migrturecko
17.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Pouze 4 procenta migrantů, kteří nelegálně vstoupili do Řecka z Turecka, jsou Syřané

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Jak se migrační krize na hranicích Řecka prohlubuje, stalo se, že drtivá většina tzv. „uprchlíků“, kteří chtějí překročit hranici, nejsou Syřané, ale jsou to jednotlivci ze široké škály národů z Blízkého východu a Afriky.

Vůdce Turecka, Recep Tayyip Erdogan, se rozhodl otevřít hranici do Evropy poté, co prohlásil, že EU nepodporuje vojenskou akci Turecka v Severní Sýrii a že Turecko nedostává pomoc, kterou potřebuje, aby pokračovalo v podpoře Syrských uprchlíků, hlásí Proto Thelma.

Řecko uvádí, že v této probíhající migrační krizi na jižní hranici představují Syřané skutečně neuvěřitelně malé procento migrantů. Většinu tzv. „uprchlíků“ tvoří mladí, zdatní muži z Afghánistánu, Pákistánu, Íránu, Iráku a různých afrických zemí, jako jsou Moroko, Etiopie a Egypt.

Podle řecké vlády je většina přistěhovalců, kteří byli zadrženi v Řecku po nelegálním vstupu do země, Afghánci.

Countries of origin of the 252 migrants and refugees detained in Greece so far, per Greek govt:

Afghanistan: 64%
Pakistan: 19%
Turkey: 5%
Syria: 4%
Somalia: 2.6%
Iraq, Iran, Ethiopia, Morocco, Bangladesh, Egypt: 5.4%

Podle místních orgánů ze všech přistěhovalců zadržených pohraniční policií pochází převážná většina z Afghánistánu (64 procent), dále pak Pákistánci (19 procent), Turci (5 procent), poté Syřané (4 procenta), nakonec Iráčané, Iránci, Maročané, Egypťané a ti z Bangladéše, kteří jako kolektivní skupina tvořili 5,4 procenta těch, kteří byli zatčeni řeckými orgány za nezákonný vstup.

Turecko tvrdilo, že na řecko-turecké hranici se nashromáždilo více než 100 000 migrantů, což Řecko odmítá.

Otevření bran do Evropy pro Erdogana je způsob, jak může potrestat Evropu za to, že se nepodřídila jeho vůli. Po turecké invazi do severní části Sýrie a smrti tureckých vojáků v rukou Syřanů nebo jejich ruských spojenců vyzval Erdogan EU – svého spojence NATO -, aby podpořila jeho vojenské úsilí v konfliktu.

Turecko rovněž požaduje, aby EU poskytla více peněz na úhradu za tzv. uprchlíky, které hostí. EU již Turecku dala miliardy eur, aby jim pomohla s tzv. uprchlíky.

Řecko na tuto situaci silně reagovalo.

“Řecko nebude vydíráno Tureckem,” uvedl řecký premiér Kyriakos Mitsotaki a dodal, že řecká vláda uplatnila svá práva na ochranu své suverenity a svých hranic, které slouží jako hranice pro evropskou schengenskou zónu.

Řecko získalo dostatečnou podporu od svých partnerů v Evropské unii. Maďarsko, Česká republika a Slovensko přislíbily svou podporu Řecku, zatímco vlády, jako je Finsko, které jsou ovládány levicovými feministkami, odsoudily Řecko za to, že během probíhající krize odmítá žádosti o azyl.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 035 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.