doktori
17.12.2016
Kategorie: Společnost

Potom já vás svléknout

Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ

Že jsou naši současní zákonodárci opravdovým výkvětem inteligence, dostatečně prokázali všemi svými dosavadními kousky – od zákazů, příkazů, likvidačních pokut, až po všechny báječné registry. Nyní si po čase opět vzali na mušku naše zdraví.

Senátoři projednávají novelu zákona, která by měla umožnit lékařům ze zahraničí, aby v tuzemských nemocnicích mohli ihned pracovat bez znalosti českého jazyka a příslušnou zkoušku v češtině skládali až po několika měsících. Lékařů je totiž opravdu málo; stále odcházejí na Západ za lepším.

Je pro tuto exotickou zemi celkem příznačné, že se problémy řeší nikoli jednoduše, nýbrž nelogicky až pitomě. Normální řešení – dobrý plat pro kvalitní doktory – je v Česku nemyslitelné. Jéje, to by přece plebs, který volí podle hesla „ať sousedovi chcípne koza, kterou já nemám“, nepřenesl přes srdce. Jen si představte tu hrůzu: doktor by měl mnohem, ale opravdu mnohem víc než nějaký jeliman, který si v supermarketu kupuje desítku k sekané ze sóji ve slevě, přičemž jeho nejoblíbenější kratochvílí je státem organizované bonzování.

Pokud senátorský návrh projde legislativním procesem, máme se na co těšit. Nedivil bych se, kdyby někoho z parlamentních kašparů napadlo povinně přidělit na každou kliniku k zahraničním lékařům tlumočníka z příslušného jazyka, aby vůbec bylo možné domluvit se s pacienty. To by však mohlo být – při větším počtu zahraničních lékařů – organizačně náročné. Proto navrhuji raději používat staré dobré překladače. Použití této metody ošetření či vyšetření slibuje v ponurých nemocnicích spoustu zábavy, a přestože by někdo tu a tam kvůli špatnému překladu či nepochopení třeba zbytečně umřel, bylo by to plně v souladu s neoficiální doktrínou současného Česka (vše pro masy, jednotlivec ať drží hubu a krok).

Takže co třeba takhle? „Já být váš doktor pro tento váš obtíž. Vy říkat, jak se dnes máte. Jestli vy mít nějaká omezení, vy exact popsat. Potom já vás svléknout. Vy pít líh a dýmat? Já děkovat vaše vláda, že v tomto lokalita muset pracovat. Dobrý den!“

ZDROJ: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 57 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...