svetspolglobal
19.10.2021
Kategorie: Společnost

Post-Západ

Sdílejte článek:

VLASTIMIL VESELÝ

Ještě stále ve mně doznívá přednáška Jiří Georgieva o Post-Západu z Letní školy Občanského institutu. Padla tam mj. otázka, kdo je nyní největším nepřítelem Západu. A ze strany mladých posluchačů zazněla rychlá odpověď, kterou těžko přebít – Západ sám. Pátá kolona v něm, která boří jeho základy a umlčuje kritiky neomarxistického převratu, dodávám já.

 

Neskutečně mě iritují prázdné fráze o tom, že patříme na Západ. Ten pojem se stále hůře definuje, ale budiž. Patříme, a co? Máme stále hrát roli žáka, který se chce vyrovnat svému učiteli, ačkoli ten mezitím prohrává s demencí a chce, abychom po něm papouškovali bludy?

Hlásím se k Západu a jeho tradičním hodnotám. Jsem ochoten je bránit, třeba i se zbraní v ruce. Antická filosofie, římské právo, křesťansko-židovská tradice, svoboda slova, diskuse jako výměna racionálních argumentů a kritické myšlení, vlastenectví, presumpce neviny, rovnoprávnost všech občanů, oddělení soukromé od veřejné sféry a náboženství od politiky, obrana státních hranic.

Ale odmítám být součástí post-Západu s jeho sebevražednými sklony. Odmítám klimatické šílenství, genderovou ideologii, skupinová práva všemožných menšin, snahy o socialistickou rovnost, omezování svobody slova, rasismus proti bílým, preferenci islámu, presumpci viny, adoraci všech možných diverzit kromě názorové, válku autům, jaderné energii, masu a legálně drženým zbraním. Tyto hodnoty uměle prosazované unijními strukturami a zkorumpovanými neziskovkami Západ oslabují a vyprodávají. Nadějí Evropy jsou nyní středoevropské země V4, Rakousko, Slovinsko, možná další.

Buďme sebevědomí a nenechme se vzít právo rozhodovat o sobě tady v České republice. Nedávejme už ani píď suverenity mezinárodním organizacím a nenechme si diktovat pravidla, podle kterých máme žít. Západ už není tím, čím býval, pamatujme na to ve volbách.

  • vlastimilvesely.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 399 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
68 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)