1.8.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Postoj Evropy ke konfliktu Izraele v Gaze je lakmusovým papírkem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

OD: LADISLAV NÁDVORNÍK 01|08|2014

Lakmusový papírek je orientačním měřidlem kyselosti a zásadovosti chemických látek – po namočení se zabarví a orientačně nám napoví jak je látka kyselá či zásaditá. Postoj orgánů (nejen) našeho státu a orgánů Evropské Unie k současnému dění v Gaze je obdobným kalibrem, nic dobrého však neukazuje. Napoví nám totiž, jak se ony orgány nejspíš budou chovat v době až se konflikt obdobný tomu co se děje v Izraeli a pásmu Gazy přenese do končin nám bližších nebo dokonce nejbližších.

 

 

Musím říci, že současné tápání (nebo možná spíše ťápání) evropských orgánů a činitelů ve mně žádný optimismus nebudí. Jak si mám vysvětlit, že představitelé, od kterých bych v případě konfliktu měl očekávat zastání, jsou schopni se nejen zastávat teroristů, jež jednak naprosto cíleně a zákeřně ostřelují zpoza hranic území jiného státu, ale dokonce jsou schopni onen opakovaně napadaný stát kárat za to, že si dovolí se bránit.

 

Argument mrtvých civilistů (jsou na obou stranách, mimochodem) na arabské straně již mnohokrát zazněl, ale je zákeřně falešný a manipulativní. Arabští teroristé si totiž zcela cíleně a vědomě zřizují své sklady rachejtlí a jiných svinstev v bezprostřední blízkosti škol či nemocnic, přičemž spoléhají na to, že Izrael je tam nechá na pokoji. Poslední případ – sklad zbraní pod školou zřízenou OSN (jen na okraj – který stát v Evropě má školy zřizované z prostředků OSN?). Nedivím se, že izraelcům došla trpělivost a přestává na tyto prasárny (z hlediska vojenského o nic jiného než prasárnu nejde) brát zřetel a pokud zjistí, že tam zbraně jsou, tak to tam vybílí – a míní v tom pokračovat, dokud pásmo Gazy nevybílí úplně.

 

A co ukázal lakmusový papírek – Izrael byl pokárán a palestinci, namísto toho aby se proti nim uplatnilo alespoň něco na způsob výhrůžky o zastavení penězotoku z Evropy, OSN a bůhví ještě odkud, dostali další morální podporu ve svém svatém terorismu.

 

Špatně soudruzi v Ojrosojuzu, všechno špatně. Zaděláváte si na průser, protože pokud muslimům nedáte dostatečně najevo, že se s nimi nebudete párat, pak na to dojedete. A my bohužel s vámi.

 

 

Na závěr v této souvislosti ještě jeden vlastní gól a komentář k němu. Mám dovolenou, sedím doma a koukám na zprávy. Shodou náhod dnes běžela série tiskových konferencí parlamentních stran a tam jsem zaznamenal jednak až tak moc nepřekvapující informaci, že zástupce České republiky se při schvalování rezoluce odsuzující postoj Izraele zdržel hlasování (nebyl v tom sám, podobně se v duchu výše uvedeného zachovali i další evropští orgáni, proti byly pouze USA). Jak říkám, až tak mne to nepřekvapilo, protože naše stávající eurohujerská garnitura je v tomto poměrně čitelná.

 

Doslova mne však šokovala jiná informace. Totiž to, že náš stávající ministr zahraničí neměl potřebu již více než měsíc nějak informovat parlament a parlamentní výbory o postoji vlády a ministerstva ani k dění v Gaze a Izraeli, ale dokonce ani k situaci na Ukrajině. Pan ministr zhluboka mlčí a asi jen pánbůh a alláh vědí, co a zda vůbec něco koná, zasedání zahraničního výboru sněmovny, což je orgán kudy by se asi informace z vlády a ministerstva do parlamentu měly dostávat, se konalo naposledy někdy v červnu.

 

Proboha – my máme jeden válečný konflikt takřka za rohem, druhý, který je nebo může potenciální rozbuškou konfliktu světového rozměru, a ministr zahraničí více než měsíc nedělá nic. Nebo možná dělá, ale nikomu o tom nic neříká. Co k tomu říci? Dle mého je – terminologií nejmenované televizní stanice – pan ministr dnešním borcem nakonec, tentokrát však s jednoznačným palcem dolů.

 

A na závěr snad už jen jedno mé zazoufání – jen aby se zase něco neZAORALO!

 

Hezký den.

 

ZDROJ: Ladislav Nádvorník

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Alexandra Wernerová 2000,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč

Celkem za měsíc: 8 369,00 Kč
Vybráno 23.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
5 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.