2652628_lidovy-dum-cssd
17.4.2019
Kategorie: Ekonomika

Postaví se stát ve věci dluhů k ČSSD stejně jako k občanům České republiky?

Sdílejte článek:

KAREL FLEISCHER

V právním státě není možné trýznit dva miliony lidí světově nevídanými lichvářskými úroky a poplatky v exekucích a na druhé straně od těchto poplatků osvobodit politickou stranu.

 Listina základních práv a svobod, jako součást Ústavy ČR v Článku 3, odstavci (1) říká:

 „ Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.“

Práva a svobody, rovněž také nároky a povinnosti přisuzované státem, mocí soudní a zákonodárnou.

V právu se rovností rozumí především rovnost ve vztahu občana a státu – státní moc nesmí při aplikaci práva rozlišovat mezi občany na základě jejich společenského nebo ekonomického postavení, podle etnické příslušnosti, podle pohlaví, věku ani podle žádného jiného diskriminačního dělítka. Tím je myšlena i skupina občanů, sdružená v politické straně. Jasně řečeno: žádné diskriminační dělítko.

Důležitým vyjádřením požadavku rovnosti je princip rovnosti stran v řízení před orgány veřejné moci.

V právním státě by tedy nemělo být možné, aby se politická strana obhajovala tím, že 80% dluhu, který způsobila, činí poplatky a úroky a aby vyžadovala výjimku ze zákona, který sama tato politická strana navrhla a prosadila. Tedy aby nemusela hradit oněch 80% úroků a poplatků, které činí výši dluhu. Tak by se nerovně zvýhodnila oproti občanům státu.

V právním státě by se dále mělo dít buď to, že ČSSD zaplatí celý dluh a to včetně příslušenství, nebo pokud bude ČSSD odpuštěno příslušenství dluhu, pak musí být odpuštěno celoplošně všem občanům celé republiky, kteří jsou v exekuci a právě díky ČSSD se topí v dluzích, které denně rostou o lichvářský úrok 0,005%.

Jestliže soudy dovolí, aby politické straně byly odpuštěny úroky a poplatky ale občanům ČR bude dál nařizovat rozsudky, v nichž je odsuzuje k doživotnímu splácení lichvářských úroků, pak nejsme právním státem a politická strana, která navíc se spolupodílela na tvorbě českého exekutorského průmyslu, bude zvýhodněna oproti občanům státu, který se tak stane státem neprávním a nedemokratickým a měl by být řešen mezinárodními lidsko-právními organizacemi a Evropským soudem. 

Vláda a parlament se musí okamžitě věnovat příslušným zákonům a změnit je tak, aby odpovídaly zákonům ostatních zemí a hlavně napravit škody, které tyto špatné zákony napáchaly na obyvatelstvu, tedy okamžitě vyhlásit částečnou dluhovou amnestii a smazat všem občanům veškeré úroky a poplatky z exekucí a zabránit možnosti dalších rozsudků tím, že bude ustanoven trestný čin lichvy, kde lichva bude jasně definována procentuální hodnotou, kterou nesmí v ČR nikdo nikdy beztrestně překročit.

Autor: Karel Fleischer 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 893 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.