolupracují na základě svobodné vůle, jsme nuceni především odevzdávat peníze pod tvrdou sankcí všem možným příživníkům. Běda všem, kteří mají nezatemněný rozum, opírající se o původní výklad morálky. Přihlížet organizovanému zločinu je zdrcující, i když vše jakoby legalizují stohy vyhlášek a zákonů. Ocitáme se v cizím světě, kam zřejmě nepatříme, to vede k rozvoji duševních poruch, na které nezabírají prášky.

 

Naprosto ponuré je, že nám nepomůže víc pracovat, pokrok vědy, techniky, snažit se, stejně nás okradou pořád ti samí hloupí a neschopní díky palebné síle, kterou mají pod palcem. Budou dál pomocí podplacené klaky opakovat, že to jinak nejde, „někdo vás musí vést“. Ještěže jsou na světě země, kde v parlamentu sedí ti, co tvořivě pracují a trochu nových zákonů navrhují a schvalují ostatní pracující. Žádná legislativní smršť, díky čemuž tady nevíme, co bude zítra se studnou, ze které pijeme, s polem, které nás živí, s kostelem, kam se chodíme podívat nebo i modlit.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 5 050,00 Kč
Vybráno 14.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 61 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.